Akú autosedačku 0 -13 kg odporúčate?

mircalla
6. feb 2011

Prosim o tipy...hladam nieco priestranne a bezpecne. Kupila som sportak Jane, pocula som vsak, ze autosedacka Jane Strata je dost mala. Neviem , ako je to s ostatnymi autosedackami Jane, preferovala by som tuto znacku, ale nie je podmienkou. Maly ma uz 8,3 kg, az tak dlho ju pouzivat nebude, takze nic drahe tiez nechcem kupovat, chcem kupit cez bazar, ale aby bola kvalitna a dostatocne velka. Dakujem pekne za odpovede.

karmelka77
6. feb 2011

ja som mala maleho uz v autosedacke od 9-36 kg...alebo 9-18kg...daju sa polohovat takze problem to nie je...pri tej vahe aku ma tvoj Filipko je uz asi zbytocne kupovat 0-13 kg...🙂))

mircalla
autor
6. feb 2011

@karmelka77 to mas pravdu

dadis
7. feb 2011

@mircalla vahovo sice spada do vyssej kategorie, ale v 6 mesiacoch by mal byt este v protismere jazdy...takze kludne kup 9-18kg (36 neodporucam, to je uz velky rozsah), ale taku co sa da upevnit aj v protismere jazdy...je ich zalostne malo, ale daju sa najst...

dadis
7. feb 2011

@mircalla ale viac sa ti oplati kupit nejake vajicko pouzivane, ved ho potom predas...moje deti boli do roka vo vajicku v protismere (jasne, ze som ho uz potom nevyberala z auta), dokonca pri mladsej takmer do roka a pol som ho obcas pouzila na cestu do skolky, ked manzel zobral jednu sedacku do druheho auta a ked uz je taky velky, nemusis pozerat sedacky kompaktne s kocikom...to uz pri takom velkom babatku nevyuzijes...
inak v smere jazdy je bezpecne ho dat tak za 3 mesiace najskor (cca od 9m), cim neskor tym lepsie...

ivett1
7. feb 2011

@mircalla ahoj ja suhlasim s karmelka77...my sme pouzivali vajicko naozaj len do cca 5 mesiacov (aj to sme si pozicali, lebo po dcerke som "neprezieravo" vajicko predala...necakala som, ze tak skoro budeme mat druhe babo, ked na to prve sme cakali tak dlho 😅 ) kedze vahovo (aj vyskovo) splnal syncek podmienky pouzivania, kupili sme uz univerzalnu autosedacku pre kat. I-II od 9-do 25 kg, samozrejme polohovatelnu (ale to su uz asi vsetky🙂...)...

boise
7. feb 2011

@mircalla ja som mala vajicko jane rebel, v pohode v nom bol do tych 9kg, potom sme rovno presli na 9-36. Uz by som na Tvojom mieste kupovala od 9kg...