Aké auto je vhodné, keď budeme mať dvojičky?

fachta
28. apr 2015

Dozvedeli sme sa s manželom že čakám dvojičky. Chcem sa preto opýtať aké auto by ste doporučili kúpiť a kde? Vieme že asi niečo väčšie, premýšlame s manželom nad VW multivan.

Ďakujem za rady 🙂

kaktusik007
28. apr 2015

@fachta dvojicky aj s kocikom uplne v pohode odvezies aj vo fabii, ani kombicko byt nemusi... mam deti do roka a je to takmer to iste. multivan nepotrebujete.
A potom, ked budete piati ci siesti -- potom si rieste multivan... ale teraz je to fakt zbytocnost este.

bubelko
28. apr 2015

@fachta hociake auto, ktore ma normalny kufor. kocik sa da väcsinou zlozit. ja odporucam nejake kombi, aby si do kufra dala okrem kocika aj nieco ine. ale nemusite mat hned multivan 🙂

fachta
autor
28. apr 2015

a kočík potom ako ? nejaký skladací ale, lebo neviem si predstaviť ako kočík pre dvojičky dám do fábie 🙂 ... A kde by ste odporučili kúpiť auto ?

radlinka
28. apr 2015

VW Touran pre viac-clennu rodinu a viacej miesta 🙂 podla financii aj vyssiu triedu alebo klasiku kombi.

tilly
28. apr 2015

@fachta multivan je super, tiez sme ho chceli, zalezi na tom, ake vylety robite, na denne jazdenie je to zrejme zbytocne velke, ale ked napr. na cyklovylety, kde budete brat bicykle, cyklovozik a pod., tak to urcite ocenite 😉
odporucam auto trosku mensej kategorie, vw sharan/ford galaxy/seat alhambra, nie je to az tak velke, ale za to dost velke, aby sa tam zmestil dvojkovy kocik, aj kufre a pod. a su to 7miestne auta

tilly
28. apr 2015

@fachta do fabie das ledva normalny kocik, nie dvojkovy

alexandra28
28. apr 2015

@fachta ja mám fábiu kombi a v pohode tu dám dvojičkovský kočík alebo dva kočíky

tilly
28. apr 2015

@radlinka ja som mala tourana, super auto, ale zenske podla mna, jasne, zmesti sa tam aj rodina, my sme s nim boli aj na dovolenke, ale nebol to komfort velkeho rodinneho auta

drobcek526
28. apr 2015

@fachta Odporúčam z vlastne skúsenosti nakupovať z AAAuto, oni nám poradili rodinné auto čo som veľmi spokojný VW passat-kombi čo nám úplne stačí, máme dve detičky síce už majú 2 a 5 rokov ale všetko sa nám vždy v poriadku zmestilo. Nad tým multivanom by som ešte popremýšlal zbytočne asi velké= vyššia spotreba.

alexandra28
28. apr 2015

konkrétne tento bez problém a ešte aj nákup http://www.e-kociky.sk/bebetto-42/

kaktusik007
28. apr 2015

@fachta kocik pre dvojicky das do fabie... vozila som ho niekolko rokov v kufri, takze v tom mam naozaj skusenosti.

kaktusik007
28. apr 2015

@tilly nevies o com hovoris 🙂

radlinka
28. apr 2015

@tilly moji znami maju touran a vela sa ich tam pomesti aj na ceste po europe. 🙂 nechcem tu vypisovat znacky, my sme mali vyssie triedy ale zacinali sme s Audi kombi a bolo to o zivot na dlhe cesty. Som jednoznacne za nemecke auta. Tazko radit ked ludia maju iny nazor. 🙂

jurly
28. apr 2015

@fachta ford galaxy

fachta
autor
28. apr 2015

@drobcek526 @jurly odkial ste kupovali auto ? počula som že sa neoplatí kupovať od individuálnych predajcov ale lepšie že to je z bazáru (samozrejme stabilného). čo si myslíte ?

tilly
28. apr 2015

@kaktusik007 mas pravdu, fabiu som nemala, mala som golfa, co je trosku vacsie auto a teda dala som tam aj dva podvozky z kocikov, ale robit to denne, to by sa mi asi moc nechcelo, ked moze mat vacsi komfort, tak preco nie?

