Zvracanie v aute, v lietadle, na lodi, v autobuse

juraj_benu_lekaren
30. jún 2017

Na rôzne dopravné prostriedky môžeme reagovať rôznym spôsobom. Stáva sa vám že vám počas cestovania príde nevoľno? Ako si zvyčajne viete pomôcť?

erikaemkina
30. jún 2017

Nestalo sa mi to ani Raz 😉 ani malej 🙂 Držíme sa ako sa má 🙂

simsalabim
30. jún 2017

Cocculine.

sisaka
30. jún 2017

Gravol (dimenhydrinate)

mimca77
30. jún 2017

V lietadle, na lodi, vo vlaku a hadam aj v raketoplane som ok, ale co sa tyka auta a autobusu, ja si neviem pomoct nicim, skusala som vselijake lieky, cmulatka, zazvorove lizatka a neviem co este, nic mi nikdy nepomohlo. Jedine co mi pomaha ako-tak je cerstvy vzduch a cista voda. Ale ja nie som velmi dobra vzorka, mne je v aute zle este aj ked soferujem 😀

gabika53
30. jún 2017

Mojej dcerke (8r) velmi casto...co by ste mi doporucili? Bud tyzden ideme na dovcu, transfer z letiska cca 1hod autobusom do hotela..uz teraz sa obavam..vzdy jej je zle

anabeth
30. jún 2017

my sme kupovali v Rakúsku žuvačky proti nevolnosti , u nás neboli v predaji, ale dcera už z toho vyrástla, potrebovala ich len do lietadla, v aute jej užastne pomáhal citron a zázvor , nakrájaný v krabičke, ovoniavala- oblizovala

majocka24
30. jún 2017

Nestáva sa nám to a to sme na cestách dosť často ale ja mám panický strach z cestovania v aute niekedy som to riešila homeopatickymi liekmi ale nepomáhalo mi to veru ten strach bol silnejší a stále to trvá len už to riešim s telefonom nejaka hra čo ma zaujme viac ako samotná cesta

juraj_benu_lekaren
autor
30. jún 2017

@gabika53 Gabi, proti kinetozam toho v lekarni mate dost, Kinedryl, Aviomarin - klasika, Antimetil - bylinkovy preparat, Cocculine - homeoatia. Dolezite je dat prislusny liek v rozsahu 60-30 min pred cestou, abz stihol nastupit ucinok. A v pripade cestz autobusom sediet co najviac v predu, kde nie su az take vykyvy pri cestovani....dryim palce 🙂

martinkaha
30. jún 2017

Keď mi je niekedy v aute zle, musím pozerať rovno a nehybat hlavou. Pomáha tiež prestávka, vyliezť z auta, poprechádzať sa, napiť, pomasirovat spánky, krk...😉

novana
30. jún 2017

Pred cestou si dať čaj z čerstvého zázvoru. Pomáha bez újmy zvládnť cestu nielen ľuďom, ale aj psíkom. 🙂

kupcovci
30. jún 2017

Malemu pravidelene pri dlhsom cestovani v aute byva zle pomaha len kinedryl .

minutka
30. jún 2017

ano,je to od mala moja smrt. od kolotoca po lietadlo je mi zo vsetkeho zle.ako-taka pomoc je kinedryl.ale nic prevratne

juliet86
30. jún 2017

Ja odporucam colu. Alebo specialne naramky na akupunkturne body to je naj. Zazvorovy olej na spanky

jumama
30. jún 2017

Nasej dcere byva zle v aute, pomoze ak pred cestou neje ziadne ovocie, ovocne dusy, ziadne sladke veci, dokonca ani ovocne zuvacky. Potom je to ok. Citala som radu - tesne pred cestou dvadsat drepov s vyskokom, ze ma dieta spravit. Teraz jej zase bolo pri ceste zle, tak sme zastavili, podrepovala a pokracovali sme, uz to bolo ok. Niekedy pomoze ak chrumka tie hrube slane tycinky. Skusili sme lizatka so zazvorom z lekarne aj Cocculine tie neboli ok pre nu, cisty zazvor ani kandizovany nechce.

