SÚŤAŽ: Vyhrajte kašu Nutrilon Profutura!

miriam_nutrilon
Moderátor
1. apr 2016

Ako pripravujete vášmu dieťatku kašu? Pridávate do kaší ovocie, med alebo ďalšie ingrediencie? Alebo si ich varíte samy?
Napíšte nám svoje recepty - 6 najoriginálnejších odmeníme kašou Nutrilon Profutura Krupicová s banánom a marhuľou (od uk. 6. mesiaca)!

Súťaž trvá od 1.4. do polnoci 3.4. Mená výhercov budú zverejnené do 5 pracovných dní od ukončenia súťaže na našom blogu. Jediné, čo stačí urobiť je vložiť príspevok do súťažného fóra. Tešíme sa na recepty na príkrmy pre vaše dojčatá alebo batoľatá 🙂 !

Potravina na osobitné výživové účely. Dojčenie je najprirodzenejší spôsob výživy dojčiat. Spôsob použitia a ďalšie informácie na obaloch a webových stránkach www.nutriklub.sk.
------------------
Vyhodnotenie:

Kašu Nutrilon Profutura výhrávajú:
@ankazdca
@igiana
@jarnicka
@maryon1
@olivka26
@lyrrya

Gratulujeme!

ankazdca
1. apr 2016

Juuuuj,kaše,kaše,kašičky to je vynikajúca vec. Podľa mňa najlepšie sú len dve značky,a tou jednou ste práve vy🙂 Hovorím to úprimne. Nech si hovorí čo kto chce.....oplatí sa priplatiť🙂 keď sa však kaša náhle minie,treba urobiť aj domácu🙂 najviac drobcom teraz chutí krupicova.....robím klasiku.....250ml mlieka-cca zohrejeme trošku,pridáme štamprlik krupice,lyžica medu a miesame do zhustnutia🙂 na tanieri dozdobim platkom masielka a posypem grankom. Keď je leto pridavam aj domáce ovocie-jahody,maliny,marhule.....mňam🙂

eliska_nutrilon
Moderátor
1. apr 2016

@ankazdca Děkujeme za pochvalu, jsme rádi, že vám naše kaše chutnají 🙂 Váš recept zní velmi chutně! Děláte kašičky dětem večer nebo spíše ráno?

ankazdca
1. apr 2016

@eliska_nutrilon kašu robievam len večer🙂 zaručí pokoj počas celej noci🙂

kittyjuliette
1. apr 2016

Tak nas recept na naj kasu na svete asi nebude uplne originalny,ale pre mojho buchtosa 6 mesacneho uplne top😊Vzdy vecer po kupani varime mliecnu kasu.Je to pre nas uz taky maly ritual.Vezmem maleho na ruky,lebo vsak on to musi vsetko kontrolovat😁Zvykli sme si robit kasu do vacsej salky,taku hustejsiu,lebo ju papame lyzickou.Este len vidi,ze vyberam jeho salku,zacne sa krutit a ked zacuje tukanie miesajucej lyzicky o salku,to je este len radosti,mam problem ho udrzat,tak kope nohami😁Takze na jednej ruke vytesene,krutiace sa dieta,v druhej salka s kasickou.Posadime do sedacky a ide sa na to.Nepotrebujeme ziadne podbradniky,ani prehovaranie na papanie,ziadne vypluvanie ako pri ostatnych jedlach.Krasne otvara pusinu,ledva stiham krmit☺darmo,kasa je u nas top.A nie,kasu nicim neochucujeme,ani do nej nic nepridavame,je totiz uplne top taka,ako je,no naco si ju niecim kazit?😉A kasicku vzdy len pred spinkanim,bez toho si uz nas vecerny ritual nevieme ani predstavit

jarnicka
1. apr 2016

Okrem klasickej kaše u nás letí pšenová kaša robí sa rovnako ako klasická trošku medu a veľa sezónneho čertvého ovocia. Máme radi aj ryžu v mlieku - veľa plnotučného mliečka škorica a jablčka.
Ovsená je len výnimočne ak je dobrá nálada tak tiež škorica , hrušky jablčka dozdobíme. 🙂

magdicka111
1. apr 2016

U nás tak isto klasicke kašičky ale aj pšenová - so škoricou a jablčkami momentálne letí. 😀

zuzana2302
1. apr 2016

Mi mame najradsej klasicku krupicovu kasicka s troskou granka, ale radi si pochutname aj na mličnych ovocnych kasickach ktore maju velmi lahku a rychlu pripravu.. 🙂 sme radi ze nieco take existuje lebo to ustri mamin cas a velmi nam chutia 🙂

