Autosedačka bez Isofixu pre 13-mesačnú dcérku

barbora221994
1. mar 2019

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, viete mi poradiť ohľadne autosedačky s isofixom?
Mám 13 mesačnú dcérku a už mi odmieta byť vo vajíčku aj keď jej ešte hlavička netrčí ale už jej chcem kúpiť normálnu autosedačku.
Problém je že nemáme auto s isofixom a teda neviem že či mám kúpiť autosedačku bez isofixu alebo musím s isofix.
Mám prvé bábätko preto sa pýtam.
Ďakujem veľmi pekne za každú radu 🙂

29simona29
1. mar 2019

@barbora221994 ja mám auto s isofixom a kupili sme sedacku bez ISOFIX z dôvodu, aby som ju v prípade potreby mohla presunúť do iného auta, ktoré ISOFIX nemá- ako napr manželove, auto starých rodičov a pod..príde mi to praktickejšie. Môj maly je v sedačke od 7 mesiacov, tým chcem povedat iba to, že odvtedy vie v aute vydrzat, kým bol vo vajicku, tak prevoz autom vyslovene neznášal..

sida456
1. mar 2019

@barbora221994 my mame autosedacku aj s isofixom aj bez 2v1 stala do 150€

luliu
1. mar 2019

Keď nemáš isofix načo by si kupovala sedačku s isofixom. Nechapem.

barbora221994
autor
2. mar 2019

@luliu no keby sa kúpilo v budúcnosti auto s isofixom aby som zbytočne nemusela zase kupovať novú autosedačku preto som sa pýtala že či sa oplatí s isofixom lebo sa mi veľmi páčila autosedačka s isofix.

barbora221994
autor
2. mar 2019

Veľmi sa mi páči táto hnedá

evkao
2. mar 2019

@barbora221994 nepozeraj na to, ako vyzera, ale skor na to, aka je bezpecna (na znacku, na crash testy...) a tiez, ak nemate v aute isofix, a kupis sedacku, ktora sa da upevnit IBA na isofix, tak ju do auta nedas - musis si vybrat sedacku, ktora ma aj isofix aj putanie pasmi (ak velmi chces, aby mala isofix), prip. len pasmi

barbora221994
autor
2. mar 2019

@evkao ďakujem velmi pekne🙂 no to som práve nevedela že či sa dá aj pútať pásmi keď ma isofix. Dobre tak pozriem aj crash testy a podla toho vyberiem

evkao
2. mar 2019

@barbora221994 prave tato, co si si vybrala, by sa mala dat putat aj pasmi, co som pozerala... najlepsie ak sa skusis opytat tu, tam ti isto poradia 🙂 https://www.modrykonik.sk/group/4516/

luliu
2. mar 2019

@barbora221994 tento typ sedačky budete mat tak do 4 rokov max, teda ešte 3 roky. Plánujete v tomto horizonte kúpiť auto? Lebo ak nie je úplne zbytočné kupovať s isofix, keďže je o dosť drahšia. A potom 15-36 môžeš kúpiť s isofix

jullietka
19. okt 2019

@sida456 mozem poprosit konkretny typ autosedacky? Dakujem