Na pobyt s deťmi 10+ (témy pre ich zábavu).

patricia_trinityhotels
Moderátor
19. feb 2020

Neustále sa snažíme inovovať naše služby a jednou už dlhodobo otvorenou témou sú pobyty programovo zamerané pre staršie deti. Tie sme postupne testovali počas silných letných pobytov a tematických týždňov, kedy sme program doplnili napríklad o návštevu známych youtuberov.

Spätné väzby boli pozitívne, ale aj vaše príspevky z minulého roku tu na koníku počas Dni s Trinity nám potvrdili, že youtuberi sú naozaj správny smer. A tak sme počas jarných prázdnin vyskúšali prvý – čisto youtuberský pobyt s Lukášom Frlajsom. A za nás to všetko vyšlo. Dokonca nám prišiel spontánny článok od maminy Kiky ako poďakovanie, ktorý som práve uverejnila v mojom blogu.

A teraz otváram NOVÚ diskusiu - zamýšľame sa nad ďalšími pobytmi, napríklad pobyt v téme „Kurz prežitia – v Tatrách by tam mohol byť program a skúška lezenia na skale v Tatranskej kotline a podobne.

Aké zážitkové aktivity by ich zaujali, píšte mi svoje typy, námety, názory 😊

maruskaw
19. feb 2020

@patricia_trinityhotels My mame z nasej rodiny tiez skusenost, ze uz 10 a viacrocne deti bavia ine aktivity ako tych najmensich. Youtubersky pobyt je skvely napad.👍 A takisto sa mi pozdava aj Kurz prezitia - lezenie na skalach, je to dobrodruzne, adrenalinove, urcite aj to bude bavit teenegerov.
👍
Co sa napr. hor - Vysokych Tatier tyka, tak mi napadlo nieco v takom zmysle, ze Horsky zachranar - akoze by deti niekde isli za zranenym turistom, pekne by si to vyslapali, naucili by sa poskytovat prvu pomoc atd.
Alebo aj tema Horsky nosic - nejake 1-2-3 kilecko by pekne vyniesli, trebars na Zamkovskeho chatu, v cieli by ich cakala nejaka mini odmena ako motivacia.😊
To su take moje napady..... ☺

patricia_trinityhotels
autorModerátor
19. feb 2020

@maruskaw presne tento smer sme mali na mysli, teda nejdem si ho prisvojovať, tento nápad mala kolegynka Nitka @nitkatrinityhotels 😉

Takže vďaka za podporu a podnetné rozvinutie nápadu. Tieto horské aktivity sa do Tatier hodia a staršie deti to podľa mňa chytí a určite aj rodičov, minimálne oteckov 😎 Robíme napríklad teambuilding na skale, spolupráce máme odskúšané a všetko samozrejme vedia prispôsobiť aj deťom.

Len tak pre predstavu - tu je video z nášho teambuildingu na skale, mega zážitok 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=OmL-99kcBjg
renab
19. feb 2020

Mozno pre dievcata 14+ nejake kurzy licenia, ucesov, mody. Moju dceru by v tom veku zaujalo jazdectvo, ale to by bolo zrejme dost komplikovane.
Syna 15+ by mozno zaujal ten kurz prezitia, dokonca aj varenie.

erika159
19. feb 2020

Ako poznám staršie z okolia, tak sú fanúšikovia nar. el.kolobežky, hoverboardy ... Ale aj programovanie rôznych robotov - pre prípad skaredého počasia.
Zaujme to chlapcov ale aj dievčatá...

maruskaw
19. feb 2020

@patricia_trinityhotels Pozrela som si video, super, parada. ☺

taaanka
19. feb 2020

Podla mna aj nieco na styl ako sme absolvovali my ako deti bobrik odvahy /zdolavanie roznych uloh/ alebo v Sitne a v Senci by sa dala zoorganizovat stanovacka kedze tam je uzavrety areal.

veronique_1
19. feb 2020

ulohy na stanovistiach, vedomostne ulohy

miroslavan
19. feb 2020

Tak ten youtoubersky kurz je bomba vec náš puberťák je z týchto veci tiež celý paf 😀
A toho menšieho záujme hocičo - v škôlke tiež majú každý týždeň nejakú tému a vždy o tom všetkom nadšené rozpráva. Miluje dinosaury, vesmír, rád plní športové súťažné úlohy... 😉

patricia_trinityhotels
autorModerátor
19. feb 2020

@miroslavan Víkend s youtuberom dopadol SUPER a musím pochváliť a vyzdvihnúť spoluprácu s Lukášom Frlajsom 🙏. Naozaj trpezlivo odpovedal na všetky zvedavé otázky a zúčastnil sa všetkých spoločných aktivít.

mlady_par
19. feb 2020

@patricia_trinityhotels a co tak hry typu escape room -riesenie hlavolamov na dosiahnutie unikoveho kluca alebo aktivity typu teambuilding: nafukovacie sumo, futbal, gladiator, bungee running, strelba lukom,crazy okuliare...