igiana
1. apr 2016

Ja robím malej kasicky sama, ale vyhrať Vašu by ma potešilo, trochu by som si oddýchla 🙂.
Ovsena: zomeliem na elektrickom mlynčeku ovsené vločky, povarim 5 min. v troche vody, pridám detskú krupicu rozmiešanu v mlieku a este chvíľu spolu povarim. Ochucujem buď popucenym bananom, postrúhaným jablckom, zaváranym ovocím, alebo domácim lekvárom.
Keď varím spaldovu, tak preosejem spaldovu muku a pridám ku nej krupicu v pomere 1:1 a povarim v mlieku. Ochucujem rovnako ako ovsenu.
Malej veľmi chuti, pýta si ju aj počas dňa 🙂

maryon1
1. apr 2016

Dcérke som práve včera robila kašu z ovsených vločiek - úplne jednoduchý postup - vločky som najskôr na cca 15 minút namočila do mlieka, potom uvarila, vymixovala ponorným mixérom, osladila lyžičkou medu. Chutila :D Dnes sa chystám na variantu s banánom.

olivka26
1. apr 2016

Moja dcerka oblubuje krupicovu kasu s gramkom,a tiez kukuricnu z mlieka+troska masielka
A robievali sme si tiez ryzovu kasu s ovocim-ryzu premyjeme,uvarime v mieku,pridame cukor-med,podla chuti a dochutime ovocim,my sme pouzivali jahodky+malinky,tato kombinacia sa najviac osvedcila

mipet
1. apr 2016

U nas je kasa na raňajky inak sa den nemôže začať 🙂 občas mu do nej pridám aj ovocnú výživu aby mal nejakú zmenu. Obľúbená je však stracatela ...... Na večeru používame kasu tiež, ale v trosku inej podobe. Den ukončíme mliecokom nutrilon, v ktorom je rozmixovany banán a celé to zahustíme kašou aby drobec vydržal spat celu noc. Takáto večera u nas funguje uz od 6mes.

martinka55
1. apr 2016

U nás bola top dlhé obdobie len Vaša ryžová kašička, ale už si zvykáme aj na viaczrnnú. Postup pre všetky mamičky je veľmi jednoduchý, zaliať vhodne teplou vodou. Aj výborne chutia, sama som ich odskúšala, nemám žiadny neporiadok v kuchyni a viem, že dávam svojmu dieťatku niečo vhodné pre jeho zdravie. Postupne určite do jedálnička pridáme pšenovú kašu, kašu z ovsených vločiek a neskôr aj krupicovú, ale na tie máme ešte čas 🙂

lulu0123
1. apr 2016

Uvarim ryzu domakka, potom este rozmixujem ponornym mixerom a do toho ovocie napr. jablcko alebo hrusku

trudy1717
1. apr 2016

My papame iba kasicky nutrilon. Ine nie! Su chutovo vynikajuce 😊 nepridavam do kadiciek nic , obcas di ryzovej ovocicko pre zmenu. Myslim si ze chutovo su vynikajuce a nepotruju ziadnu zmenu 😘❤

martina374
1. apr 2016

My sme vystriedali rôzne kaše, teda kaše z rôznych potravín. Buď to bola klasická krupicová kaša, ktorú som urobila tak, že som dala zohriať mlieko a po chvíli som doňho vsypala krupicu a ešte som trošku povarila aby nebola veľmi riedka, ale zas ani veľmi hustá. Taká akurát na jedenie s lyžičkou 🙂 Nesladila som ju ničím, lebo sunar mal svoju príchuť. Dávala som ju vždy večer ako večeru. Inokedy sme zas urobili kukuričnú kašu alebo ryžovú alebo pohánkovú. Vždy to nejako obmieňame 🙂

lyrrya
2. apr 2016

Nasa najoblubenejsia kasa je tato:
Ovsene vlocky zalejem jablkovou stavou a necham napucat. Potom pridam banan a cucoriedky a pomixujem. Mala ma az hrce za usami. Pre nas vacsich do vlociek pridam uz popuceny banan a cucoriedky len primiesam. Je to velka mnamka.
Do instantnej kase zvyknem pridavat biely jogurt, lebo bez neho mi pride moc sladka.

