Ako ste sa stravovali alebo ako sa stravujete počas obdobia kojenia?

miriam_nutrilon
1. feb 2016

Vedeli ste, že strava mamičky ovplyvní kvalitu materského mlieka? Niektoré látky zo stravy mamičky sa totiž dostávajú priamo do materského mlieka - napr. vitamíny skupiny B alebo jód. Ako to máte, mamičky, Vy? Stíhate sa v kolotoči okolo bábätka ešte správne stravovať?

evittam
1. feb 2016

@miriam_nutrilon Ahoj, stravovala som sa normálne ako aj počas tehotenstva, aj počas normálneho života - viac-menej sa snažím stravovať zdravo, ale samozrejme, že raz za čas si dám na čo mám chuť. Moje mm bolo v poriadku.

pribinak
1. feb 2016

Zena, ci uz dojciaca matka alebo nie, sa ma stravovat zdravo cely zivot, lieky du drahe

majah212
1. feb 2016

Stravujem sa tak ako pred tehotenstvom, pocas tehotenstva (az na mensie vynimky, na zaciatku tehu som sa nemohla "pozriet" na ziadnu zeleninu, ovocie - proste nic "zdrave" - bolo mi z toho zle) a aj pocas dojcenia 🙂 vzdy treba hladat zdravy stred, nevyhybam sa a ani sa neobmedzujem v nicom co sa tyka jedla 🙂 maly je zdravy, "velky" chlap, ktoremu chuti vsetko (v ramci zdravej zivotospravy) vratane materskeho mlieka 🙂

darling82
1. feb 2016

Ahoj.....ja sa stravujem tak ako pred tehu aj v tehu aj teraz ked dojcim rovnako.Jasne,ze viac zeleniny a ovocia.....na vsetko co mam chut si dam,vsetko lubim 🙂 Maly je zdravy a tiez velmi rad papa.

qidko
1. feb 2016

Kym som dojcila vyhybala som sa kyslim veciam a matovemu ladovemu caju koli nemu sme boli hospitalizovany mne chutil a syn dostal hnacky no nik ma dopredu nevaroval ale inak vsetko za radom naco som mala chut

katarina247
1. feb 2016

Stravujem sa tak pred aj počas tehu akurát sa vyhýbam orechom, čokoláde tá nerobí drobcovi dobre a citrusové ovocie ale ak bude starší postupne pridám aj tieto potraviny.

miriam_nutrilon
autor
1. feb 2016

@evittam Mila evittam, dakujem vam za vas prispevok, ze ste nam napisali vas nazor. Presne tak by to malo byt🙂 stravovat sa zdravo a pestro a nielen pocas dojcenia babatka. Ked dostava organizmus pestru zdravu stravu bohatu na vitaminy, mineralne latky a stopove prvky, tak vdaka tomu spravne funguje cely metabolizmus a vy mate dostatok sil a energie behat za drobcami a zaroven sa postarat o celu domacnost aj manzela🙂. Prajem vam pekny den!

miriam_nutrilon
autor
1. feb 2016

@katarina247 Dobry den mila Katarina247, to robite velmi spravne. Treba sa vyhýbat prave tym potravinam, ktore si vsimnete, ze drobcovi nerobia dobre. Často su to hlavne potravinove alergeny ako su citrusy, kakao, oriesky, ryby ci soja ci nafukujuce typy potravin(cibula, kapusta,kalerab,...). Ked bude babatko starsie, mozete tieto potraviny zaviest opatovne, ale len v malom mnozstve a ak sa ziadna reakcia u dietatka nevyskytne, mozete skusit davku zvýšit az nakoniec zaradit na beznu konzumaciu(ak bude alergen dietako normalne tolerovat). Prajem vam pekny den!🙂

ewelin262
1. feb 2016

Zdravo..pestro...davame si pozor aby sme nejedli potraviny co by nafuklo babetku brusko.a papame co nam chuti a načo mame chut 😊

