Ako u vás prebiehal prechod z dojčenia na náhradnú mliečnu výživu?

miriam_nutrilon
Moderátor
4. mar 2018

Ako u vás prebiehal prechod z dojčenia na náhradnú mliečnu výživu? Dajte mamičkám tipy, ako byť trpezlivá a prechod jednoducho zvládnuť!

Najlepšou stravou pre dieťatko je materské mlieko , ktoré obsahuje všetky živiny potrebné na správny vývoj dieťatka. Avšak v živote niektorých detí môže nastať moment, kedy už materské mlieko nestačí alebo sa začne s náhradnou mliečnou výživou z iného dôvodu. Povedzte nám, ako u vás tento prechod prebiehal. Ako prijímalo dieťatko nové chute? A ako ste ho naučili piť z fľašky? Alebo ste skúsili iné vhodné alternatívy dokrmovania, napr. pomocou cievky či po prste?

pininka
4. mar 2018

Tretie dieta som dojcila najdlhsie,ale kedze ma caka operacia a nechcela som,aby z minuty na minutu musela prejst na um, zacala som jej davat naprv raz za den, ale odmietala aj flasu aj mlieko. No stale som jej ponukala a nakoniec si zvykla a teraz uz pije bez problemov.

kittyjuliette
4. mar 2018

Fuh,nebolo to veru vobec jednoduche.Maleho som kojila 9 mesiacov,ale zacal hryzt do krvi ako mala pyrana😨 po poslednom kusnuti,ked som takmer prisla o bradavku som si povedala a dost a z minuty na minutu odstavila.Prvy den a hlavne prva noc bola des,kedze mlady pan sa v noci budil aj 10x na kojenie a flasu nechcel ani do ust vziat,ale tak stale som ponukala a postupne sa naucil.Ten prvy cca tyzden som mlieko v podstate len vylievala do umyvadla.Najskor si dal ozaj len 1,2 glgy a nakoniec si pekne zvykol po asi 2 tyzdnoch☺