Ako vyprať autosedačku?

smile31
15. aug 2015

Ahojte maminky 🙂 mám jednu otázočku ohľadne autosedačky. Potrebujem ju vyprať lebo má po sebe dosť škvrny, ale nedá sa dať dole a vyprať v práčke. Jedine nejak ručne to kartáčom vyčistiť. Čo používate na čistenie? Vanish? Alebo niečo podobné? Ďakujem

prasiatko30
15. aug 2015

@smile31 neviem my mame doma momentalne 3 sedacky a jeden podsedak - plus mam skusenosti este s dalsou sedackou 0-18kg a vajcom a vsetkym sa da dat dole potah - ja to stiahnem a strcim do pracky - hotovo. je to sice obcas komplikovane prist na to ako sa to z toho stahuje - hlavne koli tym popruhom ale zvycajne sa da.

janickacrazy
15. aug 2015

@smile31 Skús sa opýtať v čistiarni, či by ti ju tam nevyčistili. Ja neviem, asi mám dáke zázračné deti, ale ja som zatiaľ autosedačky ešte nečistila, sú stále u nás čisté.

liebling98
15. aug 2015

@smile31 máme dokopy 5 sedačiek a jeden podsedak (3deti, 2 autá) a všetky idú vyzliecť. Presne ako @prasiatko30, hodím do práčky,konštrukcie najprv povysávam (oomrvinky a pod) a potom utriem vlhkou handričkou.
Určite sa to dá aj na Tvojej, skús pozrieť k nej návod, tam je napísané aj ako čistiť.

janickacrazy
15. aug 2015

@prasiatko30
@liebling98 Moja sestra má takú starú autosedačku a na tej sa to vyzliecť nedá, tieto nové typy tam to ide, ale na takých fakt starých to nejde.

prasiatko30
15. aug 2015

@janickacrazy ja neviem ale to by uz musela byt starsia ako 10r - my mame jednu autosedacku a podsedak dedeny tie by mohli mat and 10r a z tych sa da. inak ak je to starsie ako 10r tak by som uz do toho dieta take male asi nedala. a hlavne ak je to na dlhe trate

janickacrazy
15. aug 2015

@prasiatko30 Tá sestrina autosedačka má určite viac ako 10 rokov, možno aj 15, kúpila ju z druhej ruky za smiešne peniaze. Moj manžel vyhlásil, že to jej mali ešte oni zaplatiť, aby si ju vobec zobrala, tá sedačka je otrasná. Nuž ale ked má niekto 4 deti a penazí nie je, tak to je ťažké potom.

smile31
autor
15. aug 2015

dakujem vam 🙂 nakoniec sa da dat potah dole a už je v práčke 🙂

liebling98
15. aug 2015

@smile31 no vidíš, niekedy stačí trochu pošpekulovať.
Pekný večer!