DARČEK: Učenie je hračka. S Kvídom zaručene!

nela_kvido
Moderátor
20. aug 2019

A zostala nám posledná skupinka dietok, na ktorú vo svojich hrách Kvído samozrejme tiež myslel.. 😉
Trápite sa v škole s matematikou, slovenčinou či angličtinou? Kvído si na pomoc zavolal učiteľov zo základných škôl a spolu s nimi vytvoril niekoľko zaujímavých hier, s ktorými bude učenie hračka.

Hlavičky si precvičte napríklad s hrou Ulov 10 – kde vyhráva jedine ten najrýchlejší a najbystrejší. Skladajte z čísiel výslednú hodnotu, súťažte a bavte sa. Decká si absolútne hravou formou precvičia matematiku a ani si neuvedomia, že sa učia.

https://eshop.albi.sk/kvido-ulov-10-35996/

Alebo poskladajte meno KVÍDO z kartičiek pri hrách Rýchle čísla a Rýchle slovíčka. Vypočítajte čo najrýchlejšie príklad alebo ako prvý preložte slovíčko do angličtiny. Obe hry obsahujú až 4 úrovne náročnosti, takže sa môžete zahrať všetci spoločne, každý v rámci svojich doterajších vedomostí 🙂

https://eshop.albi.sk/kvido-rychle-cisla/
https://eshop.albi.sk/kvido-rychle-slovicka/

Aj do tretice vás budem odmeňovať – napíšte mi vaše tipy na učenie, keď to naozaj nejde.
Jednej z vás pošlem Ulov 10! 👏
Svoje komentáre môžte pripájať do 21.8. do 12tej.

Výzva ukončená. Hra pôjde sem:
@danusska

Dúfam, že poteší 🙂

lucik194
21. aug 2019

ked to naozaj nejde? no zalezi na tom aky je to predmet
napr matematika pomoze len pocitat a pocitat u nas zaberali priklady typu ocko ide do cukrarne a kupi 3 torty, 2 kolace kolko donesie domov? 5 a ked je to vas ocko? no nic lebo je pazravy a po ceste vsetko zje.....
vlastiveda mame doma na stene velku mapu sr a proste vsetko co sa ucili ukazovala na mape
prirodoveda sme vzdy vybehli do lesa a popozerali a urcili stromy o ktorych sa ucili, pozreli na youtube videa
anglictina jednoznacne youtube rozpravky peppa pig a rozne detske videa o farbach, obleceni....

jachin
21. aug 2019

Väčšina predmetov ide synovi dobre, občas treba vypnúť, angličtina ide ťažšie, tam používame program v pc kde danú látku má vysvetlenu hrami, pesničkami a slovíčka sa aj tak treba len učiť stále rovnako naspamäť.

betula
21. aug 2019

@nela_kvido rada si prečítam všetky odpovede a inšpirujem sa, keďže nás toto čaká 🙈

nela_kvido
autorModerátor
21. aug 2019

Zaujímavé čítanie, toľko vycibrených techník! 🙂

zuzikaa29
21. aug 2019

Urcite prestavka, mensi oddych, aby bolo opat dost sil sustredit sa. A hrava forma, prakticke ukazky, prirovnania- pre lepsie pochopenie.

michalkam
21. aug 2019

Keď to už naozaj nejde, "netlacit na pílu" , dať si pauzu, trošku sa odreagovať, zmeniť myšlienky a skúsiť neskôr. Hlavne treba robiť úlohy a učiť sa v čase, kým nie je dieťa unavené, lebo vtedy to ide ťažko...

