Jaké bylo vaše první LEGO DUPLO?

bara_lego
9. nov 2015

Vzpomínáte, jaké to bylo, když váš miláček dostal svoje vůbec první LEGO DUPLO? Jaká stavebnice u vás vyhrála? 🙂 Kolegyně říkají, že LEGO DUPLO je závislost, a už mají doma několik boxů plných kostek. Prý se nedá vydržet jen u jedné stavebnice, je potřeba stále rozšiřovat domácí sbírku 🙂 Jedna moje kolegyně má dva malé syny a prý od té doby, co jim přinesla LEGO DUPLO Popelářský vůz, samozřejmě dvakrát, aby se kluci nehádali, tak musí pokaždé vyhlížet popeláře, když jezdí jejich ulicí 😀

LEGO DUPLO to nejsou jen kostičky, ale hlavně příjemný způsob, jak rozvíjet své děti a jejich schopnosti. LEGO DUPLO přináší dětem hru s nekonečně možnostmi, při které rozvíjí svou osobnost, sociální dovednosti, ale i kreativitu, jemnou a hrubou motoriku a schopnost řešení problémů a přemýšlení. A to vše je s LEGO DUPLO velká zábava!

mawka
9. nov 2015

lego same o sebe je zavislost. nie len lego duplo 😀 ej, ale sme minule vianoce maturovali so starsim synom nad minecraft legom - crafting box. to su uz ine levely 😀
ja by som to zhrnula tak, ze lego je sice draha hracka, ale velmi trvacna, variabilna a dokazu sa s tym deti hrat hodiny a hodiny. a vsetko do seba tak fajnovo zapada 😉

cathie23
9. nov 2015

Ahojte, naše prvé lego duplo bola kreatívna sada a odvtedy sa neustále rozrastá. S legom som vyrastala aj ja a nedám naň dopustiť 🙂 určite bude niečo aj pod stromčekom 😉

evulienkaslx
9. nov 2015

Prve mala Postav si lodku a je to fakt zavislost , ale zabavna a poucna 🙂

gabikkas
9. nov 2015

U nas dostali prve lego duplo na vianoce - boli to tahacie zirafky (10554) a odvtedy sa to uz len a len rozsiruje, uz mame v skrini na vianoce kupeny velky domcek (10505) 🙂 neviem ci sa viac budu tesit deti, alebo my s manzelom 🙂

bubloska135
9. nov 2015

prve lego dostal syncek od svagrovcov, bolo to lego duplo postav si zvieratka alebo prve zvieratka
synovi sa paci najviac husenicka a z ostatnych zvieratiek stavia mutantozvieratka.
uz som to pisala do komentara k prvemu autobusu , ale tak napisem to aj sem 🙂
myslim si ze lego duplo je paradaaa pre deticky

zuzana2302
9. nov 2015

Ahojte. tak náš Paľko ešte lego nemá ale určite by sa mu veľmi rád potešil lebo veľmi sa mu páčia kocky a autobusy , ak nevyhrajeme tak nevadí mame na plane napísať Ježiškovi...
Ale môžte nás potešiť aj vy.... 🙂

lucik194
9. nov 2015

no nase baby su uz velke na lego duplo - ale prve lego dostali s ladovym medvedom..... cislo neviem ale to vysvetlovanie ze preco je macko biely a nie hnedy ako na obrazkoch stalo zato 🙂
u nas uz bude pod stromcekom normalne velkacske lego , ale do spanielska poputuje pre kamaratov urcite nejake to duplo ako darcek pre ich maleho syna....

