Akú máte skúsenosť s podsedákom pre 4 ročné dieťa?

marion
17. okt 2010

Dobry den mili rodicia.... 🙂 🙂 🙂 Chcem sa opytat tych, kt. pouzivate podsedak aku s nim matu skusenost. My mame 3r.8 mesiacov, a vysku 110cm, takze mozeme pouzivat aj podsedak. Kedze mame skolku 5 min. od domu, tak na chodenie do skolky sme skusili podsedak. Ale ostali sme velmi sklamani, ze na kazdej zakrute maleho hadze zo strany na stranu. Tak sa pytam, aku mate vy skusenost a ako to riesit. Dakujem.. 🙂

mirka285
17. okt 2010

@marion my sme pouzivali tu vacsiu autosedacku z ktorej sa dak potom spravit podsedak,a ten sme zacali pouzivat az ked isla mala do skoly....dovtedy len autosedacku,myslim si ze este je na podsedak maly...

marion
autor
17. okt 2010

@mirka285 dakujem 🙂 , no ved aj my sme zistili, ze sa asi vratime spat k sedacke. Na dlhsie cesty pouzivame autosedacku vzdy, len na takuto kratku cestu sme chceli skusit. Lebo ta velka autosedacka zabera dost miesta. 🙂

juliagregor
17. okt 2010

podobne, tiež som si myslela, že budeme sa voziť s podsedákom, ale kupile sme sedačku do 36 kg...vôbec mi to neprijde bezpečné a naviac ešte aj ten pás ho skoro priškrtil 😒

marion
autor
17. okt 2010

@juliagregor ved to, tie autosedacky su urcite bezpecne, len keby nerobili take hebeda, ako sa hovori. Su strasne siroke. A Luky ma dlhe nohy tak ma problem ze mu este nevysia dole, a preto okopava auto a nevie kde ich dat. 🙂

juliagregor
17. okt 2010

@marion a ja mám tri 😀
kupili sme Kiddy discovery pro 2010

marion
autor
17. okt 2010

@juliagregor pozerala som, pekna sedacka. 🙂 Len my sme kupili mensie auto, tak teraz toho miesta je menej ☹ Ale no, nejak vydrzime. 🙂

juliagregor
17. okt 2010

@marion ale tá sedačka neni širšia ako podsedák, možno aj užšia...my máme síce veľké auto, ale podsedák máme väčší...ale pre 4 ročné dieťa nie je vhodný... 😎

marion
autor
19. okt 2010

@juliagregor tak my mame coneco znacku a ta je o nieco sirsia ako podsedak. 🙂

bets
19. okt 2010

my sme takto kupovali podsedaky do mojho auta, chodim len na kratke trate a prislo nam zbytocne mat styri rovnake autosedacky pre dve deti.
kupili sme s bocnymi opierkami, ktore do urcitej miery fixuju pas. nikdy som si nevsimla, ze by deti "lietali" po aute, resp. ze by ich to nedrzalo na danom mieste.

prasiatko30
19. okt 2010

mne sa zda to dieta prilis malinke na to aby malo len podsedak aj ked je to len na 5min - rozhodne celu sedacku a ak je mozne tak s 5bodovym pasom ako hovorim aj ked je to len na skok - ja mam 4r a veru este stale chodi v celej sedacke s vlastnym 5b pasom 😉

zucha
2. apr 2011

nemate niektora skusenost s tymto podsedakom? http://www.babymarket.sk/sk/4222/1941/giordani- Zvazujeme do jedneho auta v pripade vrcholnej nudze jeden podsedak kupit a tento je s isofixom. Deti maju normalne autosedacky, ale toto planujem fakt, ako uplnu nudzu, aj ked s podsedakom nie som az tak stotoznena, kvoli hrozbe bocnych narazov.
Dakujem