10 mesačné dieťa nechce sedieť vo vajíčku

fiera33
27. apr 2018

Dievcata,ako riesite,ked vam deti kricia v autosedacke-vajicku? Vyberiete ich nachvilu odtial,alebo ich nechavate bezkompromisne kricat? Moja dcerka, 10 mesiacov,9 kg,vydrzi velmi kratko vo vajicku v aute,nachvilku sa mi ju podari zabavit, ale aj kratke cesty su s nou velmi narocne. Do takych 6 mesiacov to bolo celkom v pohode,potom stale horsie. Ked s nou cestujem sama, musim velmi casto stat,lebo mi ide usi roztrhnut od kriku. A aku autosedacku odporucate po vajicku?

evallu
27. apr 2018

No neviem ale nie je 10 mes uz veľa na vajíčko ? Výška aj váha ? Moja vtedy uz bola 2 mes vo väčšej ... možno aj smer vadí ze chce pozerať uz dopredu ??? Predtým problém nebol ? Odporúčam 9-18 kg triedu... 9-36 sú príliš kompromis pre dva druhy deti batoľaťom - dieťaťom ... a jej aj väčší vyber v tej kategórii ... my sme mali romer als s super spokojná v nej bola ... akurát uz z nej vyrástla a presadli sme na nad 18 kg a je v nej trochu nespokojná ( je jej veľká este a pýta sa po tej predtým ☹ )

elizita
27. apr 2018

Skus uz sedacku klasicku. @evallu moja bola vo vajci do 1 roka a do sedacky isla len kvoli tomu ze uz bola kupena.. niektore vajicka su super velke..

oravocka
27. apr 2018

Mojej sa tiež vo vajci nepáčilo, v klasickej sedačke obzerá, pekne sedí. Možno chce zmenu😉

babi81
27. apr 2018

@fiera33 moze jej byt inak aj teplo, nasa v lete vanicko ani len za svet a ked sa ochladilo tak v pohode.co sa tyka smeru jazdi moze byt aj ked nasa do 20mesiacov ma sedacku v protismere jazdi nie je to vajicko ale je v protismere a neprotestuje.tiez je pravda ze niektore vajicka su mensie ine vacsie.autosedacku mame 9-36 recaro young sport here a som uplne spokojna aj sesternica kupila synovi tu istu bez toho aby sme o tom vedeli 🙂 dali sme ju tam prvykrat ked vazila asi 11kg

bamby777
27. apr 2018

Tiež máme odrevane. Presne 10 mesiacov a to že vždy od narodenia. Áno,aj sme ju vytiahli párkrát . Vajco by nám ešte poslúžilo,ale kúpili sme autosedačku, kvôli posedu, predsa inak sedí ako vo vajci,mám ju vpredu . Je to oveľa lepšie uz.neplače. tak buď spí alebo pozerá do tabletu. Konečne máme v aute TICHO.

simik22
27. apr 2018

@bamby777 no to je terno, že 10 mesačné dieťa pozerá do tabletu.

@fiera33 10 mesačné dieťa vo vajíčku je už fakt veľa..

katrin21
27. apr 2018

My name Cybex Sirona plus.. spokojnost...od 9 mes.je v nej, v protismere...teraz ma dva roky aj mesiac a otocila som ju uz do smeru jazdy.. jecto vyborna otocna sedacka , ak mate isofix tak odporucam.

timusi
27. apr 2018

@fiera33 naša mala rok a máme autosedačku 9-18kg (dávam ju tam od 9mes.) a sem tam ešte využijeme do druhého auta vajíčko - zmestí sa tam a je spokojná. Pri staršej dcére sme kombinovali vajíčko (tiež sa tam zmestila ako ročná) a autosedačku 0-18kg a z mojej skúsenosti bola táto lepšia.

