Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akú kúpiť autosedačku?

weba
13. nov 2018

Ahojte😉
Potrebovala by som poradiť ohľadom novej autosedačky. Dcérku máme vo vajíčku má 11 mesiacov a bude mať 10 kg.,ale vajíčko už začína byť malé.
Uvažujeme nad kúpou novej autosedačky, ale nevieme sa rozhodnúť.
Chcela by som , aby bola cim najdlhšie proti smeru jazdy. Uvažovala som nad Britax Romer first class-, ale tá je v protismere len do 13 kg..
Poradíte niečo dobré za rozumnú cenu?

guiseppinka
15. nov 2018

Hlavne skusaj sedacku priamo v aute aj s dietatom. My sme kupili milofix a kvoli tomu, ze opel ma extremne sikme sedadla, tak nam nepasovala. Kupovali sme potom dualfix. Tiez by som si vedela predstavit trochu vacsi lah, ale bohuzial...

meluela
15. nov 2018

@weba tie joei do 4r ktore boli testovane adacom nemali prave oslnive vysledky, i ked tato bola este vcelku ok a vysledky by sa mali vztahovat na jazdu v smere, v protismere by zrejme boli lepsie (https://www.oeamtc.at/tests/kindersitztest/kind...)

Vajicka im vychadzaju ok, ale tak tam je problem nieco spravit zle a tie do 36kg maju tiez dobre vysledky, ale tie by som nebrala do uvahy lebo to su vsetko putlove a tie su v adac/oamtc testoch zial nadhodnotene v bezpecnosti, kedze nevedia zatial ich metodikou zachytit ich rizika.

V cesko-slovenskej FB skupine o protismernych sedackach dost ficia na Joei sedackach, hlavne na tych co su az do 36kg, mna az tak neoslovili vzhladom na tie testy a ze nemaju plus test, ale urcite lepsie Joei protismer nez predcasne posadit babo do smeru.

weba
autor
15. nov 2018

@meluela ďakujem..ja by som chcela jednoznačne v protismere autosedačku a aby mohla byť čím najdlhšie v protismere...A sú aj také, ktoré môžu byť v protismere až do 18 kg. ? Lebo čo pozerám tak tie kategórie 0-18 kg sú väčšinou v protismere do 13 kg.

yanni
15. nov 2018

@weba Jasne, ze su. A je ich vela. Protismerne sedacky do 13 kg su len vajicka a tzv. Pseudoreboarder. Plnohodnotne protismerne mozes pouzivat podla certifikatu danej sedacky v protismere bud celu dobu do 18 kg alebo do 25 kg.

jankalukasova
15. nov 2018

@weba tie co som Ti napisala, su v protismere bud do 18kg (romer max fix) alebo do 25kg (romer max way). Ta prva sa v smere umiestnit ani neda....

meluela
15. nov 2018

@jankalukasova ani maxway sa neda dat do smeru, je cisto protismerna do 25kg
@weba ano, existuje kategoria cisto protismerne 9-25kg .. ked pozres tam hore v tabulke toho folksam testu tak tam su protismerne 0-18 aj 9-25 .. tych 13kg je fakt dosta malo .. niekedy lepsie nez nic, ale ked sa da tak urcite aspon do tych 18kg
https://www.modrykonik.sk/blog/meluela/article/protismerna-autosedacka-britax-max-way-r-bxxz90/

weba
autor
15. nov 2018

@yanni áno, ale napr. britax Romer first class-je od 0-18 kg. , Ale len do 13 kg. je možné v protismere, potom sa musí otočiť.

stanka_s
15. nov 2018

Presne to zaujíma aj mňa, malá má 10 mes. a chcem autosedačku do protismeru aspoň do 18 kg. Už ma nebaví to hľadanie po nete. A tiež aby bola za rozumnú cenu. @weba

martinatom1
15. nov 2018

Concord Reverso plus i-size, protismerná, do 25kg/105cm, dobré adac testy. Používame od 9mes a cca 12kg, kedy sa už malý nezmestil do vajca. Odporúčam. Až na tú cenu...

cookie29
15. nov 2018

zaujimava diskusia, tiez prave hladam autosedacku a boli ma z toho hlava.
Hladam v protismere a za rozumnu cenu. Sedacku chcem nechat u rodicov, pouzivat ju budeme len zriedkavo, ale zase na dlhsie trasy. Nech zije hlavybol :( doma to uz mam za sebou, ale rozhodne nechcem investovat podobnu sumu na prilezitostne trasy... ak mate nejake dobre plany... uvazovali sme o Maxway, Multitech, Hi way... eventualne Diono (ale ta nie je isoFix a netusim, kolko miesta zaberie)

1gabriela13
15. nov 2018

@meluela ďakujem krásne, si zlato
☺️

hroznovka
15. nov 2018

@weba Ja mam cybex a dlho bol v protismere jazdy,ale za rozumnu cenu to veru nebolo

meluela
15. nov 2018

@cookie29
@1gabriela13
@stanka_s
@weba
tato norska tabulka mi este vcelku pomohla pri vybere ...

veroni_21
18. nov 2018

Cybex Sirona

Ale záleží čo je podľa teba za "rozumnú cenu".

U mňa hrala rolu predovšetkým bezpečnosť, 360 stupň., cestovanie v protismere a neskôr v smere jazdy. Autosedačku som vyberala aj na základe testovaní.

cookie29
19. nov 2018

@meluela Dakujem. Este sa Ta opytam, Ty mas tusim maxway. Niekde som citala, ze v zavislosti od auta, je problem so zaklonenim, vies mi k tomu povedat nieco blizsie, prosim?

meluela
19. nov 2018

@cookie29 Vsetky protismerne sedacky maju problem so sklonom ak ma auto prilis sikme sedadla. Malemu babo potom aj pri maximalnom zakloneni sedacky v spanku kvicka hlavicka. Pri isofixovych to nemaju moc ako poriesit, pasove sa daju podlozit. Predava sa na to taky specialny klin, kazdy vyrobca ho ma (adjusting wedge sa to vola). Mne to neboli schopni dodat, tak som tam mala osusku. Po par mesiacoch ako sa zmenili anatomicke pomery dietata uz podlozenie nie je nutne.

yanni
19. nov 2018

@cookie29 presne ako
@meluela pise. My mame tiez max way plus a dokupila som si aj wedge ale ani nepouzila. Fordy maju nastastie relativne rovne sedadla, nebolo treba podkladat. A tiez, cim starsie dieta, tym pasuju taketo sedacky lepsie. Preto odbornici neodporucaju reboarderi pre male babätka, aj ked vyrobca napr. uvadza od 0 kg. Vzdy zdoraznuju, ze aspon prvych 6 mesiacov, pokym telo aspon trosku nespevnie, pouzivat vajicko.

cookie29
19. nov 2018

@meluela

@yanni

no drobec ma 18m, zatial bol vo vajicku. Ja mam Picasso a tam su sedacky "normal" ale budeme pouzivat tusim Kia Sportage... Tak hadam si zvykne... dakujem 😘