doty1
30. jún 2017

Pred cestou lietadom nejem 24 hodín, Cocculine, žutie 4 žuvačiek (kvôli tlaku v ušiach) a nepozerám ani naľavo ani napravo 🙂
Jednu cestu loďou (La Manche) som kompletne prevracala, druhú som prežila so zázvorovým čajom a opäť 24 hodín pred bez jedla.
Auto a autobus - ako dieťa som si užila, ale teraz stačia častejšie prestávky, čerstvý vzduch a poloprázdny žalúdok 🙂

deti95060810
30. jún 2017

tak ja mám poriadne trápenie.....autom môžem cestovať len v tom prípade, ak som šofér- - inak nevolnosti prídu za prvou zákrutou...
autobusom nie som schopná cestovať ani prímestským, ani mestskym....akonáhle mi prichádza zle, najlepšie je vystúpiť na čerstvý vzduch....
Do lietadla alebo lode sa neodvážim ....
takže alebo cestujem autom - ale som šofér, alebo je najlepšie peši, popr. bicyklom...

vlasticka88
30. jún 2017

Ked som bola mala fical kynedril teraz cocculine ;)

sklenarova
30. jún 2017

@juraj_benu_lekaren mne zatiaľ nebolo zle,ale mám taký menší strach ako zvládnem let balónom.. Existuje niečo proti samotnému strachu?Okrem panáka?;)

juraj_benu_lekaren
autor
1. júl 2017

@sklenarova jasne ze existuju preparaty proti nervozite, strachu a uzkosti 🙂 Aj volne predajne (bylinkove GS Anxiolan alebo homeopatia PC Sedative) aj na Rp
Zo svojej skusenosti ale viem, ze sa este oplati pohrat sa so sebou vo vlasnej mysli a odosobnit sa v tomto pripade od pevnej zeme. Ked som zacal v Dolomitoch liezt ferraty vid jednu z nich na obr. tiez som mal velmi zmiesane pocity a strach. Nakoniec mi pomohli vtaky ktore tam lietali a stavarali akrobaticke kusky...tak som si predstavil, ze som aj ja taky vtak...RedBull vam k tomu da kridla 🙂 a ta zem sa podomnou poriadne odlahcila a islo to odvtedy 100x lahsie a bez strachu z vysok

sklenarova
1. júl 2017

@juraj_benu_lekaren ďakujem,je mi jasné,že psychika hrá významnú úlohu,ale TOTO?Tu by mi ani predstava byť vtákom nepomohla..Máte môj obdiv..A áno,teším sa na ten let,ale fakt so sebou bojujem..Raz som už "letela"v balone- v zakotvenom,v detskom tábore, akonáhle sme sa pohli zo zeme,sadla som si v koši a postavila som sa až pri pristátí na zem..

juraj_benu_lekaren
autor
1. júl 2017

@sklenarova drzim palce, nebojte sa, zvladnete to 🙂 A teste sa z toho fantastickeho vyhladu 🙂

sklenarova
1. júl 2017

@juraj_benu_lekaren Ďakujem,dám vedieť ako to dopadlo;)

dadka_bb
2. júl 2017

pridavam sa do klubu.ako dieta som vzdy trapne na skolskych vyletoch busom sedavala v predu s uckami. dcerka to asi podedila. v aute nam uz od narodenia zvrackala pri vyletoch,takze uz chodime maximalne do tesca a domov 😁 teraz ma dcerka 2roky a v aute nam stoji (tak ako my za mladi) ,nemoze byt v autosedacke.tam vydrzi kratko a uz ju boli brusko. mne byva zle uz aj na hojdacke ked sme na ihrisku s malou. muz sa mi smeje,a urcil diagnozu kt.vraj niekde vycital na nete, ze vraj my ,co nam byva zle to mame tak ze mozog si neuvedomi ze telo sa hybe. treba si preto "uvedo

dadka_bb
2. júl 2017

"uvedomovat" ze sa hybeme ,lebo je to vraj neprirodzene ze oci vidia pohyb ale telo sa nehybe. tak neviem 🤔🤗

ladyblcha
2. júl 2017

Jedine co dcerke pomohlo je sedacka vpredu. Odvtedy vklude vyletujeme. Vyskusaj @dadka_bb , nasa bude mat 1.5roka v auguste.

sashenocka007
2. júl 2017

@juraj_benu_lekaren mna by zaujmalo co na taketo nevonosti v tehotenstve caka ma 16 hod cesta autobusom a taketo cesty nezvladam prave najlepsie.

juraj_benu_lekaren
autor
2. júl 2017

@sashenocka007 v tomto pripade pre nevolnosti a zavrate aj pri cestovani mame dve moznosti: 1 pouzit preparat Cocculine - homeopatia a 2 moznost lizatka s obsahom zazvoru.