Čo pre vás znamená 100 % prírodný produkt? Čo by nemal obsahovať?

janka_rajo
14. sep 2015

Ahojte maminky a azda aj tatinkovia 🙂 Možno ste si už všimli, že vo vašich potravinách už majú vynovenú RAJO Probiu, ktorá sa hrdo pýši titulom 100% prírodná. Čo by podľa vás mal takýto produkt obsahovať, resp. v žiadnom prípade neobsahovať?

aluxka
14. sep 2015

Ahoj, tak určite by nemal obsahovať žiadne arómy, farbivá a škroby. Mal by mi poskytnúť telu prospešné látky. Probiu milujeme celá rodina hlavne preto, že je bio, má skvelú chuť a cena je tiež super, či už jogurt alebo nápoj.

janka_rajo
autor
14. sep 2015

@aluxka Ahojky ;) A uz ste skusili tu novu? Vidite zmenu v chuti? Lebo tam nie su ziadne dochucovadla, ani farbiva,takze chut je jemnejsia prirodzenejsia. Mne osobne chuti ovela viac ;) Muz samozrejme zmenu nebada ;)

aluxka
14. sep 2015

mne sa zdá tiež taká jemnejšia, neviem to inak opísať 🙂 podstatné je, že deti ju jedia rovnako ako tú "staršiu" takže ja som spokojná 🙂

mabliss
14. sep 2015

Ani som si túto novinku nevsimla, musím pozrieť. Ale mne veľmi chutia aj tie "obyčajné". 🙂 Teším sa,keď to ochutnam.

janka_rajo
autor
14. sep 2015

@aluxka to je dobre 😉 Je v nej viacej ovocia, tak je aj zdravsia ;)

janka_rajo
autor
14. sep 2015

@mabliss vyskusaj, su naozaj lahodne, je to vlastne len mliecko a ovocie, tiez inak preferujem jednoduche chute ;)

purinkaa
14. sep 2015

@janka_rajo PRO BIO jogurty boli prvé, ktoré dcérky mali, chutili im vtedy a chutia aj teraz 🙂. U mňa je 100% prírodný produkt bez konzervantov a farbív.

mabliss
14. sep 2015

@janka_rajo ďakujem,určite vyskúšam. Ja som "vsezravec" čo sa jogurtov týka. 🙂 Zjem ich veľa a okrem jahodovych mi chutia všetky. Malý má najradsej orieskovy. Ale celkovo Rajo výrobky sú TOP,takže určite nebudem sklamaná. 🙂

jarnicka
14. sep 2015

O percent farbiv eciek konzervantov a hlave bez zbytočných tukov či cukrov navyše...

betka22betka
14. sep 2015

Pro Bia Nature produkty to majú v názve = mali by obsahovať 100% prírodné zložky, ktoré sú zdraviu prospešné . Preto by nemali obsahovať rôzne chemikálie. Hlavne kvôli detičkám málo tukov a cukrov, tak akurát, aby im to neškodilo.

matricia
14. sep 2015

Nemal by obsahovať konzervanty a zahustovadla, ani umelé farbivá, iba prírodné, ale kvalitny jogurt by mal byť aj prirodzene hustý, aby v ňom stala lyžica🙂

janka_rajo
autor
14. sep 2015

@matricia Jooooj, to by bolo super, ale asi ta sklamem, pokial nejde o smotanovy jogurtik, lyzica v nom stat bez zahustovadiel nebude 🙂

matricia
14. sep 2015

Aha, tak asi budem kupovať viac smotanové🙂, lebo keď deti krmim, niektoré jogurty sú veľmi riedke, skor ako jogurtovy napoj🙂

gabrielkaa
14. sep 2015

100% prírodné je podľa mnňa niečo čo si sama dokážem dopestovať, alebo v domácnosti vyrobiť s domácich produktov

janka_rajo
autor
14. sep 2015

@matricia presne tak, ale aspon vies, ze tam nie su zahustovadla a plno skrobu 🙂

bibistec
15. sep 2015

no a hlavne ak ma jogurt datum spotreby dlhsi ako 2 dni tak asi prirodny tiez nebude

marietta0
15. sep 2015

Urcite umele farbiva, skrob, zelatinu. Dcerky po skonceni kojenia (18m) ani jedna nechcela umele mlieko ani kravske. Probia biela nas "zachranila". Ranajku ju a veceraju kazdy den. Ja sa velmi tesim na malinovu 🙂

horana
15. sep 2015

Prirodny jogurt? No taky v ktorom stoji lyzicka. Za socializmu bol len jeden druh v malych sklenenych flaskach, ale stal za to. Zriadenie by som nevratila, menej ale pocitvych vyrobkov ano. Ziadne nizkotucne - tie nie su prospesne pre zdravie. Netreba mi zalahy druhov.
V sucasnoti si najlepsie domaci jogurt priamo vyrobit, na nete je hafo navodov, napr.:
http://varecha.pravda.sk/recepty/moj-prvy-domac...
ale je toho kopa, takeho nieco vyjde cenovo uplne za babku, tie v obchodoch sa mozu schovat

Co sa tyka tych na trhu najviac nasej rodine chutia (chut okrem zlozenia je dolezity atribut):
-Bánovecký smotanový jogurt biely Zloženie: smotana, jogurtová kultúra
-Zvolenský smotanový jogurt biely Zloženie: smotana, jogurtová kultúra
-Hollandia Bio jogurt biely Zloženie: bio mlieko, bio mliečna bielkovina (moja vsuvka - tou sa namiesto smotany da zvysit hustota produktu), živá jogurtová kultúra, probiotická kultúra a Lactobacillus

janka_rajo
autor
15. sep 2015

@horana Ahoj, dakujeme za nazor 🙂 Kazdemu sa samozrejme vyhoviet neda. Trosku ale osobne nesuhlasim s tvrdenim, ze prirodny jogurt je taky, v ktorom stoji lyzicka, to naozaj nie. Plnotucny, mozno. Zahusteny a s vacsim obsahom skrobov, to tiez. Ale prirodny, to asi nie 🙂

janka_rajo
autor
15. sep 2015

@marietta0 malinova je moja favoritka, aj v napojovej podobe, urcite vyskusajte 🙂 Chut je jemnejsia a prirodzenejsia, no ved dufam, ze sa s nami podelite o zazitok 🙂

danaholanova
16. sep 2015

Pre mňa je 100% prírodné to čo si ja doma vypestujem bez postrekov a hnojív a vykŕmim, lebo viem ako to pestujem a čo dávam žrať zvieratám, bez zmesiek. 🙂 Ale samozrejme nie každý má takú možnosť ☹
Teraz veľa jogurtov nepojeme, lebo je plno jabĺčok z mrkvičkov a hrozno, ale samozrejme kupujeme. Momentálne je výber veľký takže každý si môže vybrať. 🙂

dankaa78
16. sep 2015

produkt ktory by mal obsahovat cisto prirodne zlozky😉