Hrajú vaše deti hry na telefóne či tablete?

bara_lego
12. okt 2016

Vedeli ste, že existujú i LEGO DUPLO digitálne aplikácie a hry? Môžete sa napríklad previesť vláčikom a skontrolovať DUPLO figúrkam lístky. 🙂
Aký máte názor na digitálne hry pre vašich najmenších? Hrajú sa vaše deti s tabletom či telefónom, alebo na to majú podľa vás ešte dosť času? A aké hry vám pre ne pripadajú vhodné?

girko
14. okt 2016

Nie, myslím si, že majú čas...Starší syn sa začal hrávať na počítači , keď mal šesť a teraz v pätnástich nevydrží deň bez počítača...A to má limit maximálne dve hodiny na hranie sa. Vraj sme hrozní rodičia...

tajka1986
14. okt 2016

@bara_lego moja 3apol rocna sa hrava na mojom mobile hry,stiahla som jej duplo hry,puzzle,macicku co moze krmit a kupovat jej oblecenie. Dovolim jej to len obcas ked potrebujem par minut naozaj klud,napr.v praci lebo si ju sem tam privediem aj do prace ked mam nieco surne. Hlavne som to nainstalovala aby vydrzala dlhsie cesty v aute alebo u lekara v cakarni. Bezne sa k nim teda nedostane a tak to ma byt. Deti sa maju hrat s hrackami na ine maju cely zivot.

ela_norisova
14. okt 2016

U nás si bude musieť každé dieťa na prvý mobil našetriť, notebook alebo tablet si tiež bude kupovať za svoje. A mobil mu určite nedovolím nový - maximálne za pár eur z bazáru alebo mobilshopu. Pretože iba ak mu dám spoznať hodnotu vecí a práce, ktorú ich vlastníctvo vyžaduje, naučí sa vážiť si ich a nebude ich brať ako samozrejmosť. Prísne? Možno, no verím, že pre ďalší život mojich detí prospešné.

ajusik86
14. okt 2016

baby majú zatial len 20 mesiacov a poznám už detičky čo sa v ich veku pokojne hraju s telefonom, či tabletom. Ja však v dohladnej budúcnosti nič také pre ne neplánujem. Je to síce možnost ako ich zabavit, ale sú aj iné náučné a tvorivé možnosti ako sa vedia zabavit, napríklad stavebnice ako je lego duplo.

mariaremencova
14. okt 2016

Tak zatiaľ nie , nie je času strávime veľa času vonku a baby to zatiaľ neláka a ja som v podstate aj rada 🙂

sisa1987
14. okt 2016

Dcerka má 7 a áno tablet alebo mobil môže ale len na určenú dobu keď má splnené všetky svoje povinnosti.nevynechavame ale ani spoločne hry vonku nakolko má menšiu sestričku a preto je S nami vonku rada

slavaf
15. okt 2016

Zatiaľ nie, jednak preto, že sú ešte malé, a jednak preto, že si myslím, že pri hrách je nenahraditeľný ľudský faktor, ktorý žiaden tablet ani PC simulovať nemôže. Najmä, kým sú deti malé.

erikaemkina
15. okt 2016

Nie nehraje sa , ked tak jej zapnem na pc rozprávku a vtedy viem že sedí a pozerá aj cca hodinu .. inak nie

zuzana814
15. okt 2016

Nasi 2 loptosi nemaju mobil, tablet,, a dufam, ani nebudu ...do isteho veku. Doma nemame zamerne ani televizor. Na pocitaci im pustame len zvieratkovske filmy Spoznaj risu zvierat, a chvaly, a koncerty. Uprednostnujeme prirodu a spolocne hry pred individualnou zabavou na tablete. 😉

alenka008
15. okt 2016

My mame deti vo veku 7 a 2 roky a ani jedno z nich tablet v ruke este nemalo. Nemyslim si, ze je to vhodna hracka a z toho dovodu tablet doma nemame. Je vela inych moznosti. My radsej chodime s detmi bicyklovat, plavat a ked chceme intelektualny rozvoj, tak hrame pexeso pre trening pamate, staviame lego pre rozvoj kreativity, citame si knihy , robime si ulohy z casopisu Vrabcek a pod. Myslim, ze na virtualny svet casu dost.
Asi sa budete divit, ale ani Steve Jobs tablet ani smartfon detom nedava 🙂
http://www.badatel.net/preco-steve-jobs-nedovol...

ajsha123
15. okt 2016

Myslím si, že digitálne hry a aplikácie nie sú vhodné pre deti. Najstarší syn má 9 rokov, a hry na PC sa u nás nehrajú. Tablet nemáme, a ani neplánujeme kúpiť. Telefón je len na telefonovanie, max. na počúvanie piesní a rozprávok (na SD karte). Máme knihy, časopisy, omaľovánky, či papiere, farbičky, stavebnice, Lego, dievčatá vyšívajú a háčkujú... Často sa hrajú vonku, bicyklujú. Deťom stačí pripomenúť Lego Duplo a mám kľud 🙂. Na chvíľu, lebo ich je 5 (detí) a to množstvo všetkým nestačí ☹ Ale aj napriek tomu to za to stojí - nedať tablet a smartfón deťom do rúk.

yanka1979
17. okt 2016

@bara_lego
Dobry den,prosím Vas,ja by som sa chcela spytat,ako dopadla sutaz o lego duplo a kde by sa dali pozriet vysledky-vyhercovia.Dakujem zatial maminka Jana

ludka140281
17. okt 2016

moje začali tento rok v máji,kedže dcera 10 ročná dostala tablen k 1.sv.priímaniu a druhá má 6 rokov,,,ale hraju cca hodinku a to asi 2x do týždna...kreslia si tam,obliekaju barbie a podobne zatial neškodne 😉

vlcatask
23. aug 2017

Ahojte, aj ked diskusia je už staršia, nedá sa mi nezapojiť 🙂 Lego Duplo môže byť skvelá možnosť, ako sa hrať s malými deťmi interaktívne v primeranej miere. Viac v článku http://vlcata.dennikn.sk/top-5-aplikacii-pre-de...

Taktiež sme písali aj o tom, koľko času by dieťa malo tráviť pred počítačom a neublížilo si tým http://vlcata.dennikn.sk/ako-obmedzit-vysedavan...
(Amy, redaktorka Vĺčatá.sk)