Autosedačka Britax Evolva Ultra 123. Máte skúsenosti?

kobyliacik
2. jan 2009

Je to autosedačka od 9 do 36 kg od výrobcu Romer. Bola by som veľmi rada, ak by mi niekto, kto ju má šupol nejaké skúsenosti, keďže o ňu máme záujem. Rada by som si ju osobne omakala, ale nikde poblízku ju nemám. Vďaka🙂

denisab32
5. jan 2009

Jesssie 9-ročné dieťa je už natoľko rozumné, že mu vieš vysvetliť, prečo musí sedieť v autosedačke, a čím dlhšie, tým lepšie, ja veľmi nie som za podsedáky, pokiaľ sa do autosedačky moje deti zmestia, budú sedieť v nej.
Môj syn je už natoľko "vycvičený", že bez autosedačky jednoducho autom nepôjde ani keby mu niekto neviem čo nasľuboval....

Lepšia autosedačka s minimálnym cenovým rozdielom ako uviedla link Jesssie je KIDFIX http://www.britax-roemer.com/car-seats/kidfix/ , dá sa upnúť aj v aute bez isofixu, ak náhodou nemáte v aute, možno o 2-3 budete meniť auto, a tak príde vhod.

Kobyliacik, áno autosedačky sú konštrukčne rovnaké, len poťahy sú nové, keďže sa spojil Britax a Romer použili tie isté poťahy ako Romer v rade Trendline.

jesssie
5. jan 2009

biham, ale veď ide o autosedačku ktorú má dieťa používať ešte aj ako 36 kilové, takže ja musím uvažovať aj dopredu. Kamoška má 9 ročné dievča a sedáva jej jedine na podsedáku, takže ja to vidím aj v reáli, ten rozdiel medzi ročným a 9-ročným. 😎
Denisab32, tak trochu si ma povzbudila, keď hovoríš, že si syna na to takto "vycvičila". Ja osobne by som tiež nerada ten podsedák, ale vidím, že deti na to rôzne reagujú. ☹

bihan
5. jan 2009

Aha, ja som nevedela, že už vieš, ako sa bude tvoje dieťa správať o 8r 😉 No nič, každopádne ak rodič nedokáže vysvetliť dieťaťu, že sedačka nie je na zábavu, ale kvôli bezpečnosti, tak problém nebude v sedačke.

denisab32
5. jan 2009

Jesssie aj ja si myslím, že je dobré myslieť aj dopredu a preto sa mi zdá táto oveľa lepšia ako STM alebo Recaro, pretože aj väčšie deti sa do nej zmestia...

Teraz budem trošku mudrovať 😉 , pri výchove detí musíme byť dôsledné a dodržiavať stanovené pravidlá, u nás to zaberá 😉

jesssie
5. jan 2009

biham, sorry nepochopila som čo si tým chcela povedať, ale asi nič čo by ma zaujímalo 😒 Mimochodom detí poznám dosť a viem, že napr. desaťročná už nechce rodičom ani za nič sedieť v klasickej autosedačke, lebo ani jej spolužiaci sa už tak nevozia, takže v ich prípade jedine podsedák a to potom jedine žeby všetci tí rodičia boli totál neschopáci 🙄

kobyliacik
autor
5. jan 2009

No..myslím, že teraz sa deti nevozia radi v sedačkách lebo to nebolo doteraz až tak veľmi zaužívané. Ja to beriem tak, že toto je nová generácia a pokiaľ sa bude od začiatku voziť v sedačkách a to každé dieťa, lebo je na to zákon, tak na tom budú proste odchované a budú vedieť, že to tak je. Nebude to, že spolužiak nejazdí v sedačke, lebo budú všetci. Ťoť môj skromný názor.

zulok
6. jan 2009

zmestila by sa tato autosedacka , myslim aj na dlzku pasov... do mensieho auta, ako je napriklad CLio?? dakujeeem

bihan
6. jan 2009

zulok, klikni si na odkaz, čo som dávala na predchádzajúcej strane, nahoď si tam špecifikácie a dozvieš sa to presne.
Clio do r. výroby 2005 - na bočné zadné sedadlá bez problémov, od r. 2005 v strede vôbec nie a na bočných sedadlách v oddchovej polohe len keď odoberieš opierky hlavy na sedadle.

zulok
6. jan 2009

Bihan, velmi pekne dakujem 🙂

denisab32
6. jan 2009

Zulok, 100 % istotu budeš mať, keď si to zbehneš odskúšať do nejakej predajne...

