Máte doma prváčika?

iva_kuzelnecitanie
Moderátor
9. aug 2020

O chvíľu je to tu! 6-roční drobci vykročia prvý krát na cestu do školy. Tešia sa? Majú obavy? A ako tento veľký krok v ich živote vnímate vy? Tešíte sa? Máte obavy?
Nároky na vedomosti predškolákov, ktorí v dnešnej dobe nastupujú do školy rastú každým rokom. Kým kedysi stačilo dosiahnuť 6 rokov a byť primerane schopný tomuto veku, dnes sú na deti i ich rodičov kladené vyššie požiadavky.

Pripravenosť detí na vstup do školy rodičia i pedagógovia preverujú Prediktormi gramotnosti. Prediktory gramotnosti sú komplexná diagnostika školskej zrelosti, ktorú s deťmi absolvuje zväčša pracovník Detského psychologicko-pedagogického centra. Vykonať skúšku môže v priestoroch vlastného pracoviska alebo priamo v škôlke. Pomocou tejto skúšky dokážu odborníci zistiť, či je dieťa pripravené na nástup do školy. Nejde len o to, či má dostatočné návyky, a vedomosti na svoj vek ale i o to, či dokáže venovať pozornosť dosť dlho jednej téme, či má schopnosť porozumieť textu, ktorý počuje, či dokáže obsedieť na stoličke, nie je moc hravé, či pozná písmená, má pamäť na čísla, nemá problém s rečou, výslovnosťou alebo celkovou komunikáciou.

Naučiť sa svoje meno, priezvisko, adresu, prípadne telefónne číslo sa učia deti už asi okolo 3-4 roku života. Krásne dokážu svoju vedomosť pani učiteľke v škôlke zopakovať, mnohé ju však zabudnú po nástupe do školy. Opýtajte sa svojho druháka na adresu kde býva. Nezabudol?

Dokáže Váš budúci školák rozoznať farby, predmety a tvary? Vie sa orientovať v priestore, teda pomenovať správne, kde je vpred, vzad, ktorá je ľavá a pravá strana? Vie napočítať do minimálne do 10, držať ceruzku správnym úchopom? Obliecť sa, zapnúť zips, gombíky, zaviazať šnúrky či zvládnuť samostatne návštevu WC je tiež samozrejmosťou.

My v Kúzelnom čítaní čítaní vieme, že každý rodič sa snaží svoje dieťa pripraviť na nástup do školy čo najlepšie aby mu tým uľahčilo tento neľahký životný krok. A tiež veríme tomu, že každá kniha Kúzelného čítania určená predškolákom je pre dieťa v jeho učení výhodou.

Ak však cítite potrebu dieťaťu v učení pomôcť, ešte dnes tak môžete s Kúzelným čítaním urobiť so zľavou 8% s použitím kódu "konik8" v eshope Albi. V rozoznávaní písmen a slabík, či s novými básničkami, dieťaťu zaručene pomôže kniha Moje prvé písmenká od Kúzelného čítania. Všetkým prváčikom prajem radostný a úspešný krok vpred do školy! Iva_KúzelnéČítanie

irenaliza
9. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie Naša najmladšia dcerka ide do prvého ročníka ZŠ a najstaršia dcérka tiež do prvého ale na gymnázium. A ešte máme dve školáčky. A naša prvacka sa teší aj keď uvidíme snáď jej to vydrží lebo staršie len govoria počkaj to ta prejde. Všetky prvakomaj tým stredoškolákov a ZŠ kradne dní aj všetkým mamičkám MK.

vonava007
9. aug 2020

@iva_kuzelnecitanie Ďakujeme😃 nás v septembri čaká vstup do sveta nových vedomostí a zážitkov. Školská taška, peračník a aj desiatnik😄 už čakajú na začiatok školskeho roku.