Kávová diéta

mlada_mama
4. apr 2017

Ahojte, kamarátka mi spomínala niečo o kávovej diéte. Rozmýšľam, že by som ju skúsila. Nemáte niekto skúsenosti alebo nejaké bližšie informácie? 🙂

dominika6
4. apr 2017

čo ty riešiš dietu ked si pred pôrodom

mlada_mama
autor
4. apr 2017

@dominika6 Lebo viem, že po pôrode mi bude treba :D a opýtala som sa slušne na názor ostatných!

moni244
4. apr 2017

Ako rychlo zhods, tak rychlo priberies aj s bonus a dost divne, este si ani neporodila a uz chces chudnut, radsej sa venuj babu po porode, ako "zarucenym" dietam.

dominika6
4. apr 2017

@mlada_mama
po pôrode pôjdú kilá dolu samé..nemôžeš riešiš ani po pôrode diety,kedže dieťa potrebuje plnohodnotnú výživu v materskom mlieku..nehovoriac o káve

mlada_mama
autor
4. apr 2017

@dominika6 Pravdaze, nemienim ohrozovať zdravie dietaťa, len som zvedavá na skusenosti iných žien a odporúčania. Nic ine 🙂

lorela
4. apr 2017

@mlada_mama Kávová diéta = ďalšia hlúposť.
Keď budeš chcieť riešiť popôrodné kilá, zapoj do toho hlavne pohyb a úpravu stravy v prospech zdravšieho, vyváženého a pravidelného stravovania a hlavne zdravý rozum.

mlada_mama
autor
4. apr 2017

@lorela prečo by to bola hlúposť? Pozerala som si články a istý druh kávy dokáže podporiť chudnutie.

dominika6
4. apr 2017

@mlada_mama po pol roka sa vráť k tejto téme a môžme o tom diskutovať

mlada_mama
autor
4. apr 2017

@dominika6 Prepáčte, ale ak budú mamičky ochotné diskutovať teraz, prečo by som nemohla. Ide o slobodný názor, tak prosím Vás neútočte.

ellsa
4. apr 2017

Ha ha, ani som nevedela ze som kedysi drzala dietu 😂 Naozaj, pila som zo 5-6 kav denne a mala som 49kg ale fakt by som toto neskusala po porode. Niekedy som vypila tolko kav a bola som absolutne v pohode, teraz pijem 2-3 a minule som vypila 4 tak ma skoro trafil slak. A hlavne ked vobec nepijes kavu teraz pocas tehu zacat rovno s 5 salkami by si skoncila v nemocnici.

dominika6
4. apr 2017

@mlada_mama prečo berieš iný názor ako svoj ako útok.?
..chceš diskutovať,tak diskutujme... je to somarina..či čo chceš počuť..áno nalievaj sa kávou,ked budeš kojiť,ledva si umyješ zuby po celom dni a prezlečieš sa z pyžama,lebo budeš len krmiť a prebaľovať,krmiť,prebaľovať,krmiť,prebaľovať..
takže ti hovorím..použi hlavu a nie všetko čo vyskúša iný musíš opakovať aj ty..
riadne sa stravuj,maj veľa pohybu a schudneš..

mlada_mama
autor
4. apr 2017

@ellsa jasné, že hned po pôrode sa nebudem prelievať kávou, len som zvedavá či to môže fungovať a pomôcť kilečkám dole 😅

lorela
4. apr 2017

@mlada_mama Nie, nedokáže. Iba ak v tak mizivom percente, že to za to ani nestojí. Ale presviedčať ťa nebudem, vyskúšaj a uvidíš. Len nevyhoď zbytočne veľa peňazí, to si potom človek vyčíta, ako zase naletel... 😉

eeffka
4. apr 2017

@mlada_mama nuz po porode sa ako kojaca matka budes kave vyhybat veeeeeeeeeelkym oblukom, ledaze by si rada ponocovala so svojim nervoznym dietatom 🙂

ellsa
4. apr 2017

@mlada_mama tak podla mna to fungovat nebude tak ako ocakavas. Jednak co som pozerala na nete pisu tam ze salka kvalitnej kavy. Tym padom uz len z ekonomickeho hladiska nie velmi skvely napad lebo potrebujes poriadny kavovar najlepsie s mlyncekom a kupovat poriadnu kavu. Necukrit bez mlieka. Lebo nalievat sa neskou nema zmysel, iba si poskodis zaludok alebo nieco ine. Ak toto vsetko vies splnit tak skus, aj tak musis pockat kym neprestanes kojit, ale to uz ty vies ci vobec kojit chces.