miriam_nutrilon
autor
1. feb 2016

@qidko Dobry den mila qidko, To mi je luto, ze ste s dietatkom skoncili v nemocnici. Verim, ze uz je v poriadku, zdravy a teraz uz s radostou a aktivne spoznava svet naokolo🙂. Matovemu a tiez salviovemu cajiku sa treba pocas dojcenia babatka urcite vyhýbat. Často sposobuju aj znizenie laktacie. A je dobre sa vyhnut aj cajom z materinej dusky, aloe, praslicky a lubovnika bodkovaneho. Prajem vam pekny den!🙂

qidko
1. feb 2016

@miriam_nutrilon Dakujem syn je naozaj ok bude mat o par mesiacov 21r.To uz bolo davno len som chcela aby ta mamicka neurobila taku chybu ako ja nebolo to nic prijemne vidiet syna priviazaneho k postielke Ked mu tiekli infuzie do hlavicky aj Vam pekny den

maryon1
1. feb 2016

Snažím sa, aby sme sa celá rodina stravovali zdravo - veľa ovocia, zeleniny, mliečnych produktov, rýb.... bývame na dedine, takže si zeleninu/ovocie dopestujeme aj doma, a máme 100 % bio,

dcérka má dva roky, ešte stále ju dojčím - teraz keď je už väčšia, už si na stravu nemusím "dávať pozor" ako keď bola malé bábätko - vtedy som videla, že ju bolelo bruško, keď som zjedla strukoviny napríklad - tak som ich z môjho jedálnička vyradila, teraz ich už papá aj ona, takže jej nevadia ani v mojom mlieku.

miriam_nutrilon
autor
1. feb 2016

@qidko Tak to uz je velky chlapec🙂 Chapem vas a dakujem, ze ste nam napisali a upozornili tak aj dalsie mamicky, ktore si citaju toto forum. Majte sa pekne!

dadka_bb
1. feb 2016

No ja som prve 3 mesiace od porodu jedla suche rozky ,mrkvu,zemiaky,a vyvary (maso,mrkva 😀 ) potom som pridala petrzlen,a sezonne ovocie zo zahradky.takze v lete som jedla suche rozky,zemiaky,mrkvu,vyvar (maso,mrkva,petrzlen) ,cernice,ribezle, maliny, potom trosku sunka,syr,paradajka,cestovina. Zeler. A teraz ma mala 1 rok,a klop klop papam uz vsetko! Ale mam krasnych 56kg vdaka pociatocnej kojacej "diete" takze nelutujem 🙂 moja malicka neznasala dobre hadam uplne vsetko fakt.

kupcovci
1. feb 2016

Snazim sa stravovat zdravo hem vela ovocia ,zeleniny,mliecnych vyrobkov pijem caje na podporu dojcenia a vyhybam sa nafaukujucim jedlam aby malu nebolelo brusko zatial sa kojime 9mesiacov a dufam ze este dlho budeme 🙂

miriam_nutrilon
autor
1. feb 2016

@dadka_bb Mila dadka_bb, ako citam, tak ste si prezili naozaj velmi narocne prve mesiace od narodenia vasej dcerky. Som rada, ze teraz, ked uz ma vas drobcek 1 rok, nemá problem so ziadnou potravinou a vy si tak mozete dopriat pestru a na ziviny bohatu stravu a nebudete tak stradat. V jedalnicku si doprajte najma vela cerstvej zeleniny, ovocia, celozrnných obilnin, strukoviny, vajíčka, ryby,…Aby ste to mali naozaj dostatocne pestre a vyzivne. Majte sa pekne!

ifrit
1. feb 2016

Ja som asi jedna z výnimiek so svojou dcérou - malá prvé tri mesiace trpela silnými kolikami....mohla som jesť iba to, čo počas tehotenstva. A keďže som celé tehotenstvo prevracala, nebolo to bohviečo. Jediné, čo ma držalo a aj drží nad vodou je práve mlieko a tyčinky nutrimama. a keď častokrát som niekoľko dní zabudla si dať vitamíny, bola som strašne vyčerpaná. Teraz je to už lepšie, keď dcéra sa snaží loziť, tak si pomôže už s bruškom. Lenže tých 9+5 mesiacov nedobrovoľnej diéty sa podpísalo na mne a mojom žalúdku, ktorý sa pomaly učí jesť normálne. Takže pre mňa je Váš výrobok a aj bol svetlom v mojom stravovaní....