nitkatrinityhotels
Moderátor
19. feb 2020

@mlady_par skvele ❤️ Už realizujeme zážitkové stanoviska a lukostreľba je na dennej báze ale escape Room-wau ;)

anicka176
20. feb 2020

Odporučila by som outdoorove aktivity, všelijaké súťaže na silu, šikovnosť, vytrvalosť, niečo v zmysle ako sa nestratiť a prežiť v prírode v štýle skautingu, nápad prvej pomoci bol skvelý 👍👍👍

kikanunka
20. feb 2020

@nitkatrinityhotels
@patricia_trinityhotels tie escape room- ovky alebo nejake kooperativne (detektivne) hry by ste mohli spravit aj pre dospelych (urcite by sme prisli)

nancy
20. feb 2020

Teraz u nás fičí parkour 👍

irenaliza
20. feb 2020

@patricia_trinityhotels Krásny deň my sme boli na pobyte, kde bol Frlajs a dcérky spomínajú dodnes, bolo naozaj super, dve staršie dcérky 11,14-ročné by lezenie a prežite v Tatrách vôbec neuvítali, vraj by ich to nebavilo, ale skôr, by privítali pobyt, kde by mohli tvoriť a písať príbehy, kresliť plagáty pubertiakov,

dadka_bb
20. feb 2020

Starostlivost o zvierata, cesat, kupat,krmit,,jazdit na koni, pre chalanov cykloturistika, lanove drahy, archeologicke vykopavky. Vojenske cvicenie, chalani radi strielacky,vojny,bomby 💣

matja
20. feb 2020

Potvrdzujeme, že pobyt s youtuberom bol super. Oceňujem snahu vymyslieť pobyty aj pre nástročných. Náš teenager je zbláznený do parkouru. Plus má rád aj rôzny iný adrenalín. Okrem spomínaného lezenia a prežitia v Tatrách, mi napadli napríklad aj sparťanské hry. Alebo športové aktivity, ako zimné, letné olympijské hry. Z nápadov, čo tu dal niekto iný, sa mi páči robotika alebo escape room. Zaujímavé by mohli byť aj edukatívne fyzikálne alebo chemické pokusy, prípadne iné aktivity s názvom Malí, veľkí výskumníci...

kremko
20. feb 2020

Moju 10-ročnú dcéru by zaujalo nacvičovanie divadla, tancovanie, literárne tvorenie. Ja by som jej určite dopriala kurz prežitia, spoznávanie rastlín a zvierat. Aj téma krojov a spievanie ľudoviek by bola zaujímavá.

patricia_trinityhotels
autorModerátor
20. feb 2020

@matja parkouru by mohol byť tiež veľmi dobrý motív.. a pre staršie deti asi čokoľvek s fyzickou aktivitou a tak trošku adrenalínový zážitok 🙂

patricia_trinityhotels
autorModerátor
20. feb 2020

@irenaliza veľmi pekne ďakujeme za info z prcej ruky... priamo od dcér 🙂)

patricia_trinityhotels
autorModerátor
20. feb 2020

@kikanunka program pre dospelých... aj tu chystáme upgrade, nech tie zážitky sú aj pre rodičov. Vďaka za tip ;)

onmaria
21. feb 2020

@patricia_trinityhotels podľa mňa adrenalínové zábavky by boli topka..to by som sa i ja pridala 😂 lezecká stena super,nakoľko malo detí má možnosť vyskúšať si to (teda aj dospelých). Inak,podľa mňa by to bolo fakt lákadlo i pre dospelákov..veď nech majú možnosť aj oni sa odviazať (teda nie doslovne 😂😂😂).
Varenie celkovo oceňujem,že sa venujete i tejto aktivite,to by som ponechala i pre väčších.
A možno by bolo super i niečo na styl nočných hier,uaaaaaaa..s baterkami😉

keralas
21. feb 2020

Pekny den, mam doma uz takmer 11 rocneho velkeho chalana. Bavia ho viacere sporty a ide mu to. Napriklad jeho youtuberi az tak nebavia. Chceli smeho napriklad poslat do youtuberskeho tabora a vobec nemal zaujem. Isiel nakoniec inde. Viac ho bavi akcia, a tema horski zachranari znie vynikajuco. Vzdy ho bavili zazitky... mozno preto ze sme od malicka vela cestovali a chodime na jachting. Vie aj liezt na lezeckej stene, ma original vybavu. Tiez ma rad zahady, detske disco a pod. No a samozrejme je fanusikom Star wars. Zo sportov je to: florbal, futbal, tenis a tiez vynikajuco plava. Proste taky akcnejsi typ. Ked sme niekde na wellnesse on je fakt cely den takmer vo vode a rad lezie na takych lanach nad vodou. Tam stravil 3 hodiny.... 😂😂😂

livisteve
21. feb 2020

Môjho krstného syna zaujíma fotenie, isto by sa potešil program spojený s fotením, filmovaním, poprípade niečo zo zákulisia divadla. Isto by som nejaké menšie divadelné predstavenie pripravila s detmi, alebo nakrúcať menší film, kde sa vedia učiť o kostýmoch, líčení, kamere.

patricia_trinityhotels
autorModerátor
22. feb 2020

@keralas ĎAKUJEM veľmi pekne za tip. Potvrdilo sa nám smerovanie - ypoutuberi sú in, ale presne, len pre deti, ktoré sa do aktivít a športov až tak nehrnú. Takže budeme sa v témach pobytov hrať aj ďalej a teda sa nám potvrdilo, že pobyty toho akčnejšieho typu by mohol byť záujem.

