Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Akú autosedačku pre 22 kg dieťa?

xlucia
21. nov 2011

syn ma 5 rokov , 22 kil a cca 116 cm vysku.
pouzivate pre dieta tychto parametrov uz len podsesak, alebo tu autosedacku o radu vyssie, co ma opierku na chrbat, ale bez tych vnutornnych pasov?

juliagregor
21. nov 2011

ahoj, ja mam Kiddy 15/36 kg...som spokojna

anesim
21. nov 2011

Malá má 7 r. , 125 cm a 26 kg a máme Cybex Solution X a ešte aj teraz v pohode v zimnej vetrovke.
Na podsedák by som ju určite nedala, v niektorých krajinách je podsedák zakázaný, lebo nemá žiadnu ochranu

xlucia
autor
21. nov 2011

@juliagregor
@anesim cize ak tomu rozumiem, obe mate nie podsedak, ale aj tu opierku chrbta a hlavy. ano?

anjelicek26
21. nov 2011

@xlucia - my mame cybex solution x fix (ako @anesim len s isofixom) 15-36kg a este tam dlho bude. Podsedak nedava dietatu ziadnu ochranu proti bocnemu narazu.

juliagregor
21. nov 2011

@xlucia ano, podsedák je podla mna nebezpečný, dieťa nema krytu hlavu...
Kiddy sa da dokonca aj napolohovať---
podsedáky používam teraz na stoličkách pri jedení, tam su super využite... 😎

megi1989
21. nov 2011

A do kedy vlastne autosedačku treba ? Je to ohraničené na vek, váhu či výšku ? Môj malý má 3 roky, cca 17 kg a 106cm a používame len podsedák väčšinou. Stačí to vôbec ?

anjelicek26
21. nov 2011

@juliagregor - jj cybex sa tiez da polohovat. Je to fajn, ak v aute zaspi. Vysla jedna z najlepsich v crasch testoch...

Podla mna je toto fajn na porovnanie

https://www.youtube.com/watch?v=MM9KPpotsJU

https://www.youtube.com/watch?v=q7coNTtSh1o

kukucg
21. nov 2011

@xlucia Moj ma 4 a pol a tiez 22 kil a asi 110 cm, mame cybex solution X-FIX a som velmi spokojna, myslim ze mu bude dlho dobra, aj sa v nej vyspi, nepada mu hlava, urcite by som v podsedaku este neriskovala. Vyzera takto :

anjelicek26
21. nov 2011

@megi1989 - no nestaci. Trojrocne dieta na podsedaku ☹ 😠 Saska je priblizne rovnako velka (aj ked o dva roky starsia) a toto by ma v zivote nenapadlo. Ma hlavicku prave vo vyske dveri. Vrazi do vas auto z boku a maly je absolutne nechraneny. Roztresti si hlavu o dvere :( Doslova :( On patri do sedacky 15-36kg, cybex bez isofixu uplne staci, stoji len cca. 80€, neni to velka polozka, hlavne, ked ide o bezpecnost.

anjelicek26
21. nov 2011

@kukucg - my ju mame vo farbe berry 😵

juliagregor
21. nov 2011

@anjelicek26 netreba pisať prečo, stačia dve videjka a otazka je zodpovedaná
@megi1989
ja som si tiež myslela, že ked syn odrastie zo sedačky 9-18 kg, bude stačiť podsedák, ale prišlo mi to velmi nebezpečne, pas pod krkom...no už aj sme kupovali dalšiu autosedačku...

kukucg
21. nov 2011

@anjelicek26 My v coffee 🙂

juliagregor
21. nov 2011

toto je kiddy...
https://www.youtube.com/watch?v=9p0xxPkoQMs

a ešte je dobra aj ochrana krku na pas...ja mám od Emitexu...

xlucia
autor
21. nov 2011

@juliagregor ani podla mna nie je idealny, ale my nemame auto a toto chcem len na prilezitostny prevoz chalanov. rozhodne nechcem podcenit bezpecnost, len nechcem kupovat tazku autosedacku, lebo tu v cudzom aute tazko umiestnim

anjelicek26
21. nov 2011

@xlucia - tazku? Autosedacka v kategorii od 15kg uz nie je tazka, nemusi vyvazovat vahu dietata nad hranicu 15kg aby ju zachytil bezpecnostny pas. Ta sedacka moze mat 3-4kg, co je fakt ok. A autosedacku len vlozis do auta a pripnes autovym pasom. jednoduche.