jabucko
1. feb 2016

Na začiatku dojčenia Som takmer zila na ryzi A vode. Syn mal veľké koliky. Postupne som začala priberať potraviny, rôzne . Syn už má takmer rok A ja jem všetko, normalne. Neobmedzujem sa. Sama som alergik, taj si musím dávať pozor na stravu. V rámci medzí

lavinis
1. feb 2016

vyvážene, tak, ako predtým,

trudy1717
1. feb 2016

Ked sa mi narodila dcerka, mala som velký problem s mliečkom . mala som ho velmi málo. Zacali sme malu dokrmovat Nutrilonom .Pila som velmi vela tekutin a cajíkov , jedla vela polievok. Snazila som sa, aby ho bolo viac. Inak som sa snažila aby strava bola pestra aj pocas tehu . Myslela som si že je všetko ok ale .... Po 2tyzdnoch mala dostala zapal pluc a skoncili sme na kysliku . Malu som nemohla prikladat k prsniku a ja som bola iba na odsavacke . Nakoniec som o mliecko uplne prisla ☹

miriam_nutrilon
autor
2. feb 2016

@ifrit Dobry den mila Ifrit, podla toho, co popisujete, presli ste si naozaj velmi tazkymi chvilami, to si viem predstavit, ake to bolo pre vas narocne. Najvyraznejsie babatka trpia kolikami(kvoli nezrelosti travenia) prave prve tri mesiace a to su obvykle najtazsie mesiace v celej rodine, kde často place nielen babatko… Verim, ze uz vam je lepsie, aj podla vasich slov, verim, ze dietatko vam krasne prospieva a napreduje a vy sa pomalicky zotavujete z tejto nedobrovolnej diety. Doprajte si teraz pestrejsiu stravu, vela cerstvej zeleniny, ovocia, ryby, vajíčka, zo strukovin napr. cervenu sosovicu, vyborne je aj avokado a salaty, ktore mozete dochucovat panenskym tekvicovym ci lanovym olejom, ktory je vybornym zdrojom omega mastnych kyselin. A sme radi, ze aj nase výrobky vam pomohli prezit toto narocne obdobie. Prajem vam krasny den!

miriam_nutrilon
autor
3. feb 2016

Milé mamičky, veľa užitočných informacii o vhodnom stravovaní počas obdobia dojčenia bábätka najdete aj na našej stranke: https://www.nutriklub.sk/clanok/strava-pocas-do...

miriam_nutrilon
autor
5. feb 2016

Mile mamičky, viete, ze pocas obdobia dojcenia babatka, stupaju naroky na viacere ziviny, ako je napriklad zelezo, zinok, jod, vitamin A ci B? V tomto prehladnom grafe najdete presne uvedene percenta, o kolko sa zvysuju naroky na tieto ziviny. Vela uzitocnych informacii sa dozviete aj na stranke 1000 dni, odkial tento graf pochadza a bol zostaveny odbornikmi-lekarmi na zaklade vysledkov studii.

miriam_nutrilon
autor
5. feb 2016

Milé mamičky, dnes sa nase Dni s Nutrimama koncia. Dakujem vam vsetkym za vase prispevky, ze ste sa s nami podelili o vase skusenosti, vase názory, postrehy a aj zaujimave tipy, ktorymi ste urcite inspirovali aj dalsie mamicky. Ak budete mat nejake otázky k nasim temam, mozete mi pokojne poslat mail, tu na Modrom konikovi, rada vam vas dotaz zodpoviem, pomozem a poradim vam. Prajem vam, aby sa vam darilo a nech vam vasi drobci prinasaju vela radosti a vycaruju este vela usmevov na tvari! 🙂 Miriam