Akú kúpiť autosedačku?

weba
13. nov 2018

Ahojte😉
Potrebovala by som poradiť ohľadom novej autosedačky. Dcérku máme vo vajíčku má 11 mesiacov a bude mať 10 kg.,ale vajíčko už začína byť malé.
Uvažujeme nad kúpou novej autosedačky, ale nevieme sa rozhodnúť.
Chcela by som , aby bola cim najdlhšie proti smeru jazdy. Uvažovala som nad Britax Romer first class-, ale tá je v protismere len do 13 kg..
Poradíte niečo dobré za rozumnú cenu?

yanni
13. nov 2018

@meluela Presne. Cisto len 0-13 kg okrem vajca ina neexistuje. Su tzv. pseudoreboarderi, ktore su zväcsa 0-18 kg ale v protismere sa mozu pouzivat len do 13 kg a potom sa musia obratit do smeru jazdy a pouzivat dalej do 18 kg. Len aj ked ich bude clovek pouzivat do 13 kg v protismere, nemaju tu smravnu "vajcovu" polohu pre novorodenca.

jankalukasova
14. nov 2018

Ako vzdy super diskusia... autorka chce radu o protismernej sedacke pre 11 mesacne dieta. Nema novorodenca a nechce ani vajce a o com sa tu zas vadite? Fakt neviem pochopit, ze sa tu neda viest normalna konstruktivna debata. Skonci to tu ako minule, ked sa baby vadili o vetrovkach v autosedacke a skoncilo to prizemnymi kecami o tom, kto sa vozi v akom aute a ako netreba mat stare vyhukane diesliky, ktore nekuria...
Skuste si opat precitat otazku a poradit jej.

malinajahoda
14. nov 2018

@jankalukasova ja som sa pekne a slušne autorky opýtala ci ma prístup k Dtestu. Odpísala, ze nie. Tým debata pre mňa skončila. A medzitým na mňa reagovala veľmi múdra pani, že tieto testy sú nedoveryhodne a "podplácané" alebo niečo v tom duchu. Aha a ešte mi poslala článok, že dieťa má byť v protismere.
Na to sa nedalo nereagovať keďže mam dcérku od narodenia v protismere.
Ak by na mňa takto niekto hlúpo nezareagoval, dávno tu nepíšem príspevky.

meluela
14. nov 2018

@malinajahoda o tom ci su podplacane neviem nic (to pisal asi niekto iny), ja som pisala ze su zamknute/platene citatelom a ich vypovedna hodnota nie je vyssia nez vysledky adac ktore su volne pristupne, takze nie je dovod ich brat velmi do uvahy.

ty si pisala ze 1. vajicka nie su autosedacky 2. vajicka su nebezpecne 3. vajicko mozes pouzivat iba obcas a kratko, na dlhsie jazdy treba cim skor kupit "sedacku"... taketo bludy mozu viest k tomu, ze niekto v 6m na zaklade tvojich podivnych informacii posadi dieta do 9-18 sedacky mysliac si ako dobre urobil .. to ze ty mas dieta v nejakej protismernej vraj 0-13 sedacke ktora nie je vajickom (fakt by ma zaujimalo co je to za zazrak) nic nemeni na veci

malinajahoda
14. nov 2018

@meluela o tom podplácani co sa týka Dtestu som nepísala o tebe. Snáď si pametas, že my 2 sme si nepísali co sa tohto týka.
Ja si nepredplacam Dtest len kvôli autosedačke, to je na hlavu postavené.
Co sa týka výberu autosedačky, v živote si ju nikto nekúpil na základe toho co ja som napísala tu na MK.
Povacsinou sú ženy už aj tak rozhodnuté.
A je dosť takých co nedbaju na to, že dieťa má byť v protismere.
A po ďalšie, ak sa mam priznať, nevedela som, že vajce je vlastne sedačka do 13kg.

