Akú autosedačku 0 - 25 kg máme vybrať?

shia
5. júl 2013

Viete mi poradiť, akú autosedačku (značku) v kat. 0-25kg vybrať (alé máte odskúšané)? Rozhodla som sa pre tento typ preto, aby sa dala dobre polohovať po zaspatí (čo sa tie od 9kg až takto nedajú), ale zároveň aby nám čo najdlhšie vydržala, keďže myslím si, že 25kg budeme mať tak o 10 rokov, keďže dcérka je skôr drobnejšia. Ďakujem za rady

jamabe
5. júl 2013
simca06022011
5. júl 2013

Bola som vyberat autosedacku, predavac mi vyslovene neodporucil kupovat sedacku do 36kg.. z dovodov napr. nevydrzi urcite 10 rokov (napr. potah...) a dieta rastie aj do dlzky, nie je to bohvie co.. mam teraz Romer 9-18kg s isofixom... je uzasna, da sa polohovat, mala ma 2,5 roka a 100cm/13-14kg autosedacka sa polohuje na spanie aj na sedenie, no lenze nesedi sa jej v tom dobre pretoze nozky jej z toho neprirodzene vysia a aj ju potom bolia (male deticky nesedia tak vyrovnane, v prednej sedacej casti je teda taky vycnelok a tlaci to zo spodku do noziciek.. ked ich uz ma dieta dlhe tak akurat nad kolenom, preote tie nohy sa nedaju pekne v kolene vystriet... mozno tak o pol roka, ale to jej zase bude nizka hlavova opierka... starka uz ma pre nu kupenu riadnu autosedacku do 36kg, nepolohuje sa ale dieta v tom sedi prirodzenejsie a je to pohodlnejsie... coskoro prejdeme aj my na takuto, ale dufam ze objavime aspon trochu polohovaciu. Nie sme chronicky cestovaci, mala chodi autom do jasliciek 20km a tak raz za mesiac na dlhsiu trasuu, ale sedacka uz bola pocikana, pogrckana a teda niekolko krat prana.. podla mna dlhsie ako este cca rok nevydrzi.. potah stoji to co nova lacnejsia sedacka ;) Cize podla mna treba kupovat autosedacky rozdelene.. vekom, vyskou aj vahou... tuto co mame tak je bud do 18kg alebo 4 rokov a aj to vyskovo sedi, dalej ju vymenime za taku co bude uz do 36 kg, potom uz je predpoklad ze nebude treba ziadnu dalsiu 🙂) A jasne treba si vyberat aj podla bezpecnosti a testov a skusenosti inych rodicov a dat si poradit aj ludmi co s tym pracuju (v BB viem, ze ked sa poradim v obchode kam chodim nakupovat, dobre mi poradia, lebo s tym robia roky a vyber maju autosedaciek a kocikov velky, maju prehlad)