kofoluska
9. nov 2015

My sme teda hooooodne dlho vahali, pretoze maly nevydrzi pri nijakej hracke dlhsie ako 5 minut. Ale raz som bola u kamaratky, ktora ma dve deti a Janik objavil duplo. Nevedela som ho dostat domov. Padlo rozhodnutie. 🙂 Na druhe narodeniny dostal Box deluxe, Zakladne kocky, Moju prvu stavbu a Kreativne auticka. Takze hned 4 stavebnice. Zatial sme zbierku nerozsirovali, vystaci si s tym, co ma. Ale idu vianoce a ja zrejme neodolam. 🙂 Kedze je zblazneny do auticok a bagrikov, budeme pozerat nieco v tomto smere. 🙂

moni244
9. nov 2015

Moja dostala prve lego minuly rok na vianoce a to vezu xxl 😀 a uz to islo, na narodeniny Ariel, na meniny tie male postavickove a tieto vianoce dostane lesopark, kacky uz ma doma, aj rytiera s konom 😀

marion
9. nov 2015

Nase prve duplo bol maly zlty bager. 😉 A do 2 rokov to boli 2 velke plne boxy. Od policajnej stanice, cez farmu az ku velkej vlakovej drahe. Hra sa syn dcera ale niekedy aj mamina d ocinom ;)

trinity888
9. nov 2015

Áno pamätám dostal od mojich ex svokrovcov - vlacik so zirafou. Potom ďalšie a ďalšie, no a myslim ze mame všetky vláčiky ( i tie staršie typy ) 🙂

lejlla
9. nov 2015

u nas je Top vsetko kde je vlacik...to musime mat 🙂 miluju lego
starsi syn ma momentalne zabavu lego technik bager 🙂

lusulko
9. nov 2015

prve bolo presne toto co je na obrazku 🙂 ale chudacik sa stale hral s tymi par kockami, tak sme doplnili vlacik s cislami 🙂

idris
9. nov 2015

Prvé lego duplo bolo u nás pred 5 rokmi dostala rovno dve sady a to červený traktor číslo už neviem májsť a prvé zvieratka. Následne dostávala ďalšie a ďalšie. Teraz mi už bolo smutno lebo dcéra je už veľká a ďalšie lego duplo ju už neoslovilo , ale na ceste je ďalšie bábo a ja už mám zoznam čo mi chýba teraz tajne snívam o lesných zvieratkách :D :D Myslí že ja sa legu viac teším ako malé deti a tak si plním svoje detské sny 😵 😵 😵 😵

mercijan
9. nov 2015

prvé bolo ZOO zvieratká, pridali sme daľšie zo záhradý a opekanie v lese chtanie rýb POTOM LEGO vláčik , požiarnicke a policajné auto

norikasirotka
9. nov 2015

u nás bolo prvé myslím, ze lego duplo zo zvieratkami asi sa to tiež vola zoo. moc peniažkov nemame ale vzdy ked je akcia tak idem do obchodu a synovi kupim pretože nieje to len hračka na hranie ale dieta sa pri tom dokaze naucit farby tvary, cisla, zvieratka povolania, lego duplo som si zamilovala aj ja 🙂 moj sen je mat vsetky druhy od lego duplo.

dankaa78
9. nov 2015

Musím sa priznať,že sme ešte Lego duplo nemali ale sme radi,že sa začínaju Dni s Legom🙂

bara_lego
autor
9. nov 2015

@mawka Dobrý den, hrozně mooc Vám děkuji za skvělý úvod 🙂. Jsem nadšená, že LEGO jako takové u Vás stále "frčí". Ještě jednou za tak milý příspěvek 🙂 . Bára

zuzaneckaa
9. nov 2015

Naše prvé LEGO DUPLO bol Box s kockami deluxe, nakoľko už vtedy som predpokladala, že k nemu pribudnú aj iné legá zo série Duplo ;)), Teraz už máme plný box a Danko sa so stavebnicou veľmi rád hráva ;)

bara_lego
autor
9. nov 2015

@bubloska135 Ještě jednou moc děkuji za příspěvek a za doporučení. Všechny příspěvky pečlivě pročítám a těším se na další 🙂.

