Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Veľkonočný pondelok – postrach všetkých žien? 😃

janka_naturamed
17. apr 2017

Neviem ako vám, no mne dá dnešný deň zakaždým poriadne zabrať. Zhon, prípravy, nekončiace sa návštevy... Ako trávite dnešný veľkonočný sviatok vy? Podarilo sa vám pred kupačmi ujsť? Pochváľte sa vašou veľkonočnou výzdobou, nádielkou či vašim kuchárskym umením 🙂

bandurka1979
17. apr 2017

nahodou mne sa tie zvyky pačia ,skôr mi je luto že sa to pomaly vytraca to tradicne oblievanie studenou vodou ,

alaguema
17. apr 2017

@janka_naturamed nemám rada tento sviatok. Návštevy boli, ale nijak si ich neužívam a dúfam, že už ďalšie neprídu. Chváliť sa mi nechce, ale musím konštatovať, že je to len ďalší kresťanský sviatok (bývalý pohanský), ktorý sa slávi obžerstvom a predháňaním v tom, ktorá gazdinká je "šikovnejšia", ktorá má najviac napečené a v tom, ktorý kúpač sa ožerie skôr.

zbruna
17. apr 2017

@alaguema Biblicky sviatok Velkej noci vychadza zo zidovskej pripomienky ich vyslobodenia z egyptskeho otroctva. Neskor krestania tento sviatok spojili s pripominanim si a oslavou vzkriesenia Jezisa Krista. Tie vsetky zvyky a praktiky, co sa u nas spajaju s Velkou Nocou, nie su nicim inym len pozostatkom pohanskych tradicii (mozno niekedy az s okultnym pozadim), ktore sa pocas staroci na Velku Noc nabalili...

ludka140281
17. apr 2017

mokre ako myšky,,neušli sme,nestihli😉 tak poctivo vyjedáme košíčky pekne pod dekou

marika39
17. apr 2017

ja mám Veľkú noc rada, práve kvôli oblievačkám a tradíciám. Máme dve dcéry a preto som rada, že sa v našej rodine stále chodí "kúpať" . Vždy nachystám dobroty na stôl , výslužky, dievčatám stužky pre šibačov na korbáče a oni sa tešia - ešte sú malé, tak sa im to páči.❤ My sme boli doma štyri baby + mama, a bývali sme na dedine takže som to brala normálne. Teraz žijeme v meste, ale chcem aby moje deti poznali zvyky.🙂

janinah
17. apr 2017

@ludka140281 a budete mať na čo spomínať,keď budete staré babky.😉...a nie na to,ako ste utekali z domu kdesi sa ukryť pred kúpačmi

irenaliza
17. apr 2017

Krásny veľkonočný pondelok, keďže my máme 4 dcérky a ešte u nás na sviatky je moja mamina- takže 6 žien- ale tatino išiel dnes do roboty, takže oblievačka nehrozila, čomu sme sa potešili, aj keď chlapci od susedov prišli vyšibať a opolievať dievčatká, ale 5 ročná sa skryla s plačom... a už som rada, že viac nikto nepríde oblievať a inak zhon veľmi neriešim, skôr si užívame s dcérkami dni voľna, hráme sa a máme tu babku, čo je super a som rada, že dnes prišli super dni s Vami @janka_naturamed, super prekvapko, teším sa na dni s Vami, krásny deň si ešte užite a ak môžem pošlem fotku našej malej výzdobky.

lyrrya
17. apr 2017

Ja som kedysi mavala aj 70kupacov( velka rodina), neznasala som tieto sviatky a averzia vo mne ostala. Mam dve male deti, tak ano,slavime ich.ale len tak light. Ku nam pridu az 3ja kupaci, naraz a z rodiny a moj syn s manzelom tiez len k svagrinej a babke. Takze uz to je take o klude, o rozpravkach, uvarime kavicku kupacom a porozpravame sa. Peciem pribezne a to,co maju radi, tento rok 3druhy kolacov, babu robi svokra a davame si ju napoly-lebo nikdy ani jedni a ani druhi sme nezjedli sami cely plech 😀 a takto nam to vyhovuje.

janka_naturamed
autor
17. apr 2017

@greta123 wau skutocna nadhera 👍

jabucko
17. apr 2017

Ani nie ... neprezivam to. Manzel so synmi vysibe, dostanu stuzku na sibak, dobrotku. A potom idu rodinu sibat a ja mam volno. Ej ale mi je to doobedie sveta zit. Normalne sa oplati vydrzat tu sprchu a sibakovanie ... 😀

greta123
17. apr 2017

@janka_naturamed Ďakujem krásne, je to moja záľuba🙂)

sisska
17. apr 2017

Veľkú noc vnímam predovšetkým ako príležitosť stráviť pekné chvíle so svojimi najbližšími, nehovoriac o duchovnom význame tohto sviatku. Veľmi rada si spomínam na prvú Veľkú noc prežitú s našou dcérkou - strávili sme ju v pohodičke, doma, a hlavne bez zbytočných stresov. Nejde o to, mať dokonale vyzdobenú domácnosť, ale o radosť z toho, že sme spolu a zdraví. Dnes sme ráno zvládli tradičné obliatie a vyšibanie od švagríkov a potom sme vyrazili na krásny výlet, na zrúcaninu Hrušov. Namiesto chlebíkov sme zbalili veľkonočný šalát a vychutnali sme si ho pri parádnom výhľade na okolitú prírodu ;)

zuzitko74
17. apr 2017

@janinah Tradície majú ľudí obohacovať a tešiť, nie zväzovať. Teba tešia tradície, tak si ich užívaj. Niekoho iného teší ísť na výlet do prírody, poschovávať detičkám vajíčka do trávy a užívať si tento deň takto.
Ja si myslím, že každá tradícia, ktorá prestane mať pre ľudí zmysel, je odsúdená na zánik. Nebola by prvá a nebude ani posledná.