Nosič alebo šatka - poraďte

danica_rajec
Moderátor
19. jan 2018

Mamy vyplašené srny nemožno podceňovať. Každý deň nosia svoje mláďatá najbližšie, ako sa len dá, bez ohľadu na to, či vážia tri alebo trinásť kíl. Nosenie je predsa skvelé! A je úplne jedno, či nosíte iba vonku počas prechádzok alebo doma pri uspávaní, prípadne nonstop, ak si to dieťatko vyžiada.

Otázka znie, čo by ste poradili začínajúcim nosniciam – šatku alebo nosič? Šatka netlačí a skvele sa prispôsobí vášmu telu aj potrebám malého nosenca. Je však trochu náročná na uskladnenie a hovorí sa, že niektoré deti proces doťahovania šatky vyslovene neznášajú 🙂 Nosič máte naopak zapnutý raz dva a preferuje ho väčšina oteckov, čo poznám. Môže však tlačiť a rezať, pokiaľ nenájdete taký, ktorý vám presne sadne na bedrách i na pleciach... Čo vyhráva u vás a prečo? Napíšte! 🙂

zeytin
19. jan 2018

Za mňa je top ergonomický nosič. Prvé dve detičky mám po roku, takže nosič bol mojou neodmysliteľnou súčasťou... A nosím aj teraz, tretie bábo. Keď potrebujem niečo rýchlo vybaviť, prepraviť sa, je to jednoduchšie aj v autobusoch a aj po "luxusných, bezbariérových" bratislavských chodníkoch a cestách 🙂

lavieenrose
19. jan 2018

@opica_skorica ani my nerozumieme matkam co si namiesto ergonositka vyberu klokanku z toho si nic nerob,je nas viac ;)klokanka je nebezpecna pre vyvoj chrbtice aj bedrovich klbov..

zuzankaaah
19. jan 2018

My sme skúšali aj šatku,ale u nás je nosič top. Nenávidela som zaväzovanie na parkovisku,ked som šla napr do obchodu. Vzdy som pozametala zem.Nosič mám zapnutý raz dva. Máme rok a v nosici aj zaspavame ak sa nam inak nedá. Neviem si bez neho predstavit deň

monhla
19. jan 2018

@meluela Ja som tiež zástanca, že naj je mať obe 😉 Pre bábenko ozaj naj je šatka a pre väčšie je naj nosič. No vždy záleží od okolností. Škoda, že už som s nosením skončila - teraz si počkám na vnúčatká 😀

jabucko
20. jan 2018

ja nosic. pri oboch synoch. mne bolo v satke neznesitelne teplo. nosic pokryva len nevuhnutnu cast a chrbat mam.volny. a presne. pasovanie sa, dotahovanie ... ech vysostne neznasam. nosic je klik, prilozit dieta, jedno rameno, druhe, a klik. vsjo. nosila som aj prvorodeneho, nosim aj mlada. velka to pomoc!

chupakabra
20. jan 2018

Prvorodeny syn sa nosit nechcel, ci v satke alebo len na rukach.Mala som uz dopredu kupenu satku tak sme to skusili, ale par pokusov skoncilo zlostenim na oboch stranach. A tak sme sa radsej kocikovali. Pri dcerke (5m) som to chcela skusit znova. Predsa len vylety do prirody so starsim a volnost ruk som si odopriet nechcela. Jednoznacne som chcela nosic. Vybrala som si Rischino po dlhom vyberani 🙂 . A konecne sa zadarilo. S malickou chvilky nosenia zboznujeme.

jatva
20. jan 2018

Som cista satkarka 🙂 zatial som nenasla nosic, co by mi vyhovoval, tak som si usila. V tehotenstve som ho vyuzivala dost. Teraz ho obcas pouzije muz alebo moja mama. Mne je stale najlepsia satka. Do auta satku predviazem, aby som ju potom nevlacila po zemi.

katka.bn
20. jan 2018

@lavieenrose veru ani neviem, ktory uvaz je dvojkriz, pouzivala som vzdy len jeden, od narodenia po cely cas nosenia - kriz s kapsou.

lavieenrose
20. jan 2018

@katka.bn ja tiez , skusala som aj ine ,ale tie nevyhovovali narocnostou ani mne a malu tlacili lebo som to nezvladla spravne uviazat, dvojkriz je jednoduchy az na to ze sa musi poskladat na pleciach tak aby babatko netlacil na krku ..je to taky letny uvaz, da sa predviazat doma na parkovisku nalozis babo dotiehnes a idete, satka sa nefula

vanesanova
20. jan 2018

@danica_rajec my mame nosic od narodenia manducu a nereze ani netlaci ma perfektne vystuze na remenoch takze treba vybrat ten spravny nie hned prvy alebo ten najlacnejsi ved ked uz ho nebudete potrebovat da sa predsa predat.Ja si neviem predstavit ako by sme uspavali a utisovali bez nosica hlavne ked idu zuby a aj pri kojeni sa hodi hlavne ked je menej mliecka par dni nosenia telo na telo a hned sa zvysi chut babatka pit aj produkcia.A v nosici nosi rad aj nas tata je to super vec hlavne na vylety a turistiku a v nasom nosici sa da nosit aj na chrbte.

lea43
20. jan 2018

@nellita aj za mna...nosic je totalna somarina ..vraj lepsi vztah matka dieta...hlupost.mna mamka nikdy nenosila v nosici a mam s nou uzasny vztah! ;)

jonkaamisiko
14. sep 2018

@cleona Dobry den, krasny nosic 🙂. Mozte mi prosim povedat kolko latky ste spotrebovala a odkial mate strin?Ja hladam po nete, ale nic som nenasla :(. Dakujem

zuzankaaah
16. sep 2018

Ja som dcerku zacala nosit v satke,ked mala 2 mesiace. U mna to bol neustaly boj pri viazani. Doma sa to este dalo. Ale ked som viazala napr. na parkovisku pred obchodom,tak som zametala beton,kym som naviazala. Od 4 mesiacov sme mali liliputi a od 10tich Kibi. U mňa je nosič najpohodlnejsi. Pomohol nam zvladnut koliky,2 pobyty v nemocnici . Máme 20 mesiacov a stále je mojim pomocníkom čislo jeden .šatky maju krasne farby,no tie len okukujem. Je to každého osobná vec,co mu sadne lepšie. Treba si vyskúšať.