Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Reakcie okolia na psoriázu

mudr_peter_kozub
Moderátor
22. okt 2017

Psoriatici to nemajú ľahké. Okrem samotných zdravotných problémov, ich veľmi trápia aj negatívne reakcie ľudí z okolia. Aj vám sa občas stáva, že sa na vás ľudia na ulici pozerajú kvôli viditeľnej psoriáze viac, ako je vhodné? Aké sú vaše skúsenosti s reakciami z okolia? Prípadne pri akých aktivitách alebo v akých situáciách obmedzuje psoriáza vás?

lucipech
22. okt 2017

Dobry den, zase pridam reakci o moji mamince. Psoriazu ma od meho narozeni, spustila se ji v tehotenstvi. Protoze se strasne stydela, ma ji opravdu na celem tele, pred lidmi se zakryvala. V lete treba chodi jen v dlouhych kalhotech a dlouhem rukavu, letos poprve od biologicke lecny mela v lete kratky rukav, protoze ruky uz ma bez flicku. Ale v sukni nebo kratase jsem u ni za cely zivot nevidela. Dokonce jsme ani jako mali nechodili na koupaliste, jen u more jsme byli asi dvakrat, ale tam se ji to vzdy jen zhorsilo. Jinak me ji bylo vzdy lito jak v lete v tech teplech byva navlecena, ale ona se tak hrozne boji reakce okoli.

mudr_peter_kozub
autorModerátor
22. okt 2017

@lucipech
Tak pevne verím, že sa raz dočká aj toho úplne bezpríznakového stavu, kedy nezostane po psoriáze ani fľak. Čo sa týka slnka, tak veľkej väčšine ľudí slnko pomáha, je však asi 10 % pacientov, kde je to opačne a slnko im psoriázu zhorší...