Ono nahoda je blbec. Vzdy to tak je. Nehody sa stavaju, ked to necakame.

xlucia
autor
21. nov 2011

@anjelicek26 ano nechcem tazku a neskladnu. mam dve deti a dve neskladne autosedacky naraz neviem odniest

anjelicek26
21. nov 2011

@xlucia - no Saska si svoju prelozi z auta do auta sama 🙂 Takze ju kludne strc do ruky starsiemu synovi 😉

xlucia
autor
21. nov 2011

@anjelicek26 starsi syn neodnesie ani tu co mame teraz. z auta do auta je kusok. ja to musim vyniest z panelaku, hodny kusok po vonku a vzdy do ineho auta kedze vlastne nemame
no ved to nejako poriesime

katy1979
21. nov 2011

@xlucia tie najvyssie kategorie naozaj nie su tazke ako tie do 18kg. suhlasim s babami ziadny podsedak. pekne do 12 rokov tam bude sediet alebo dokedy sa zmesti. nepotrebujem chranit jeho zadok ale hlavu. zivot ma len jedena potykat si s bocnym oknom veru nemusi

xlucia
autor
22. nov 2011

@katy1979 uz pozeram nejaku vhodnu na nete, uvidim co najdem

katkav
22. nov 2011

ahojte, moj maly ma cca 19 kil uz teraz, je proste velmi vysoky, tiez rozmyslam nad autosedackou, v aute pravdepodobne nie je isofix, ak je ta autosedacka cybex taka lahka a bude pripevneny iba pasom, aj tak bude v bezpeci? Nemam kupit radsej nejaku 9-36, nech tam je to stvorbodove zapinanie? Ked je maly este maly?

katy1979
22. nov 2011

@katkav aj ked kupis sedacku od 9-36kg tak od 18kg dietata musis zapasat pasmi z auta nie zo sedacky, tie su urcene len do 18kg. takze kludne kup len tu najvyssiu kategoriu. nas tam isiel v 2,5roka. a aj tato kategoria sa robi s isofixom

katkav
22. nov 2011

@katy1979 ok, tak nejaku uz objednam, lebo v tej 9-18 je narvany, ten isofix musime kuknut v aute, alebo kupim bez neho

katy1979
22. nov 2011

@katkav neboj sa bezpecna je aj bez isofixu. sedacka sa v pripade narazu hybe spolu s dietatom takze je chranene ako v skrupinke.

katkav
23. nov 2011

@katy1979 a boli ste si tu autosedacku niekde vyskusat, nez ste ju kupili?
Kde sa da v BA vyskusat, nevie mi niekto poradit?

katy1979
23. nov 2011

@katkav zavisi aku chces znacku podla toho chod skusat. babymarket, enikibeniki, napr. este ta predajna v raci ale nazov neviem, pre deti, ci for baby na rajskej.
nie my sme kupovali sedacku na vystave v brne. my mame v podstate recaro a tam mali zlavy takze sme kupili tam bez skusania a sadla v pohode

michaela.g
23. nov 2011

alebo podal toho ako dopadla v testoch...
http://auto.rodinka.sk/autosedacky/testy-autose...

sympa1
23. nov 2011

@xlucia v tomto veku mala starsia dcerka to co si pisala, podsedak s chrbtovou castou a opierkamy...a teraz nasa mladsia 3,5 roka 18 kg 95 cm zdedila tento podsedak a strsia je uz na klasickom

tomika
23. nov 2011

Mamičky,poradte mi.Autosedačky cybex solution x fix su dosť drahé cca 140 eur.
Rozmyšlam nad tymto:
http://www.autosedacky.net/autosedacky/eshop/1-...
Máte ju niektorá??Ako ste spokojné??

Tu začni písať odpoveď...

Odošli