evittam
4. apr 2017

@dominika6 Zaujimavy nazor. Ja som dojcila dve deti. A vobec nie je pravda,ze som robila len to co pises:
Cize,ze som len dojcila s prebalovala. Ja som sa aj osprchovala, zuby som si umyla, o muza som sa postarala,pri druhom dokonca aj o starsie dieta...

mlada_mama
autor
4. apr 2017

@evittam Konečne normálny názor. To že mám dieťa neznamená, že prestanem žiť. Chcem sa starať aj o seba, nielen o dieťa.

evittam
4. apr 2017

@mlada_mama Nie, nefunguje to ako vlastne žiadna diéta.

jeennyv
4. apr 2017

@mlada_mama ty asi myslis to chudnutie so zelenou kavou co isty cas prezentovali aj zname osobnosti...no za mna reklamny trik lebo ta "speci" kava nieco stoji..vzdy je lepsi pohyb a upravit stravu..

ellsa
4. apr 2017

@jeennyv ja som si tiez zo zaciatku myslela ze ma na mysli tu zelenu ale je aj kavova original. Pozerala som na nete. A ta zelena kava je nanic. Draha ako cert a vysledok ziadny. Svagrina pila.

anabeth
4. apr 2017

ak môže mať nejaká dieta zmysel, musí dať tvojmu organizmu všetko čo potrebuje, primeraný počet kalorii a pohybu ... tak posud sama, či to kávová dieta bez ohladu na to, či kojíš alebo nie, poskytuje
... nepoznám ju, ale ak nahrádza jedlo kávou, tak je to sprostosť, ale schudneš, jasné, že hej, ked takto brutalne znížiš kalorický príjem, otázka je na ako dlho, a ako dlho sa potom tvoje telo z takéhoto šoku bude spamätávať- budeš mať spomalený dehydratovaný organizmus

prevenar
4. apr 2017

@mlada_mama nezmysel . vaha / postava je otazkou dennodenneho stravovania a nie par-dnovej diety. tym nic nevyriesis. treba spravit trvalu a udrzatelnu zmenu 🙂

mlada_mama
autor
4. apr 2017

@ellsa nie, zelenu som nemala na mysli, ale klasickou kávou. Tiez som si všelico o tom našla na internete a aj zo zahraničia.

mlada_mama
autor
4. apr 2017

@anabeth myslím, že tam nebolo jedno nahrádzané kávou, len káva bola podporcom chudnutia

mlada_mama
autor
4. apr 2017

@mlada_mama
@ellsa
@jeennyv Čitala som na inom fóre príbeh ženy, ktorá pila kávu bez cukru a mlieka, denne aj 4 kávy a k tomu cca dcl vody, za dva mesiace schudla 13 kíl

ellsa
4. apr 2017

@mlada_mama to je hlupost. Nikto neschudne 13 kil len preto ze pil kavu. Bez pohybu bez zmeny stravy?

mlada_mama
autor
4. apr 2017

@ellsa našla som článok kde je uvedené:
Urýchľuje odbúravanie tukov, takže vám pomôže aj pri chudnutí.

ivuska027
4. apr 2017

@mlada_mama ja pijem 3-4 kávy denne, pijem zelený čaj a aj vodu a podla toho by som mala mať 500g, čo nemám ani zďaleka. Ide o to, že káva je síce prirodzený spalovac, ale funguje s pohybom. Odporúča sa piť 30 min pred tréningom, niečo ako L-karnitín. Ale funguje to len s pohybom, inak zial nie.

ivuska027
4. apr 2017

@mlada_mama oprava *50 kg

ellsa
4. apr 2017

@mlada_mama vidim ze si na tom trvas, tak to skus. Ja ti nezakazujem. Pise sa aj ze z fajcenia sa chudne 😁 Taka ironia, len tym chcem povedat ze nie vsetko co sa pise je pravda. Ked budes pit len tu kavu a vodu urcite 13 kg schudnes ale znicis sa. Tak isto je aj cokoladova dieta, lebo ak jes iba jeden druh potravy tak schudnes. Ale co potom? Musis aj nejak udrziavat tu postavu. A tieto rychlo kvasene diety to su dobre len na vytvorenie jojo efektu.