meluela
14. nov 2018

@malinajahoda dost zien sa tu chodi radit a pochopitelne vela z nich nema ani sajn o sedackach (kedze maju urcite vela inych starosti) a kedze tu uz nejaku dobu radim v tomto smere, nerada vidim ak sa niekto dozvie nieco co nie je pravda a kupi kvoli tomu nieco nebezpecne
pekny den zelam 🍀

malinajahoda
14. nov 2018

@meluela mňa irituje zas niečo iné. Aj tebe pekný deň.

malinajahoda
14. nov 2018

@meluela už len posledná vec. Nevidím nič zlé na sedačke do 13kg, keďže je to vlastne vajce. To, že je nebezpečná som sa teraz dozvedela od teba dnes tu na MK.
Ďakujem za tento poznatok. Nech sa ti darí.

meluela
14. nov 2018

@malinajahoda nepisala som ze sedacka 0-13 je nebezpecna (to nevieme, kedze nevieme o aku sedacku ide .. vieme len, ze splna prilis benevolentnu zakonnu normu). Nebezpecne je nepravdive tvrdenie, ze vajicka su nebezpecne a "sedacky" su lepsie, pretoze to moze viest matky k tomu, aby presadili par mesacne dieta do sedacky 9-18 v smere jazdy a tak im v dobrej viere uskodit.

malinajahoda
14. nov 2018

@meluela nechcela som už reagovať, ale zaujala ma posledná veta.
Kde ja som radila ženám, aby dali bábo do smeru jazdy?!

malinajahoda
14. nov 2018

@meluela naozaj je to zaujímavé, lebo ostatné ženy (niektoré) majú taký názor,ze je to len vyhláška. Od začiatku prízvukujem, aby bolo dieťa v protismere.
Takže si to nepravdivé obvinenie nevymyslaj.

meluela
14. nov 2018

@malinajahoda dovysvelim teda suvislost ..
1. pisala si ze vajicka nie su bezpecny sposob prepravy deti, ze lepsie su "sedacky", bez dalsieho upozornenia aka ma byt ta "sedacka".
2. Kategoria 9-18 je beznou prvou volbou po vajicku a kategoria 9-18 su sedacky v smere jazdy.
preto moze tvoje varovanie pred vajickami viest k nespravnemu rozhodnutiu

Hlavne ale islo o to napravit ten nezmysel o udajnej "nebezpecnosti" vajicok.

Legalne to je, aj posadit 9 kilove dieta do smeru, ale do roku 2007 bolo legalne aj mat dieta v perinke v naruci.

malinajahoda
14. nov 2018

@meluela aj keď je to legálne, nikdy opakujem nikdy by som svoje dieťa a ani dieťa inej ženy nedala do smeru jazdy.
Nebudem rozoberať detaily sedačky, keď si nebola autorka príspevku. Tam sme sa ešte nedostali.
Práveže mňa ešte "vysmeju", keď som chcela poradiť, že to nie je povinné.
Nikde v príspevkoch nenájdeš, že odporúčam niečo, čo je nebezpečné.
To si vyprosujem.
My 2 sme si písali len v globale a ďalej podrobnejšie sme to nerozoberali.
Ja sama mam pre moju malú sedačku do protismeru.
V živote nikdy by som pri rozhodovaní autorky nenavrhla smer jazdy. Nikdy.

zuzi163
14. nov 2018

odporučam Britax Romer Dualfix i size

meryjaane
14. nov 2018
biene
14. nov 2018

my sme mali maxi cosi mobi a boli sme spokojni

elemca
14. nov 2018

@zuzi163 prosim Ta aky je rozdiel medzi dualfix a dualfix i size...hladam po nete a neviem najst dakujem moc.

radka2119
14. nov 2018

My mame Maxi Cosi 2 way pearl a som s nou zatial spokojna.mozes vozit dieta v protismere dokedy chces co bolo mojou podmienkou pri kupe a tusim bola kdesi aj v tych testoch na prvych miestach co sa tyka bezpecnosti len cena bola vyssia 400€.taktiez som chcela aby bola na isofix co je tiez bezpecnejsie ako ju mat len v pasoch

