Kojenie a kúpanie na kúpalisku

ada30v
4. júl 2012

Mám synčeka má 4mesiace. V týchto horúcich dňoch by sme radi šli na kúpalisko - a tu vznikla dilema. Kojím ho a podľa našich starých mám, keď sa okúpem v studenej vode tak stratím mlieko. Čo si o tom myslíte? Nerada by som ho prestala kojiť - za to mi kúpanie nestojí. Poraďte mi - aké máte skúsenosti?

mishusha
4. júl 2012

nie vsetkemu, co stare matere narozpravaju treba verit 😀 je to hlupost...

cicimon
4. júl 2012

@ada30v to ked bude v zime -15 asi by si ani von nemala vychadzat 🙂 kludne ho nakoj kedy chces, akurat sa predtym osprchuj

marianka0101
4. júl 2012

Hlupost, kojila som, chodila som na kupalisko o mlieko som neprisla. Ani som o niecom takom nevedela

titkovamiriam
4. júl 2012

@ada30v ahoj,ja som sa kupala pri vsetkych a ani nahodou som o mlieko neprisla,skor treba dat pozor aby si ked ho chces kojit ,nemala studene mlieko z kupania a mokrych plaviek 🙂 .Marek je junovy po šestonedelí som uz bola vo vode a kojila som aj dalsie leto pri vode velmi veselo-bolo to pohodlne,nemusela som mu nosit zo sebou na papanie vecicky. 🙂
takze sa v pohode kup,plavaj,potom sa prezlec zohrej a koj! 🙂

ada30v
autor
4. júl 2012

@mishusha však áno - no radšej si to preverujem

ada30v
autor
4. júl 2012

@titkovamiriam to si ma upokojila
hurá na kúpalisko

titkovamiriam
4. júl 2012

@ada30v ved v tomto teple je to najlepsie ako pre teba aj mimi 🙂

strapco13
5. júl 2012

@ada30v kludne sa chodte ovlazit..a dojcit a dojcit a dojcit v tycto horucavach
a navyse c sa tyka tej povery..jednak nie je pravdiva..a jednak sa nekupes predsa vo vode co ma -15 /ved v takej sa ani kupat neda, kedze je to lad / 😀 😀 😀

nibiru
5. júl 2012

že pozdravujem strare mami a kolko oni kojili?tym ich nechcem urazit to že kojiš neznamena že nemožes ist na kupko dat si dobre jedlo a x veci ktoe stare mami rozpravaju naapriklad mi sme dnes na kupalisku sedeli na deke malu som uspavala na prsniku v zadu starsie babky zazerali a mamička vedla mna vytiahla didku a tiež uspavala :o))))))take milene to bolo 😀 ona mala o polroka mladsieho chlapčeka.

tehula
5. júl 2012

ja mam obe deti junove, hned po 600nedeli som nabehla k vode kupat sa. Deti som normalne nakojila zakryta plienkou, nikto nezazeral. Poveram never, ja som aj cvicila pomerne intenzivne, co sa tiez vravi, ze skysne mlieko ci co a nic. Babam chutilo aj nadalej.

malinkaaninka
6. júl 2012

staré mamy vedia mnoho múdrostí a asi aj sprostostí.treba selektovať 😀 mlieko zistí,že sa kúpeš a vezme roha? ja tam nevidím žiadnu súvislosť.

veronicka1901
6. júl 2012

Moja mala ma takmer 8 mesiacov, nekojim ju, ale mliecko jej odsavam, tento rok som sa kupala uz 3x v studenej vode a mliecka je stale rovnako 🙂.

alure
6. júl 2012

@ada30v prepac najprv som sa pousmiala nad tym prispevkom ....no a co sa tyk kojenia ,ja kojim maleho uz druhy rok,je augustovy ale od aprila do oktobra ked je teplo chodime na jazera sa kupat a ziadny vplyv na mliecko to nema....nase stare mamy nekojili vela (cest vynimkam) a pri prvom probleme prestali a vyhovarali sa na slabe mlieko a podobne... neboj sa vodicky prospeje vam obom 😉

janka_pn
6. júl 2012

@ada30v jaj, to je hlupost. sak ta voda taka ladova nie je. od zaciatku sme chodili k vode, kupaliska, more, v lete, v zime.... vsade som kojila a nic sa nestalo 😎 😀

simsalabim
6. júl 2012

@ada30v never vsetkemu, co vravia stare matere 😝 Ja som sa v lete kupala aj kojila, jedine, co som urobila bolo to, ze som si poriadne vodou umyla bradavky pred kojenim (nosila som so sebou tusim Tomu pre dojcata). Na mlieko to nemalo vobec ziaden vplyv.

ada30v
autor
7. júl 2012

ďakujem za príspevky - pomohli ste mi

zaza218
10. júl 2012

ja mam dvojrocne a patmesacne dieta, chodili sme sa kupat teraz a mladsieho syna kojim, mlieko som nestratila, stari ludia prehanaju, to viem podla svojej svokry

csina
15. júl 2012

@ada30v ja som obe baby dojčila a aj sa popritom kúpala... skôr ako zo straty mliečka som však mala trošku dilemu, ako zachovať dostatočnú čistotu pŕs, keďže voda na kúpalisku nie je zrovna sterilná.. niekde dokonca nemáš teplú sprchu, kde si môžeš didy vytasiť a mydlom trošku omyť pod teplou vodou.. Snažila som sa určite hneď mokré zvliekať, aby mi nestudilo a podľa možnosti niekde umyť a vysušiť.... 😉 a čo sa týka starých mám, ich rady sú dávno prekonané a netreba ich vôbec brať do úvahy..stačí zdravý materský inštinkt, ten máš od prírody a zadarmo 😉

rabiva
16. júl 2012

😀 chodili sme na babykurz plavania a ani ma nenapadlo taketo cosi riesit ... stare matere su niekedy ozaj vtipne 😉 teraz sme sa dojcili na plazi pri mori, drobec mal prsa od soli a aj od piesku a chutilo mu stale 😅