Zvýšený tuk a cholesterol u dojčiat. Je to normálne?

ivanam
24. nov 2008

Dobrý deň chcela by som sa spýtať môj malý má zvýšený tuk aj cholesterol v krvi má 4 mesiace a je len dojčení . Neviem či mu to nemôže nejako ublížiť. Doktorka mi tvrdí že u dojčených detí to je normálne. Ak máte s tým nejaké skúsenosti prosím poradte

fifinna
24. nov 2008

Mne doktorka povedala, ze u dojcenych deti nevadi, ze priberaju viac ako by mali. Ale nejak sa mi to nezda, ze by z kojenia mal zvyseny cholesterol a tuk. Ale doktorky maju pravdu. Nemôzu si dovolit klamat , takze sa neboj.

roasha
24. nov 2008

tiez by som bola kludnejsia,ked to povedal pediater. 😉

kisska
24. nov 2008

iva - ako vravia baby, je to v pohode a normalne, dokonca ziaduce. NIektori tvrdia, ze toto je priprava deticiek, aby v dospelosti nemali problemy s obezitou a cholesterolom, teraz ho vedia spracovat. KOjenie je pre neho ta najlepsia strava 😉

jaja0110
25. nov 2008

Dojcenie je najvhodnejší spôsob výživy v prvých mesiacoch života dietata. Je dokázaný protektívny (ochranný) vplyv proti infekcii, alergickým ochoreniam, obezite, pozitívny vplyv na psychomotorický vývoj. Dojcenie je síce spojené s vyššími hodnotami celkového cholesterolu a aj LDL cholesterolu v prvom roku života dietata, ale s nižšími hodnotami v dospelosti. Podla štúdií vykonaných na Slovensku aj v zahranicí, rozdiel cholesterolémie 0,2 mmol/l (rozdiel v minulosti dojcenými a nedojcenými) teoreticky znamená zníženie výskytu ischemickej choroby srdca až o 10%. 🙂

veronsk
15. nov 2017

ja som dojcila malu do 10m a tiez mala vzdy zvyseny cholesterol.. ju sledovali kvoli inej komplikacii takze krv nam brali pravidelne...a teraz je to 5 rocna slecna ktora vobec nie je obezna a nema ani zdravotne problemy... ono sa to upravi 🙂 len sa pekne dojcite