Akú autosedačku pre 15 kg dieťa?

elefanto
11. jún 2013

POradíte mi aká ja vhodná autosedačka pre 15 kg dieťa.Mali sme vajíčko,teraz váhovo do 18 kg a treba rieši už aj vačšiu. Sú vhodné od 9-36 alebo radšej potom of 1825 kg.Tie od 9-36 sú o niečo ukrátené alebo sa to neodvíja nejak moc od kvality?Poradíte aj nejaké cenovo výhodné?ďakujem pekne :-

zuzu31
11. jún 2013

ja by som uz v tvojom pripade nekupovala od 9 - 18 .... lebo ak dobre pozeram, dietatko uz ma 2,5 roka ... takze tu vecsiu od 9 do 36 by si mala na dlhsie. neviem ci sem mozem vkladat linky, ale skusim, ked tak ma vymazu

toto je velmi dobry pomer kvalita cena, super je za za tu cenu mas aj ISOfix a detom sa v nej dobre aj spinka, lebo su ciastocne polohovatelne:
http://www.mall.sk/autosedacky-9-36kg/cybex-isi...

alebo potom tato ... tu ma moja 4 rocna dcera, a som s nou velmi spokojna, krasne si v nej pospi a nepada jej hlavicka lebo sa da naklonit ta hlavova opierka a tiez trochu chrbatik polohovat, a je priestranna.... taktiez verzia s ISOfixom:
http://www.mall.sk/autosedacky-15-36kg/cybex-so...

jasminet
11. jún 2013

@elefanto nam sa do 9-18 romerky zmesti 4 rocna dcera. problem bol len v zime v kabate/overale... ale potrebovali sme pre mladsieho sedacku, tak starsej sme kupili novu, romerku s isofixom 15-36kg. a spokojnost.
tie 9-36 su vacsinu polohovatelne, ciastocne.

sashabb
11. jún 2013

@elefanto určite by som nekupovala kategoriu od 9-36kg. Je to najhoršia volba aka existuje! Viem, že vela ludí rozmýšla iba v zmysle "aby sme ušetrili" a pod. no hádam je prvoradé bezpečie dieťaťa.
My sme mali po vajíčku concord ultimax a potom concord trimax (tej dávam aj foto) je polohovateľná a na vek 2,5roka uplne ideálna.

magdalenocka
11. jún 2013

my mame teraz 13kg a 2,5 roka a mame od 9-18kg zn.Recaro ale bude ju treba za par mesiacov pre mladsieho tak tiez uvazujem aku dalsiu. Uz chcem aby bola nastalo cize do tych 12 rokov.
Tak baby radte. A kedy vlastne moze byt dieta pasane v sedacke iba klasickym pasom?

jasminet
11. jún 2013

@sashabb preco je 9-36 najhorsia volba? ved kvalitna 9-36kg je urcite bezpecnejsia ako nekvalitna 15-36, nie? pre mna je napriklad dolezita hlavova opierka ci ju sedacka ma...

sashabb
11. jún 2013

@jasminet pretože 9kg dieťa ma uplne ine naroky ako 36kg dieťa. Tieto sedačky su väčšinou nepolohovatelne (alebo len mierne čo je v podstate uplne na nič). Mne malý zaspal ešte v 4rokov v autosedačke a neviem si teda predstaviť ako by spal v tej najvyššej kategorii.

@magdalenocka v podstate sa pýtaš na uplne to isté. Dieťa sa môže zapásať klasickým pásom z auta až v sedačke najvyššej kategorii čiže od 15kg, no pre 2,5ročné dieťa je takáto sedačka ešte dosť nevhodná. Sedačka do 18kg by mu mala vydržať ešte take 2roky.

nibiru
11. jún 2013

mi máme 9-18kg maaxi cosi idealna mala ma 3r a je jej ešte akurat váži cez 15kg máme aj 9-36 britax evolu ale spanie tam nieje take pohodlne ako v maxi cosi tobi 😨(

eliska07
11. jún 2013

My sme kupovali túto:
http://www.autosedacky-romer.cz/autosedacka-rom...

Myslím si, že toto je stránka, kde sú asi najvýhodnejšie ceny aj po zarátaní poštovného. My sme kupovali s isofixom pre väčšiu bezpečnosť, ale pokiaľ také auto nemáte, môžete kúpiť aj bez isofixu - tá vyjde ešte lacnejšie.

Brali sme tiež materiál v kategórii high line - tzn. najvyššia kvalita, ale je tam aj materiál trendline - a to je kvalita štandard - tiež dobrá.

Váhovo nižšiu kategóriu sme mali inej značky a už by som inú ako Romer nekupovala. Jednoznačne najlepšia. Poťah stále krásny, bezproblémové ošetrovanie a hlavne výborná bezpečnosť.

magdalenocka
11. jún 2013

@sashabb lebo svokrovci maleho uz chcu pasat v sedacke 9-36 kg/taku maju oni/klasickym pasom. Neviem im to vyhovorit.Nevies kde najdem info o tom odkedy moze byt dieta takto pasane? Inak ja poznam ludi co maju trojrocne a vozia v podesesakoch alebo teda v sedacke 9-36kg pasane klasickym pasom ze sa to moze. druha vec je bezpecnost, teda pore mna prva preto sa pytam. takze ked aj kupim sedacku 9-36 alebo 15-36kg tak mam este pasat tymi trojbodovymi pasmi?

jasminet
11. jún 2013

@magdalenocka dolezite je, aby malemu nesiel ten pas cez krk a to predpokladam 2,5 rocnemu dietatu ide, lebo nasa ma 4 roky, je vysoka a ide jej len tesne pod krk....

sashabb
11. jún 2013

@magdalenocka v tych od 9-36kg byvaju ešte aj vnutorné pásy, sedačky od 15kg už vnútorné pásy nemajú a teda sa zapášu iba pásom z auta.