1gabriela13
14. nov 2018

@meluela vidím, že ty sa vyznáš. Len čítam a čítam komentáre a samé keci o tom kto ma a nemá pravdu, no už nemám energiu sa v tom pre klikavat. Prosím ťa, porad mi, dcérka má 9 mesiacov, ale už vo vajíčku jedna vec ze nechce byť a druha že jej je to vajíčko malé. Ma 9200g.Zaujima ma hlavne ktorá sedačka je najbezpečnejšia,? Značka a konkrétne aj tip. Ďakujem pekne

1gabriela13
14. nov 2018

Podotýkam, že dcérka od 6 mesiacov sedí a od 7,5 už chodí popri nabytku

evca8285
14. nov 2018

@weba my sme kupovali Klippan kiss2 je to fínska značka a oni robia špičkové sedačky. Kupovali sme ju už pre staršieho syna a v protismere som ho nosila do 3 rokov... Je totiž do 18kg...
https://www.autosedacky24.sk/product/klippan-ki...

lucka8626
14. nov 2018

mame cybex sirona a velka spokojnost. maly ma 22 mesiacov a stale sedi v protismere a to nepatrime k malym detickam. u mna bola na prvom mieste bezpecnost dietata, na to predsa ma sedacka sluzit.

henka123123
14. nov 2018

More Werdu Plus 2018 s obojstranným Isofixom my mame tuto a sme spokojny.maly ma 10 m a vozi sa v proti smere jazdy a sedacka je zapnuta na isofix 🙂

meluela
15. nov 2018

@1gabriela13 ahoj, to ci sedi/chodi nie je rozhodujuce, faktom je ze aspon do 15m by bolo dobre keby bola v protismere, idealne do 4 rokov ... ide o to, ze male deticky este nemaju natolko vyvinutu krcnu chrbticu aby zvladla posobenie tych velkych sil pri naraze .. a ked je v protismere, tie sily su podstatne mensie.

Pozerala by som na vasom mieste bud 0-18 sedacky, napr. cybex sirona je dobra sedacka ale aj ten romer dualfix co sa tu spominal, ci nieco 0-18 protismerne od maxicosi ... z tychto mozte vybrat podla ceny a ci vam sedi do auta.

Isofix nie je nevyhnutnou podmienkou vyssej bezpecnosti, skor to zabranuje nespravnej montazi/chybam uzivatela co je fajn, ale ak si das zalezat na montazi tak mozes pozerat aj pasove .. spravne namontovana pasova sedacka vie byt rovnako a niekedy aj viac ucinna nez isofixova.

Bez pasov a s protismerom aspon do 13kg je este britax first class plus, jej hlavnou vyhodou je priaznivejsia cena oproti tym co maju protismer do 18kg.

Existuje este kategoria 9-25 cisto protismernych sedaciek, oplati sa kuknut aj tu ci by sa vam chcelo ist do niecoho takeho. Vyrabaju ich znacky axkid, besafe, klippan (ktory bol spominany vyssie s modelom 0-18 ale maju aj 9-25 v ponuke), par ich ma aj britax romer (maxway, hiway, multitech) a maxicosi.

Tak drzim palce pri vybere 🙂

meluela
15. nov 2018

@1gabriela13 ked si pozres tu: https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersic...
Tak v kategorii do 4 rokov (bis ca. 4 Jahre) su dobre sedacky tie, ktore maju v stlpceku bezpecnost (Sicherheit) + alebo ++ (celkove hodnotenie ta nemusi az zaujimat, lebo tam su dalsie nie az tak podstatne faktory zahrnute ktore vedia vylepsit aj bezpecnostne horsiu sedacku)

meluela
15. nov 2018
weba
autor
15. nov 2018

@zuzi163 ďakujem pozriem

weba
autor
15. nov 2018

@meluela ďakujem pozriem

weba
autor
15. nov 2018

@meluela a autosedačky joie sú bezpečné?