renatka100
28. apr 2018

@fiera33 my sme mali v tom case malu tiez este vo vajicku, v tom problem nebol zmestila sa tam, kazdu ceste kamkolvek revala ako pavian, ale nildy som nezastavovala, ved by som nikam neprisla. Az ked sme ju prehodili asi v po jednom roku do first class od britaxu bolo to lepsie ale tiez ziadna slava. Takto plakavala az do cca 4 rokov, potom sme jej davali telefona pozerala spievankovo. Az teraz - ma 7 je uplne v pohode, dokonca si aj pospi. Ked som tuto vec riesila tak mi bolo povedane, ze jej moze byt nevolno a preto plakavala. Je to dost mozne, lebo teraz, ked uz vie dobre definovat, co sa s nou deje, casto v aute hovori ze ju boli hlava. Taraz mam druhe dieta a ten v aute okamzite zaspi a nema ziadny problem.

bamby777
28. apr 2018

@simik22 kto nezažije, nepochopí.

bosoriak
28. apr 2018

Nase boli vo vajicku pokojne aj do roka, ale ja mam malinke deti, ja sama som krpec. A co sa cestovania tyka, je skutocne lepsie, ked 10 mesacne dieta pozera do tabletu, nez ako by matka mala kvoli revucemu dietatu naburat a zabit ich oboch. Priority 🙂

Inak mozno skusit autosedacku v smere jazdy, ale vela zalezi na tom, ake velke je dieta. Ako vravim, moje boli male, tak sme mali vajco do roka, ale moje nerobili cirkus. A teraz kolkokrat ked sa zacnu nudit, tak poziadam jednu zo starsich, aby mladsej ukazovala co robi na tablete. Ja sa potrebujem sustredit na soferovanie, nie pocuvat rumazganie v aute. A nech mi Boh odpusti, kreslit si s dietatom pocas jazdy nebudem. 😀

trisp
28. apr 2018

Moje deti boli vo väčšej autosedačke od 9. mesiacov. Podľa mňa jej je to už nepohodlné.

jatva
28. apr 2018

@simik22 preco je 10 vela na vajce?

@fiera33 mne moj maly reve vo vajicku co sa narodil. Skusila som aj po smere a o moc lepsie to nebolo. Su cesty, kedy to da v pohode. A niekedy uplne zle. Vtedy furt zastavujem a kojim a snazim sa ho tym uspat. Dnes sa mi ho podarilo uplatit bebe keksom, zaspal s nim a presla som hodku v tichosti 🙂

dominika7990
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika7990
29. apr 2018

moje dieťa bolo va vajku cybex aton 5 do 14m. Mala 74 cm a 9,900g. Pokial neni dieťa v ňom stlačené a nemá hlávku nad vajko tak netreba meniť. Teraz bude mat 16 m a ani mi nenapadlo ju dávať do smeru jazdy 😳 nie to ešte 10 mesačne dieťa 🤷🏼‍♀️ Čiže zainvestuj to otočnej sedačky radšej. Ja som kupila 0-18 ktorá je vhodná v protismere až do 18 kg... britax romer dualfix isize že ak bude náhodou vymýšľať/protestovať počas dlhších jázd ju otocim. radšej si skús dať vajko na spolujazdca a vypni airbag bude to určite menej nebezpečné než vozit v smere jazdy už teraz. Rataj keď prudšie zabrzdíš ako to teba hodí do predu. A vieš si predstaviť aký to je sok pre to malé dieťa a to jeho malé telíčko? 🤷🏼‍♀️ Ja vždy keď som išla sama som ju mala v predu pri sebe. Lebo tiež vzadu plač. No jej stačilo že má vidí a dám jej dudku keď treba. Poprípade pohladkam ručičku. Čiže som sa mohla plne venovat riadeniu a nepocuvat plač. Teraz keď má novú sedanu je vyššie, vie si sama už dať dudu počas jazdy alebo sa napiť tak krásne sedí celu cestu vzadu v protismere. Plus super je to zrkadielko čo si dáš aby si na dieťa videla 🙂 keď sa do neho pozrie vidí moju hlavu zozadu a ja vidím ju čo presne robí 🙂 väčšinou spi a keď nespí pozerá sa po okoli von z okna 🙂 a pokial môžem poradiť pridaj sa do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/4516/detail/
Pokial máš obmedzený rozpočet alebo si si neni istá výberom baby ti tam poradia. Plus majú tam aj zoznam sedačiek ktoré prešli Adac testom dobre 🙂