maryon1
9. nov 2015

U nás bolo ako prvé Lego Duplo - ZOO, dcérka ho dostala ako vianočný darček. Mala z neho veľkú radosť - len sme zistili spolu postupne, že potrebujeme viac kociek, aby malo každé zvieratko svoj vlastný domček, takže na narodeniny sme kupovali krabicu Lego Duplo Kocky 😉

bara_lego
autor
9. nov 2015

@zuzana2302 Děkuji moc za příspěvek 🙂. Čekají nás tento týden dokonce 3 soutěže, určitě budeme moc rádi, pokud se zúčastníte..no a tipy na vánoční dárky... ty samozřejmě taky. budu držet palce při soutěžení 🙂. Bára

cawes
9. nov 2015

dobry vecer

nase prve lego bolo lego duplo vlacik deluxe, odvtedy sme dokupili dalsich par sad a mame cez 10kg lega dupla 😀

irenaliza
9. nov 2015

@bara_lego naše prvé Lego duplo sme dostali ako darček pre 1.dcérka a odvtedy prešlo pár rokov narodili sa nám ďalšie 3 dcérky a lego dokupujeme stále, dcérky sú nadšené a máme zvieratká, vláčiky, kocky a máme ich radi a nielen lego duplo, ale aj pre väčšie dcérky lego, ale najradšej sa hráme celá rodinka s LEGO DUPLO a to je super, niekedy sa síce dievky aj pohádajú, ale aj to patrí k životu, ale Lego ide do peniažkov, ale snažme sa kupovať, píšeme Ježiškovi a stále, keď sa dá kúpime a tešíme aj s menších aj väčšíh boxov, stále nás prekvapia čo všetko ešte existuje a čo ešte chceme... dcérky stále vymýšľajú, že čo ešte by mohlo byť a ... LEGO u nás1***

bara_lego
autor
9. nov 2015

@kofoluska Dobrý den, moc děkuji za příspěvek 🙂. Pokud ho baví auta a auta, pak mohu určitě doporučit LEGO DUPLO Můj první vláček. Vašemu synkovi by mělo nyní být cca 2,5 roku, je to tak? Pak by ho mašinka mohla hodně bavit. Vláček dokonce houká a stavebnice obsahuje roztomilé DUPLPO fiturky 🙂.

bara_lego
autor
9. nov 2015

@idris Moc děkuji za zprávičku. A ikdyž už je dcerka velká... napadá mě, jestli jste zaznamenala letošní novinku mezi LEGO stavebnicemi - jde o úplně novou říši elfů. Stavebnice obsahují krásné pastelové kostičky a příběh je o dívence, která se ztratila v říši elfů a společně se snaží najít pro ni několik klíčů, aby se mohla vrátit do světa lidí 🙂. Co se týká DUPLO pro děťátko na cestě - věřím, že se tento týden seznam ještě rozroste 🙂))... a dovolím si také moc gratulovat k děťátku na cestě. Bára

bazarocka
9. nov 2015

náš malý nezbedník Maťko sa zatiaľ, keďže ešte je zatiaľ naozaj malý 🙂 zoznámil iba s Lego Duplo zajačikom, ktorého sme od Vás vyhrali v súťaži na FB, s kockami by sme ho radi zoznámili na Vianoce, to už bude sedieť a robiť okolo seba neporiadok 😀. S legom sa rada hrávala dcéra, keď bola malá, aké bolo prvé si už nepamätám, to bolo pred 15-timi rokmi a tam už moja pamäť nesiaha 😉 , len viem, že radšej ako dievčenské ju bavili chlapčenské, autíčka a tak, čo samozrejme vyhovovalo aj oteckovi 😀

kofoluska
9. nov 2015

@bara_lego Dakujem za tip, popozerame sa po tom 🙂

jarnicka
9. nov 2015

U nas to bol prave vlacik s pismenkami minule vianoce pribudol motorovy vlacik a kolajnice no a hrame as vsetci