Čo je pre vás dôležité pri výbere nápoja?

matus_bazant
25. apr 2016

Zaujímate sa o jeho zloženie a o to, či je prírodný? Alebo je dôležitejšia príchuť? 😉 Siahate radšej po nápojoch s umelými sladidlami bez kalórií alebo raz za čas "zhrešíte" s nápojom, v ktorom je klasický cukor? Alebo si radšej pripravujete vlastné limonády? Pri kupovaných nápojoch preferujete plechovky, plastové fľašky alebo sklo? Dávate prednosť domácim výrobkom alebo si kupujete aj zahraničné?

Kopec otázok, ale naozaj som zvedavý, že čo máte radi a čo si všímate pri nákupoch... Možno svojimi názormi inšpirujete aj naše hurbanovské mamičky pri vymýšľaní nových radlerov 🙂

tomiholjubavi
25. apr 2016

ovela radsej si dam pitie s normalnym cukrom, ako umelymi sladidlami. Lepsie si odvrtiet na orbitreku tie kalorie, alebo vypit menej, nez sa nalievat umelinou. nie preto, ze by som dbala na zdravu stravu, ale jednoducho nemam rada tu chut.
plast-sklo-plechovica, to mi je uplne jedno.
nemam rada moc bublinkované tzv. grgavé vody 😀 ani farebne napoje...radlera ale lubim vo všetkych prevedeniach 😝
hlavne v lete ku grilovacke 🙂

lucik194
26. apr 2016

zlozenie radlera necitam vobec, nie preto ze ma to nezaujima, ale preto ze co sa tyka vseobecne piva (alko / nealko) zastavam nazor, ze co mi chuti to si dam .... a radsej nechcem vediet co to obsahuje 🙂 ci uz zdrave alebo nezdrave... aj tak si to kupim, vsak nepijem ho kazdy den.... uprednostnujem sklo, ale teda radler na vylete v skle si urcite nikdy nezoberiem, uf ta vaha skla oproti plechovke....
cez leto robievam detom limonady z cerstvych byliniek zo zahrady, ale nepohrnem nimi ani ja.... ale predsa len v lete... radler je radler.....

bandurka1979
26. apr 2016

chut a tradicna kvalita

guiseppinka
26. apr 2016

@matus_bazant neplanujete export do rakuska? tu sice maju fajn radlery, ale teda tie rakuska piva nic moc... a ovocne radlery su fajn... teraz ideme na slovensko, tak vyskusam pokukat nejake, aby sme ochutnali 🙂

sonaja
26. apr 2016

@matus_bazant mimochodom menšie plechovky sa nechytáte vyrábať?

matus_bazant
autor
26. apr 2016

@guiseppinka Zatiaľ export Radlerov nemáme v pláne 🙂
@sonaja A rovnako zatiaľ neplánujeme ani menšie plechovky...

andrejqqqa
26. apr 2016

Zlatý bazant som začala kupovať práve kvôli tomu že je 0,0 a ten nápis na plechovke 100% prírodný prispel k rozhodovaniu ...kupujem si väčšinou v plechovke ale nové fľaškové balenie je skvelé lebo ho môžem vziať von škoda len že levanduľa a čierna ríbezľa ešte nieje dostupná v tomto plastovom obale 🙂

horana
26. apr 2016

@matus_bazant Popravde radler som ako prisla jeho moda na SK aj dala, potom mi to prislo take prekombinovane, a casom som sa vratila k oddelenemu: bud pivo alebo malinovku, nie dokopy 🙂 Mozno sa to este zmeni, zatial takto. 🙂
Ale zaujimalo by ma z coho a ako sa vyrabaju tie prichute do radlerov, nikdy som sa o to nejak blizsie nezaujimala, ci su to len volake aromy, alebo vytazky z tych veci?
A pokial sa tyka cukru? Mari sa mi ze som volakde citala ze ked sa vypije taky radler je to akoby sa do toho objemu vysypalo 5 cajovych lyziciek cukru, je to pravda?
Dakujem, zaujima ma to ciste aby som bola informovana ...

matus_bazant
autor
26. apr 2016

@horana Jasné, každému chutí niečo iné - takže pokojne si daj aj pivko 😉

Ovocná zložka do Radlerov pozostáva z ovocných štiav (citrónová, grepová, hroznová, ríbezľová štava alebo šťava z aceroly) a z prírodných aróm. Nepoužívame žiadne syntetické náhražky. Zloženie sa dozvieš na každej jednej plechovke.

Čo sa týka obsahu cukru - na každom jednom balení uvádzame aj nutričné hodnoty a je možné si ich dohľadať aj na našich webových stránkach www.zlatybazant.sk. Napr. v Radleri 0,0% s príchuťou citrón je 6,77 gramov cukru v 100 ml, teda v jednej plechovke je spolu 33,85 gramov cukru. Jedna čajová lyžica je cca 10 g cukru, takže je to 3,3 lyžičky... Ako o všetkom aj o radleroch platí, že všetko s mierou 😉

angelheart
26. apr 2016

Čím menej prísad, tým lepšie, žiadny umelý cukor, žiadny glukózovo-fruktózový sirup a podobné "mňamky" .. keď to má byť sladké, nech je to od cukru / medu a nie umelých saj.....v 😉

horana
27. apr 2016

@matus_bazant Dakujem. A ta stava sa ako vyraba, to je nejaky koncentrat, alebo?

1mirka1
27. apr 2016

Normálny bežný deň dávam prednosť čistej vode z vodovodu, nemám problém vypiť 3l ale ak je príležitosť, oslava , cez leto horúčava a chutný obed s mužíkom lebo čas je v dnešnej dobe veľmi vzácny vo dvojici uprednosťňujeme nealko radler .Na oslavách viac druhov aby si každý vybral tú svoju.
Keď je na výber určite nealko, bez cukru aj keď môj chlap bez cukru nič nevypije a s umelými sladidlami sa vyhýbame všetci .
A tip - príchuť karamelu alebo kávy s nádychom škorice to by už aká bomba bola😀

katarinamars
27. apr 2016

robievam domace bylinkove sirupy a tak cez leto sa vacsinou pije voda z vodovodu s nasim sirupom, citronom a cerstvou matou alebo medovkou....

elusive
27. apr 2016

V prvom rade sa pozerám, či v sebe nápoj nemá glukózo fruktózový sirup. To jednoznačne obchádzam. To odkiaľ nápoj je, špeciálne neriešim.
Citrón, mäta je top a hlavne v teplách

dankaa78
28. apr 2016

zhrešíme sem tam🙂Inak robievame ovocné limonády a praktická fľaša je jednoducho top!

iffushka
3. máj 2016

Pre mňa je dôležité, aby bol nápoj bez obsahu alkoholu. Zloženie tiež zvyknem čítať, ale príliš si na neho nepotrpim. Zaujíma ma ale množstvo cukru. No a samozrejme chuť. Rada sa vraciam k osvedčeným výrobkom.

qwertxy
4. máj 2016

Pre mňa je dôležité aby bol zdravý. Vyhráva u mňa pitná voda, ktorá nám chvalabohu ide z vodovodného kohútika. Inú tekutinu - mlieko / smotanu používam iba do kávy. A ešte občas ovocné šťavy( domáce), ideálne aj z domáceho ovocia.