Autosedačka 9-18kg. Vydrží naozaj do 4 rokov?

jamik
23. jún 2008

Do akeho veku vam vydrzala tato autosedacka? Aky mate typ? Ktora je najvacsia a naozaj v nej dieta vydrzalo do 4 rokov, ako deklaruje vyrobca? My sme museli menit uz v 2 rokoch. Mame neonato.

aponchie
23. jún 2008

nam do3let vydrzela ..neznackova.ted mame MC a je paradni uz mela bejt davno 😝

jamik
autor
23. jún 2008

co je to MC?

jamik
autor
23. jún 2008

aha, maxi. A aku mate?

mimakro
23. jún 2008

My sme mali od dvoch rokov Jane team plus (s isofixom) a je dobrá aj mojej 19 mesačnej dcére. Teraz máme Chicco od 0 do 13kg, Jané má Ondrejko. Ke´d bude mať Hanka 2 roky, tak zase kúpime Jané.

miriamkac
23. jún 2008

nie je to nahodou od 0-18kg?.......

aponchie
23. jún 2008

mame rodi xr

horty
23. jún 2008

My máme koupenou Concord Trimax 9-18 a zatím v ní nejezdíme, zdá se mi, že to nebyl dobrý kup, nejde moc položit, tak nevím, jak to malá zvládne. Má ji někdo, kdo už má nějakou zkušennost?

frog
23. jún 2008

Horty to nemám.A tys jí před koupením nezkoušela do auta i s malou,jak jí bude sedět?

llucinka
23. jún 2008

My máme Bébé confort Iseos TT a zatím nejsme tak velcí, abychom posoudili, jak dlouho vydrží. Ale dá se rozšiřovat podle velikosti dítěte, je prostě perfektní 😵

llucinka
23. jún 2008

horty: to se musí vždycky vyzkoušet 😉

musko
24. jún 2008

Ahoj!
My sme obaja vysok- dieťa je tiež dlhánkí, takže nebola šanca, aby nám vydržala do 18 kg, museli sme meniť v 2 rokoch, mali sme Romer Lord plus 9-18 kg ( bola suprová, pri druhom dieťatku do nej pojdeme tiež), tarz máme 15 - 36 Romer Kidfix a sme spokojní.

horty
24. jún 2008

Vydražila jsem jí na MMa a předtím jsem četla nějaké popisky na netu a vychvalovali to do nebe. Nevíc nová 4000 a já jsme ji vydražila za necelou 1000. Jen jsme teda netušila, že ten náklon je tak malý a že tam to dítě v podstatě musí pořád sedět. Blbostmi se člověk učí. Prostě mě to u sedačky pro tak malé dítě nenapadlo, zvlášť když v popisu je, že se dá polohovat na odpočinek a klidný spánek při jízdě.

eleonora
24. jún 2008

horty pod tu sedacku se da koupit originalni klin kterym se to polohuje aspon u tech starsich modelu se to tak dalo delat. tak se po nem zkus podivat 🙂

tilly
24. jún 2008

hlavne ide o kilá, nie roky... môže byť 2 ročné dieťa, ktoré má 20 kg, čiže to už asi nebude moc bezpečné ani pohodlné voziť 20 kg dieťa v sedačke do 18 kg 😉

ale je pravda, že my sme sa najprv unáhlili a kúpili cam do 18 kg a malý mal rok, už sme kupovali STM 9-36 kg... lebo do tej camky sa vôbec nezmestil

lyongirl
24. jún 2008

no baby, my sme našťastie autosedačku zdedili/teda požičala nám rodinka/, je od 9-18 kg, ale poviem vám, že ako to vidím, tak ja by som takú nekupovala. Samozrejme každého osobná vec, ale dieťa sa tam do 18 kg nezmestí ani náhodou, takže ja by som išla do 9-36 kg, pretože kupovať vajíčko, potom 9-18 a potom do 36, tak to sú iné prachy a ja na to nemám...., tak to len môj názor 😉

lukin
24. jún 2008

lyongirl: Naprosto s tebou souhlasím, variantu sedačky 9 - 18 kilo nebudu vůbec kupovat. Koupím rovnou do 36 kil 🙂

miriamkac
24. jún 2008

a nerozmyslal tu nikto s kombinacou 0-18kg? Niektore tieto (deklarovane 9-18kg) sa daju otocit v protismere jazdy ako vajicko a polohovat, su vybavene vlozkou pre mimco a mozno v nich umiestnit dieta od narodenia, potom ked bude sediet, sedacku proste otocite v smere jazdy a do 18kg je funkcna 🙂 ....my sme ju tak vyuzili, vlastne vyuzivame a potom sup na velku, alebo rovno na podsedak.....

musko
24. jún 2008

lyon a lukin, lenže čím vačší váhový rozptyl, tým menšia bezpečnosť.... Tiež sme za ňu vysolili kopec peňazí, ale dobre sme ju predali, bola ako nová, nebúraná a v testoch vychádzala ako jedna z nabezpečnejších, takže nabudúce do toho pojdeme znova.....