Ono je to celé o tom, že kedysi autosedačky neboli - nepoužívali sa a vela ludí to má zakorenené tak, veď neboli a nič sa nestalo, alebo musíme mať iba skrz policajtov, prípadne veď stačí iba podsedák. No žiaľ podsedák napríklad nieje žiadna forma autosedačky, nieje tam žiadna ochrana dieťaťa a osobne by som bola za aby ich aj zakázali.
Na autosedačke netreba šetriť, radšej kúpiť nižšiu váhovú kategoriu a použitú z bazaru, ako šetriť a kúpiť hneď po vajíčku sedačku do 36kg (čo teda dosť často vídavam 🙄 ).

vivusika
11. jún 2013

@elefanto ja by som rozhodne kúpila 15-36kg. Náš malý sa do nej presunul, keď ešte nemal tri roky, pretože autosedačka 9-18kg mu už bola malá 🙂

sashabb
11. jún 2013

@vivusika mňa by zaujímalo aku ste mali autosedačku, keďže v tak nizkom veku mu bola mala 🤐

vivusika
11. jún 2013

@sashabb takúto http://www.quinny.sk/znacky/Romer--autosedacky-... len náš malý chlapisko už z nej pretŕčal 🙂 teraz sedáva v tejto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6705933 len v inom farebnom prevedení 🙂

kvetinka211
11. jún 2013

@sashabb to o kategorii 9-36kg uz neplati .. par rokov su uz na trhu sedacky ktore su bezpecnostne top aj v tejto kategorii
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...
v tabulke vidno ze s vynimkou novej kiddy2013 su na tom top sedacky v kategorii 9-18 rovnako ako top sedacky v kategorii 9-36

@elefanto my mame cybex pallas fix II, je to pultikova sedacka (=vacsia bezpecnost) a sme s nou velmi spokojni ... je to kategoria 9-36 ... u vas je na zvazenie ci kupit este v tejto kategorii alebo uz od 15 ... napr. pri cybexe je rozdiel medzi 9-36 a 15-36 prave ten pultik ... v tej vacsej je uz potom priputane standardnym pasom a aj v 9-36 ked dosiahne tusim 18 kg tak sa sedacka premontuje a pultik sa uz nepouziva.

sashabb
11. jún 2013

@kvetinka211 tak samozrejme sú aj výnimky - napr. ta vaša. Ale väčšinou čo vidím kupujú sedačky takéto ako pridám fotku a na tie som aj reagovala. Tam je jednoducho obrovský rozdiel ak tam má sedieť 9kg dieťa a 30kg dieťa

kvetinka211
11. jún 2013

@sashabb no tato vyzera ze cinski sudruhovia velmi neriesili :D
myslim ze kazdy by si mal zvazit ake ma moznsoti rozpoctu na sedacku a potom sa za tu sumu snazit kupit co najbezpecnejsiu sedacku ... v tej kategorii 9-36 je toho uz dost vela co dopadlo dobre v testoch - concord, cybexy, kiddy a recaro. Myslim ze vsetky tieto su pultikove. Preto nechapem ked niekto kupuje tu britax evolvu, aj mne sa ju snazili natlacit v obchode - stoji vela a pritom je menej bezpecna. Ak sa da najst v 9-36 dobra sedacka, tak to moze byt pre mnohe rodiny riesenie - radsej investuju velke peniaze a maju to na dlhsie nez keby kupili dva krat po sebe menej dobru sedacku.
No a samotna znacka nie je zarukou, mnohe znacky maju sedacky super bezpecne aj totalne prepadaky ...

elefanto
autor
11. jún 2013

@sashabb toto si myslím aj ja...asi je lepšie na kratšie ako tie od 9-36KG.Túto fotku čo si dala je ale len do 18kg,že?Naša je aj vysoká aj ťažká,no tučná ani nie ale tažká,tak aby jej bola pohodlná.

elefanto
autor
11. jún 2013

pozerala som niečo takéto ale to je asi na figu,či?

sashabb
11. jún 2013

@elefanto ta concord trimax je v kategorii 9-36kg ale len preto, že sa dá oddeliť a bude tam potom iba podsedák. Čiže my sme ju brali ako sedačku do 18kg.

A tuna tá fotka čo si dala, to su presne tie sedačky čo som myslela, že niesu dobré pre tak malé deti.

tutitu
28. okt 2013

Ahojte maminky. Prosím, poraďte kvalitnú a hlavne polohovateľnú autosedačku pre 15 kg dieťa. Môže byť aj drahšia. 🙂 za každý príspevok ďakujem.