Prvé skúsenosti detí s plávaním u detičiek

ronald_happykids
10. júl 2017

Milé dámy, ako sú na tom Vaše deti a plávanie? Absolvovali už niektorý z výcvikov v Materskej alebo základnej škole? Tie z Vás, ktoré majú malé bábätká, ako vnímate plávanie pre dojčatá? Odhodlali by ste sa s malým bábätkom na niečo také, máte s tým svoje vlastné skúsenosti?

vroni
11. júl 2017

Moja mala plava od dvoch mesiacov, od styroch rokov plava bez pomoci, do sedem rokov chodila na individualne treningy, potom uz nechcela, takze teraz si uz plava len tak na volno a pre potesenie, v miestnej diere je za hviezdu kazdy, kto zvladne dlzku bazena bez toho, aby sa utopil, tak jej chyba motivacia zlepsovat sa (zavodne plavanie nechce ani ona ani ja). Zapal ucha v zivote nemala (ma vyse 11), lekar nam vtedy odporucil plavanie na upravenie dezolatnych klbov. Pomohlo.
So synom som absolvovala zo tri kurzy, ale ostatne deti mu vadili a nechcel tam chodit, tak plavame len tak individualne, mozno o rok vyskusam pre neho nejaky individualny trening, aby sa zbavil rukavkov. A zapal ucha este tiez nemal. Ani inu chorobu ci prechladnutie z plavania. Ci vlastne ano, dostal ruky, nohy, usta chorobu z bazena na dovolenke, lebo tam choromyselni nemecki rodicia vycvachali zarovno s nim svoje uz evidentne nakazene dieta....

ronald_happykids
autor
11. júl 2017

Dámy, hľadal som a našiel som! Vo februári sme i s inými kolegami a odborníkmi na detský šport pripravovali veľký dvojstranový materiál (pre pedagogickú tlač) o tom, či je vôbec vhodné plávanie pre deti, ako by mal taký plavecký výcvik vyzerať a ako je to teda s tou vodou, ktorá má imitovať morskú a zabezpečiť tak hygienu soľovou úpravou. Je to síce dlhšie, ale veľmi zaujímavé čítanie. Dávam do pozornosti môj album, skúsil som tam zavesiť scany, ktoré sa ale dajú po priblížení dobre čítať: https://www.modrykonik.sk/blog/ronald_happykids...

oskvarka
11. júl 2017

mi tiez chodime plavat teda s so starsi m sme chodili na babzplavanie a teraz aj s mladsim .. so starsim uz teraz len oobcas na plavaren a na kupko v lete co najviac.. ma rad vodu zatial neplava a asi od dvoch rokov ho stale drzi obdobie nenamacat oci... tak uvidime kedy prejde... niekedy sa uz prekona v bazene spliechanie raz za cas ale vecsinou musi byt mama s uterakom v ruke poblizku :D

sisqa19
11. júl 2017

So synom sme skúšali kurz plávania v ba keď mal asi 3roky.uprimne povedané boli to vyhodené peniaze 😑 nenaučil sa vôbec nič,hysakoval z vody na tvári neskôr dokonca aj vo vani.ked prisiel v 6.rokoch v škôlke s tým že majú plavecký kurz, úprimne povedané oblial má pot.Ze zase vyhodíme peniaze.jedine čo má presvedčilo boli že to organizovalo Happy kids keďže s nimi máme super skúsenosti v iných oblastiach.ale veľa som nečakala,veď čo ho môžu naučiť za týždeň keď dva mesiace mu nedali nič(aj keď inde)..asi mesiac po skončení kurzu sme sa s deťmi vybrali na kúpalisko a neverila som vlastným očiam.niekto mi vymenil dieťa!!potápal sa v sladkej aj slanej vode,s otvorenými očami,tobogány absolvoval snáď všetkým chcel od nás aby sme ho vyťahovali až spod vody!!!už sa ani nepýtal ako toto s ním za týždeň dokázali,lebo to nie je prvýkrát čo nás takto prekvapil po kurze u nich.o pár dní ideme prvýkrát s deťmi k moru,tak verím,že aj vďaka tomuto kurzu si to riadne užijeme.patri im veľká VĎAKA!! 😍

ronald_happykids
autor
11. júl 2017

@sisqa19 Takáto spätná väzba je pre nás najkrajšou odmenou! ❤ Naši tréneri to robia s plným nasadením a z celého srdca, výsledok sa musí dostaviť... 🙂 Ďakujeme a tešíme sa aj na ďalšie kurzy!

vlockasnehu
11. júl 2017

Mna babyplavanie zaujalo, mala som aj dobre referencie od kamaratok. Ale kedze nam vychadzalo cez chladne mesiace, s potrebou dochadzania MHD, tak som to nakoniec nechala tak. Ked sme sli na prvu dovolenku (dieta malo nieco cez rok), zvazovala som pobyt pre rodicov s detmi s babyplavanim. Odradilo ma vsak to, ze to malo byt v bazene, do ktoreho chodia aj dospeli ludia, organizatori nevyzadovali ziadne potvrdenie o zdravotnom stave (viem, ze niektore kluby baby plavania to vyzaduju - kozne choroby a podobne, niektore dokonca chcu aj potvrdenie od gynekologa matky, ze netrpi vytokmi). Ked mala dva roky, narodil sa nam mladsi, takze organizacne nehrozil ziaden bazen. Tento rok sme zacali chodit do bazena s vodou cca 32 st.C, max 8 ludi v bazene. Dcerka sa oboznamuje s vodou, velmi sa jej to paci, je velmi smela, pouzivame take nadnasajuce plavky. (mladsieho strazi babka) Planujeme chodit pravidelne, ked bude mat 5 rokov, chcela by som, aby absolvovala kurz vedeny odbornikom.