lukin
24. jún 2008

musko: A v čem konkrétně můžou být méně bezpečné? 🙂

lyongirl
24. jún 2008

jako, ja by som chcela čo najvačšiu bezpečnosť pre svoje dieťa, ale vysoliť len 15 000 za autosedačky a možno aj viac, tak bohužial to sú moje 3 materské.... samozrejme aj vaše, ale môj manžel nezarobí toľko prachov, aby sme si to mohli dovoliť, pretože nerátam, čo všetko na mesačné výdaje treba. Ak by zarábal 50 000 mesačne a viac, tak mi je to ukradnuté, ale aj tak sa mi to zdá zbytočné..... 😉

frog
24. jún 2008

Já jsem taky nejdřív byla stopro rozhodnutá pro 9-36 STM,malá v ní seděla pěkně,ale ta poloha do lehu byla fakt směšná.Moje zlato spí třeba 1 a půl hodiny v autě a bylo by mi jí líto,kdyby si u toho nemohla pěkně odočinout a to v tom podtrženém lehu co ta STM má fakt nejde.Ale každá máme svůj názor.Já taky nemám prachy na rozdávání,dá se říct že jich mám hoooodně málo,ale radši koupím postupně sedačky,než malou trápit.Toť můj názor.

susik77
24. jún 2008

Ahojte, my mame Romer King plus tusim, 9-18 kg, mala ma 10.8 kg, je v nej max narvana, manzel si mysli, ze vydrzi max. par mesiacov, ze sme radsej mali kupit 9-36 kg. No, tiez si zacinam mysliet to iste 😝 5000 kc na 6 mesiacov pouzivania 😝

peige
24. jún 2008

Ahojky, z vlastní zkušenosti autosedačka 9-18 vydržela Aničce do 5 let je pravda, že teď má 15kg 😉 , je náturou lehčí 😉 .
Horty měli jsme právě Trimax Concord, a teď jí má Bety, náklon si myslím, že je v pohodě, nesedí tam, zkus to znovu, a uvidíš, přinejhorším dej vědět. 😉

androna
24. jún 2008

susik neboj mala ti uz do sirky neporastie teraz sa bude vytahovat.romer king plus iba doporucujem.a narvana tam byt musi aby to bolo bezpecne.
lukin odpoviem za musko.sedacka nemoze byt rovnako bezpecna 1rocnemu dietatu a 7rocnemu dietatu.je to predsa dost velky rozdiel nie.ale pokial vyuzivate autosedacku na 30min az 1hod cesty raz za uhorsky rok tak by som 9-36kg kupila.ak sa cestuje skoro kazdy den tak jedine 9-18kg.

mimakro
24. jún 2008

miriamkac, je to od 0 do 13kg. Autosedačka má 9 rokov, ale slúži dobre. Ešte minimálne dve detičky voziť bude, ale nie naše 😉

susik77
24. jún 2008

andrejka: no, dufam, ona ma dost velky zadok na 10-mesac. dieta 😎 dr. nam povedala, ze do roku bude mat 12 kg 😝

llucinka
24. jún 2008

Holky, ve všech obchodech, i na netu najdete hodně informací. Autosedačky 9-36 kg, i když se prodávají, jsou pro 9-ti kilové dítě naprosto nevhodné. To, co tady popisujete, že se vám tam děti nevejdou, je špatným výběrem sedačky. Mám sedačku s možností náklonu skoro až do lehu a rozšiřováním dle potřeby, máme 10,5 kilo, přes 80 cm a zatím jsme skoro na nejužší možné šířce. Ale o té šířce jsem teda moc neslyšela, že by s tím někdo měl problémy 😕

Sedačka od 9-36 kg se většinou skládá ze dvou dílů, které se při autonehodě okamžitě rozlomí. Navíc, jak už tu psaly holky, úplně jinak sedí malé mimi v jednom roce a pětileté dítě. Ty sedačky na to nejsou dělané.

Já si taky s penězmi nemůžu vyskakovat, ale takovou sedačku bych v životě nekoupila, i kdybych měla nevím co. Navíc, pokud máte první dítě a plánujete další, je série 0-13 kg, 9-18, 15-36 nejlepším řešením. nemusíte kupovat žádné jiné, pěkně vám to pasuje po sobě, pokud věk je trošku odstupňovaný a není třeba do roka druhé 😵

jinak jsem se chtěla zeptat těch, co kupují již použité, nemáte strach, že byla třeba ta sedačka u autonehody nebo je nějak skrytě poškožená?

lukin
24. jún 2008

llucinka: Fakt se rozlomí? Už jsi ji někda rozlomenou viděla? 😨 Ale stejně se mi to zdá nějak divné. Když ta sedačka je už od devíti kilo a přitom ve vajíčku může být až do třinácti kilo, tak ji tam dám až potom. Takže Nati by měla cca rok, než půjde do další sedačky. No ale ještě se dohodnu s manželem, co a jak. Jinak cestujeme tak jednou týdně půl hodiny autem.

llucinka
24. jún 2008

lukin: neviděla, pač mi nemám, ale dočteš se o tom u většiny crash testů. Není to u všech, ale stává se to často ☹
jinak uvidíš, že se ti malá do vajíčka v 10-ti kilech dávno nevejde, protože jí budou buď hodně koukat nožičky a nebo přesahovat hlavička, je strašně málo dětí, které tam jezdí tak dlouho, do roka to větinou maminky musí řešit, protože už je vajíčko malé 😖

lyongirl
24. jún 2008

my cestujeme raz za "uhorský rok", čiže v týždni to je len sem tam 5 min. jazdy, možno tak raz za mesiac, za dva niekde na výlet, malý v nej nespí, takže pre mňa zbytočne vyhodené prachy. Neviem si predstaviť, že by som ho denne prevážala neviem kade....., našťastie, auto má muž v robote a ja si vystačím s kočíkom, čo je len dobre - aspoň som neni pohodlná a máme zdravé denné prechádzky. Trochu odveci, ale tak mi utekali myšlienky 😀