luciahudecova
2. apr 2016

My sme zacinali s kasickou nutrilon hned ako sa dalo. Od ukončeného 6 mesiaca, papal vzdy na večer. Mamicka urobila vzdy o trosku viac aby mohla dopapat po drobcovi 🙂 Potom začal štupel vymýšľať a na dobre 2 mesiace prestal papat kaše... Ale už vyše mesiaca opäť veceriame tuto dobrotu. Zvyknem mu pridat ovocie do nej, keksik, trosku medu, uz sa tesime na leto, pretoze bude sezóna ovocia a to budu mnamky 👌 kase kupujeme výlučne len nutrilon, a ak máme inú, tak len preto, že nám ju niekto daroval 🙂

evulienkaslx
2. apr 2016

Mame radi obycajne klasicke "skatulove", ktore rozmiesam vo vode alebo mliecku, tiez klasicku krupicovu, ktoru dochucujem len troskou masla a z DM lyzicou Schoko-Nuss krem.
Netradicne si obcas dame aj psenovu - recept:
Pseno uvarime podla navodu vo vode, ked je makke, mozeme podla chuti priliat kokosove mlieko a pol KL stevie, prip. ryzovy, ci javorovy sirup, a uvarime domakka. Po vychladeni rozmixujeme na kasu, rozdelime si tuto kasu na dve, prip. tri casti. Do jednej z nich pridame ovocie (maliny alebo jahody, cucoriedky...) a rozmixujeme, do dalsej biely jogurt (prip. sojovy), do dalsej kakao. Do pripravenych poharov navrstvime bielu kasu, ovocnu kasu, prip. kakaovu kasu. Navrch mozeme posypat ovocim a orieskami. 😉

decembrovciatko2015
2. apr 2016

Moj recept na krupicovu kasu mam este od mojej starkej. Kedze moje babo ma 3,5 mesiaca tak krupicovu kasu si robime zatial ja + pre moje krstniatko. Dam zovriet mlieko az kym nebuble a potom pridam klasicku krupicu nie vela nech je taka redsia (nie detsku ale klasika balena ako byvaju muky len v hnedom obale byva). Pockam kym zovrie, odstavim a nakoniec dochutime vacsinou malinkami. Z krupice sa spravia take jemnunke bodky, je taka strukturovana nie hladka ako krem. Mnamka 👌

adoela
2. apr 2016

Kaše pripravujem pre deti rôzne, len tú Nutrilon sme ešte neochutnali. Pripravujeme z detskej krupice, kukuričnú,pšenovú, ryžovú, vždy podľa návodu, aby ostala taká redšia. Potom ju zdobím rôznym ovocí, používam banány, čučoriedky, jahody, maliny alebo hrozienka. Nakoniec lyžičku masla, medu, škoricu alebo Granko. Ingrediencie obmieňam, niečo pridám, niečo vynechám podľa potreby. Niekedy aj bez príchute.

qwertxy
2. apr 2016

Ja som ani nevedela ze mate aj kaše Nutrilon. Vyskúšam 🙂 ja dávam iba kašu - prášok podľa návodu, ešte len začíname s prvými kasickami- ryžová, kukuričná, tak neexperimentujem, plánujem neskôr pridávať čerstvé ovocie zo záhradky

koriblik
2. apr 2016

Mama s tatkom frcia na klasike krupicke a mimco na nutrilonovej, nestíhame sa krmit🙂

jabucko
2. apr 2016

Nas Maxi ma rad ryzovu s ovocim. Nastruham mu do nej jabka, banan, marhule .... akykolvek ovocie je. Niekedy sa snazim aj vlastne kase. Ovsenu... to niekedy chuti s jablkovou vyzivou. Predvcerom som spravila kase viac a zostalo, srobajz zjedol aj na obed. Hokkaido polievku s ovsenou kasou. A veruuuuu, smakovalo

lenuss84
2. apr 2016

Ja som malej kupila par krat kasu.vzdy mam doma nejaku pre pripad ze nestiham uvarit.alebo beriem zo sebou ked idem na navstevu napr.ale inak varim kase doma.z plnotucneho mlieka z mliekomatu-klasicku krupicovu,ale aj spaldovu,kukuricnu,z ovsenyvch vlociek ci viazrnnu.vzdy pridam maslo.a troska cukru.niekedy pre zmenu med,ovocie ci detsku vyzivu.

irenaliza
3. apr 2016

Kašička je prima vec,
u nás ju má najradšej nás najväčší a jediný mládenec,
náš tatko dobrý.
Aj my malé jeho dcérky rady si s ním kašu dáme.
Najradšej krupicovú a grankom navrchu.
Ale naše mladšie sestričky tiež ľúbia
kašičku instantnú s vodou vymiešanú,
mamka ju hneď a rýchlo spraví
a väčšinou čistú, ale veľká mňamka je aj
s jahôdkami alebo marhuľkami k tomu primiešanými.
U nás kašu ľúbia veľkí aj tí maličkí.
krásny deň.