Čo sa týka športov, tak len vysvetlím, že napríklad florbal, futbal, ping pong, lukostreľba, streľba zo vzduchovky a rôzne iné, tie sú bežnou súčasťou programu a aktivít s animátormi napríklad počas leta.... a ešte by som mala jednu konkrétnu otázku. Ak by ste šli na dovolenku napríklad k nám do babyfriendly hotela na takto tematický pobyt, volili by ste skôr letné prázdniny alebo pobyt kedykoľvek roku, pretože by ste šli vyslovene po zážitku pre syna? 😊

patricia_trinityhotels
autorModerátor
22. feb 2020

@onmaria "odviazať sa" .... na skale - krásne povedané 😀😂 ja som tiež za každú srandu a presne o tom majú byť naše hotely - o spoločných zážitkoch, lebo aktívny relax ide ruka v ruke s tým pasívnym. Cez deň zážitky a večer relax vo wellness a človek odchádza domov spokojný, oddýchnutý a deti plné emócii čo zažili a že nemuseli bojovať s pocitom "ja sa nudíííím" :D

onmaria
22. feb 2020

@patricia_trinityhotels presne tak som to myslela.aj ja som uletené týmto smerom..teda my doma všetci.ja by som chcela strašne zažiť niečo také ako riadny adrenalín,nejakú výzvu,ale taktiež i nejaký relax v pravom zmysle slova,taký úplný..všetko sa akosi točí len okolo detí (samozrejme,že sú pre mňa prvoradé,ale tak človek zabúda na seba),teraz chodím popri tom i do školy (teda dorábam si ešte jednu školu,aby som mohla učiť i v škôlke) a proste čas letí.. ale inak som tiež kreatívna a ako si písala i ty s nitkou,že proste človek keď chce robiť s deťmi,keď chce robiť i aktivity,aké robíte vy,musí to mať v sebe,musí byť kreatívny,musí byť vtipný,milý,musí sa vedieť usmievať a smiať i sám na sebe..musí brať život s nadhľadom..a s týmto sa každý nenarodí..musíš to proste dostať do vienka.ja sama vidím (teda nevravim,že som "pani dokonalá"😂),ze aj konkrétne teraz v škole,ktorú navstevujem,sú i také,vo tam nemajú čo ani hľadať..sú to ofuknute,nekreativne a zabrzdene ženy (bez urážky,ale je to fakt),proste to s tými deťmi nevedia a nemajú to v sebe.a to teda fakt nevravim,že som neviem čo,jedine,co viem a dávno viem,že to mám v sebe,že s deťmi som nikdy nemala problem a viem ich zaujať..vidím,že i tie cudzie deti,s ktorými sa tam stretávam,že za mnou idú..a presne o toto ide..
Takže držím vám palce v tom,čo robíte,máte moju podporu.a dúfam,že niekedy sa podarí užiť si to 😉
Vyskúšajte určite niečo ako som písala,v dnešnej uponáhľanej dobe je dôležité zastaviť sa užiť si niečo pekné a odviazať sa..i na skale 🤔😂 alebo vyskúšajte možno tie nočné adrenalínové hry..alebo možno niečo na štýl "postavme si dom na strome"..niečo také,čo sa v dnešnej dobe malo robí,teda hlavne deti z miest to už nerobia a nepoznajú už nič iné ako mobily..zial

matja
22. feb 2020

@patricia_trinityhotels ak môžem reagovať aj ja na tvoju otázku, my v lete hotely nenavstevujeme, v lete milujeme stanovačky. Do hotelov chodíme od jesene do jari. Napríklad každý rok dávame zážitkový darček pre deti za polročné vysvedčenie (počas polročných prázdnin). Na MDD býva náš posledný hotelový pobyt pred kempovou sezónou 🙂 No a u nás neplatí spojenie, že športovci nemajú radi youtube, náš syn je aktívny a vášnivý športovec, ale youtube a počítače veru tiež môže 😃

laura156
23. feb 2020

kurz licenia to unas teda frci tak sa domaluju ze az🙊

design
23. feb 2020

@patricia_trinityhotels Na základe skúseností s mojou dcérou je to určite kurz moderných tancov, bedminton, tenis, tvorivé dielne (maľovanie a strihanie tričiek, práca s hlinou, výroba šperkov) a čo som ja mala rada bola cesta lesom, ktorej súčasťou boli hádanky, ktoré nás mali doviesť ako prvých do cieľa, kde sme získali odmenu, ktorá ale bola dopredu známa.