tilly
28. apr 2015

@jurly najlepsie rodinne auto, skoda, ze ich nerobia 4kolky

tilly
28. apr 2015

@fachta z bazaru, idealne dovoz, do aut, ktore su robene na slovensku sa nedavaju take vybavy, ako v zahranici

tilly
28. apr 2015

@radlinka ja som mala 4 vw, tiez som len za nemecke auta a kupujem len vw 😵 😵 touranik bolo moje oblubene auticko, je to vyborne auto, len mi nepride uplne rodinne, pre zenu do mesta a mimo mesta, na rozvazanie deti po kruzkoch super 😵
tak isto ako teraz mam tiguan, brali sme to ako rodinne auto na zimu kvoli 4motion, ale tiez mi to ako rodinne nepride, sice sme sa nabalili aj na tyzdnovu lyzovacku (lyze samozrejme v boxe hore, inak by sme nemali sancu), ale bolo to stiesnene, celu zimu sme jazdili po lyzovackach (bolo ich vela) s tiguanom, potom sme na jar presadli do galaxy a to bolo miestaaa, sa to neda porovnat, cize ja radim radsej vacsie auto ako mensie

drobcek526
28. apr 2015

@fachta Ako som spomínal mám auto z bazáru (aaauto) a som spokojný, výhodou je že si ho môžeš obzrieť vyskúšať porozprávať sa o ňom poprípade sa previesť. Ja môžem nákup z bazáru len odporučiť ;)

tilly
28. apr 2015

@drobcek526 si zamestnanec aaa? 😀 😀

bubelko
28. apr 2015

@fachta auto zalezi od toho, co vsetko potrebujete - okrem kocika.
kde byvate? v kopci, na dedine, v horach, tazko pristupne miesto? tak hladajte nieco co ma 4x4, aby ste v zime nemuseli obuvat retaze na predny, prip. zadny nahon
ak potrebujes auto hlavne na jazdenie po meste, tak nieco, co ma mensi motor a tym padom nizsiu spotrebu. je sice fajn, mat auto so silnym vykonom, ale spotreba 14l/100km v meste ti pretoci oci
bude auto garazovane? ak nie, tak by som hladala s vyhrevom sedadiel - prednych urcite.
atd...
kufor - pozriet ake su rozmery a porovnat s rozmermi kocika (ktory by si chcela)... aby si mala predstavu, ci sa ti tam zmesti a co k tomu

malinovka333
28. apr 2015

@fachta teraz mate nejake auto?najlepšie by bolo nejake kombi aby ste tam dali aj nejake veci.

drobcek526
28. apr 2015

@tilly no zase ja nesúhlasím, ten dovoz je nevýhodou v tom že to auto vela krát nevidíš predtým ako si ho ideš kúpiť, dohodneš sa s niekým čo chceš a tak ale vidieť ho na vlastné oči je iné a v nemecku sú tie podvody s autami tiež na dennom poriadku.

drobcek526
28. apr 2015

@tilly nie len vlastná skúsenosť 🙂 vyskúšaj a uvidíš...Som zvyknutý od nich kupovať, vždy staré vymením za nové :DD

tilly
28. apr 2015

@drobcek526 aaa nie, dakujem 😅 my kupujeme len dovozy, ale take, co su uz na slovensku, aby sme si to vedeli pozriet a zistit si veci okolo
dva krat som kupila auto vyrobene aj kupene na slovensku

fachta
autor
28. apr 2015

@bubelko 🙂 cesta až k domu máme každú zimu upravovanú čiže to nie je taký problém, spotreba samozrejme najlepšie najnižšia. Bývame asi 3km od mesta kde aj pracujeme čiže nejaký kompromis 🙂) ďakujem za rady

viera77
28. apr 2015

mame dve deti a golfa, sice do kufra v pohode zmestime zlozeny kocik, ale uz nic viac, ked sa chceme zastavit na nakup, tak smola, pri dvoch autosedackach do zadu uz vela nedame, teda na nakupy bez deti, nehovorim o tom, ked este chceme odviezt aj maminu, no nehrozi.....momentalne hladame vacsie auticko, pohodlnejsie a hlavne priestrannejsie, manzel je vysoky a uz so autosedackou za nim sa mu nepohodlne soferuje, kedze sa koli nej musi posunut viac dopredu......teda nas favorit je po dlhsom hladani Ford S-Max, uz ho mame aj odskusane a urcite taketo vacsie auticko dokonale vyuzijeme aj o par rokov🙂

fachta
autor
28. apr 2015

@malinovka333 zatial nemáme auto 🙂) doteraz nám ho nebolo treba lebo manžel mal služobné (fiat punto) 😀

tilly
28. apr 2015

@viera77 to bude dobre auticko 😵