Ako prepravovať mimino v aute?

lilimonika
22. aug 2009

Ahojte kočky, potrebujem poradiť 🙂
pomaly sa už chystám do pôrodnice a teraz neviem ako to je, že keď si beriete malé domov, či môže byť v hlbokej časti z kočíka alebo musí byť aj také mrňavé mimino už v sedačke tzv.vajíčku?pri prvom dieťati tam sme malú nosili v hlbokej časti skoro tri mesiace, kým bola v perinke a až potom sme ju začali dávať do vajíčka
no ale teraz neviem ako a čo nato páni policajti?????Ďakujem za radu a Váš názor 🙂

margarita
22. aug 2009

moj nazor sice je, ze je to s novorodencom divne 😝 ,ale rada je taka - ze treba dodrzat zakon, ktory v §42-43 o preprave osob vravi, ze pouzivanie detskych autosedaciek je povinne od juna 2007.
Kdesi som pocula aj to, ze polisi stavaju zo srandy pred porodnicou a schvalne zastavuju auta, ktorými sa prepravuju domov cerstve babetka - ale to moze byt haluz, fama a nepodlozene...len som to pocula.

Ved do toho je taka zmensovacia vlozka, aby sa tam v tom babetko neutopilo 😉

jednoznacne ANO sedacke, priputana vanicka je uz proti predpisom 😎

lilimonika
autor
22. aug 2009

to fakt?to som ešte nepočula že je do toho vložka, no budem sa musieť ísť potom pozrieť 🙂 ďakujem pekne za tvoj názor, veď aj ja som myslela na ten zákon, ale keď je to také malinké....
malú keď sme začali dávať do vajíčka tak sme jej dávali pod zadok ešte uterák aby v tom neutopila 😀

o tých polišoch to som nepočula, ale nedivila by som sa...

nadhera
22. aug 2009

lilimonika,nedavno bol pripad,ked rodina v skodovke havarovala-nastastie sa nikomu zo 4-5deti nic nestalo. mali dake sedacky?kde ich dali? a to sa im este policajti pozbierali a dali im topanky, ktore ich rodiny nepotrebuju. Normalny sofer by dostal pokutu a hovbeles by dakoho zaujimalo,ze ste sli na put. ale holt, nie na kazdeho plati to iste.

macka23
22. aug 2009

Ja odkedy som videla toto, nevaham ☹

https://www.youtube.com/watch?v=jXVD6mKg-rE
lilimonika
autor
22. aug 2009

to určite bezbečnosť je na prvom mieste 🙂 ešte keď ani zákon nebol zavedený mi sme už aj vtedy automaticky kúpili sedačku pre malú....keď vidím niektorých nezodpovedných rodičov, že dieťa nie je absolútne pripútané a ešte niektoré malé deti sedia aj vpredu.....
😠 no ale to je zato iná tema

alexandra
22. aug 2009

Existuju aj polohovatelne autosedacky - Casualplay matrix, jane, atd..

bianca
22. aug 2009

u nas v porodke kde som rodila nepustili domov kym nevidela sestra ze mame sedacku.Su aj kociky ktrore maju specialne upravene vanicky pre babo a daju sa pouzit.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angua27
22. aug 2009

áno, dieťa by malo ísť domov v autosedačke - vajíčku. dajú sa do toho kúpiť redukcie pre novorodencov - je to celé také mäkkučké lehátko. ale viem, že existujú aj vaničky, ktoré sú homologizované ako autosedačky, majú pásy vnútri, atď. ale keď som v tom videla kamoškinho malého, tak ma to moc nepresvedčilo.
môj osobný názor, vajíčko, autosedačky,... jednoznačne áno. môžeš byť akokoľvek opatrný šofér, ale ostatných neovplyvníš. náhodou pôjde okolo nejaký nezodpovedný týpek v obrovskom aute, ktorému patrí celý svet a nápali to do vás. čo potom, ak by sa dieťatku niečo stalo? nikdy by som si to neodpustila. takto, keď je vo vajíčku, ktoré je pripútané, viem, že som spravila maximum.

lilimonika
autor
23. aug 2009

máte pravdu kočky, ďakujem veľmi pekne za super názory 😉 😀
mi už vajíčko máme po prvom dieťati , takže super 😀

selyma
1. sep 2009

Tak to video teda ma dostalo. Chce sa mi z neho plakat. Velmi smutne. ☹

janka1874
2. sep 2009

tá video kampaň chodila keď zaviedli ten zákon ale je to fakt otrasné no pravdivé nikdy nemáš šancu udržať dieťa v rukách to je jasný reflex aj keby si niekto niečo iné nahováral tak smola

lilimonika my máme tiež vaničku do ktorej sa dokupuje redukcia a môže sa používať ako autosedačka je to taká výplň s pásom no neviem ako by na to reagovali policajti či by mi to verili že je to povolené to už nemám odskúšané

nadhera presne tú reportáž som aj ja videla a to isté som si povedala každý má iné zákony asi alebo čo alebo stačí ísť na nejakú púť a všetko je odpustené len neviem čo by hovorili keby že náhodou sa niečo stalo je to podľa mňa maximálna nezodpovednosť rodičov a nemám čo iné k tomu dodať

dandulik
7. sep 2009

fuuuuuuha.....to video je teda sila...strašnééé.............my sme kupili autosedačku od 0 do 18kg...........ale sranda je v tom že keby som tam dala malú hned s porodnice, , tak sa mi v tom "utopí".hlavička by jej lietala so strany na stranu............a aj tam je tá vložka pre novorodeniatko.....ale aj tak je to velkééé.....tak sme si požičali vajíčko...a to jej je zase malé......ale nosím ju v ňom a tak cestujeme.......BEZPECNOST NADOVSETKO..

janka1874
7. sep 2009

vajíčko je pre novorodencka úplne super vec
my máme tú sedačku od 0-25kg a sedí tam teraz malá no ani si neviem predstaviť dať tam takého drobčeka ako novorodenca niet nad vajíčko na cestovanie