Keď to naozaj nejde,začne byť dôležitá motivácia.Uplne super je motivovať cez nejakú odmenu,ktorá je zároveň "poučná" a dohodnúť si systém,ako možno odmenu získať.Napriklad sa pôjde na výlet za 5 splnených uloh/cvičení a pod.Na stenu urobím na výkres harmonogram,aby bolo vidieť,koľko úloh ešte zostáva nesplnených a každú splnenú vyplníme nálepkou či pečiatkou.Fajn motivácia je aj dobrodružstvo skryté v úlohe,rozdelenie úloh na časti a ich splnením dôjdeme do cieľa a pod.Jednoducho hra,tajomno a vzrušenie skryté do poznávania....

kl733
21. aug 2019

nas sa starsi naucil pocitat do dvadsatstyri ked mal 2,5roka...motivaciou bol adventny kalendar a celkovo odpocitavanie do vianoc,teraz nam pomahajuaj hry typu clovece,kde sa hadze kockou,dcerka teraz dvojrocna ma celkom rada velke drevene pocitadlo...pocitat do desat sa vsak naucila za trochu inych okolnosti😉😀...stava sa u starsieho braska,ze neposluchne,ked sa mu nieco povie prvy ci druhykrat,do tretice mu poviem ze pocitam do desat a odchadzam,celkom zabera,uz si odpocitavaju sami a smeju sa mi,ze mami ty si neni vobec prisna,tak ako si myslis 😁😀😉

anickai
21. aug 2019

U nas zafungovali lentilky, ovocie a zelenina. Občas aj zápalky

lujzamisko
21. aug 2019

Učila som sesternice a to najlepšie išlo cez piesne alebo hry . Napríklad anglicky sme si stoho robili ako keby hru somár vždy sa museli naučiť pár slov a ktorá dostala loptičku do ruky musela povedať slovo po anglicky čo som povedala. Ak nevedela mala písmenko.

krokodilkajmanka
21. aug 2019

Keď chcem dcérku niečo nové naučiť, nútene to nikdy nejde. Vždy len hravou formou, a veľmi nám pomáhajú zážitky.. napríklad ryby - kapor - to sme videli na vianoce v obchode 🙂 kuna - to je ten nezdarenec, čo hryzie káble v autách 😀

nela_kvido
autorModerátor
21. aug 2019

Výzva ukončená. Hra pôjde sem:
@danusska

Dúfam, že poteší 🙂

majocka24
21. aug 2019

@nela_kvido blahozelam

madeleine
21. aug 2019

Mne uzasne pomahalo sa vybehat, proste som praskla ceruzkou, obula sa a vybehla na desat minut von. Cerstvy vzduch v hlave robil zazraky. S detmi sa este neucime, no pomahala som neteri a uzasne pomahalo kreslenie, vizualna predstavivot je u deti velmi silna a prirovnania k ovociu ci zelenine, pocitanie a delenie cukrikov, prst na globuse alebo male domace vybuchy dokazu naucit deti veci kozmickou rychlostou. 🙂

rysmamka
21. aug 2019

@nela_kvido Učenie musí byt zážitkové inak si deti nezapamataju nič. Moja mama učí dlhé roky matiku a keď doucuje deti je veľmi zaujímavé sledovať , ako rozprava príbehy o Ujovi Pytagorovi a lenivých matematikov, ktorí si všetko zjednodušujú vzorcami 😂 keď o desiatky rokov stretne svojich žiakov všetci do jedného si jej vymyslene príbehy pamätajú a vedomosti s nimi spojené tiež. To je pre mna učenie a učiteľ!

danusska
21. aug 2019

@nela_kvido jeej. Ďakujem veľmi pekne. Deti sa poriadne potešia.

nancy666
21. aug 2019

Nooooo. Sedenie na kachličkách, tabletky guarany a dalsi energetak 🙂)) to bol môj akademicky týždeň hihi. Na výške stačila vacsinou cesta v elektrické a dobrý ťahák ;) a na základke pomohlo hneď po škole úlohy, farebne obrázky do zošita a pomoc mamy či babky

omeletka
21. aug 2019

Ist sa vonku vyvetrat a najest sa, niekefy to pomoze.

mirka6661
21. aug 2019

Za mna tiez urobit prestavku, chvilu vyvetrat hlavu..

blbovina
21. aug 2019

Ahoj. Druhacik je veľmi šikovný, no s prváčikom mám problémy. Ak ho niečo nezaujíma, nechce sa tomu venovať. Pre neho musím hľadať inšpirácie.