sue
6. jan 2009

Jessie,pokiaľ by si videla tú autosedačku upravenú na veľkosť pre cca 35kg, tak by si videla, že pokiaľ nebudeš mať s prepáčením "vyžraté hamburgerové" dieťa, tak sa tam v pohode a najmä pohodlne a bezpečne zmestí. To či sa dieťa bude vyjadrovať štýlom "moji spolužiaci tak nechodia" je na výchove rodičov,nie dieťaťa. Bezpečnosť dieťaťa mi je prvoradá a tým najdôležitejším čo sa snažím syna naučiť je,že život je len jeden, preto si ho treba chrániť, verím,že bude natoľko inteligentný, že ťo pochopí. Btw teraz ešte stále strašne veľa rodičov chodí bez sedačiek, to sa mám prispôsobiť aj tak???

dadka212
6. jan 2009

No ja som kukala na ten odkaz od Bihan a naše auto som tam nenašla teda žiadny opel som tam nenašla 😝 asi budem musieť vyskúšať v predajni 😝

zulok
6. jan 2009

Dadka, neviem, aky opel mate, ale corsa je taka ista trieda ako fabia a clio... a clio je najmensieeee z nich... podla mna by sa mala zmestit... teda to by bol trapas, keby urobili autosedacku, ktora by sa do opla nezmestila 😅 ale lepsie vyskusat, ako sa ju potom o hlavu buchat.....
uz sa tesim na to skusanie autosedaciek, uf 🤐

bihan
7. jan 2009

Dadka, Opel sa v UK predáva pod značkou Vauxhall 😉

dadka212
7. jan 2009

Jéj ďakujem, idem skúsiť 😵

syslunda
7. jan 2009

Ahojte, potebovala by som radu ohladne autosedacky. V piatok poveziem v aute zo Viedne do BA 3 rocne dievcatko. Vzhladom na to ze my este deticky nemame a takisto ani autosedacku tak moja otazka znie nasledovne: Mozem 3 rocne dieta posadit na 'sedak pre deti' do zadu a nepojdem po dialnici ale po starej ceste? mozu ma za to pokutovat ze nebude mat klasicku sedacku? Sedak je od 16 kil a mala ma okolo 14. V zakone som sa docitala ze by to bolo mozne. Viete mi s tym poradit? dakujem 🙂

denisab32
7. jan 2009

Syslunda z hľadiska bezpečnosti by to asi nebolo najlepšie riešenie, ale sedák sa pokladá za detské zadržiavacie zariadenie, takže je to v poriadku....

syslunda
7. jan 2009

denisab32 dakujem za odpoved. skusala som pozerat ci nahodou v BA nie je 'pozicovna autosedaciek' ale nic som nenasla 😒 sedak mi poslu rodicia dievcatka, nevedela som ci je to v poriadku.

kobyliacik
autor
8. jan 2009

No konečne došla🙂 som zatiaľ spokojná, cena ma vyšla aj s dovozom na 175 Eur a objednala som ju v sobotu večer z jednej českej stránky v akcii, poslali ju na troch kráľov a už je od obeda doma.

derek.konecny
16. feb 2009

Dobrý den! Zdravím z Moravy! Promiňte, jestli už ti zde bylo zodpovězeno, nemám bohužel čas procházet diskusi.Můžete mi prosím poradit, zda existuje autosedačka pro větší dítě stejného druhu jako jsou pro ty malé dětičky, rozuměj sk. 2. Máme 3leté dítě Golemíka (26kg), a v obchodě mi bylo řečeno, že sedačky 15-36 jsou vlastně jen ty bobky, podsedáky. Což mi u našeho prcka připadá hodně nebezpečné. Když jsem našel sedačky pro větší dítě, a byly celé i s opěrkou zad, zase nemělyn upínací pásy (natož pětibodové, superbezpečné) a používaly se pásy zadního sedadla automobilu.
Neporadíte prosím značku, typ, aby dtě sedělo upoutáno jak jeho věku přísluší? Děkuji mockrát!

denisab32
16. feb 2009

DEREK
z vlastnej skúsenosti a vzhľadom na hmotnosť tvojho malého už autosedačku s 5-bodovým pásom nenájdeš a už nie je potrebná, odporúčm ROMER KIDFIX http://www.britax-roemer.com/car-seats/kidfix/

derek.konecny
16. feb 2009

denisab32
Díky za radu, zkonzultuji s manželkou!!

denisab32
16. feb 2009

DEREK
nie je za čo 😉

Moja malá ju má od 3,5 roka, je super 😵 a syn taktiež 😉

addaa
16. feb 2009

Ahojte mi máme britaxku evolva ultra a zatiaľ sme spokojní. Na prý krát v nej malinký hneď zaspinkal. Kupovaná bola v Prahe a stála okolo 4.500,- skúsim nájsť link. je písané, že sa dá polohovať, ale v podstate ide o taký podtrhnutý sed.

kobyliacik
autor
16. feb 2009

Adaa, no my sme ju kupovali tiez za 4500 KC, ale z e-shopbaby.cz:)

denisab32
17. feb 2009

Britax-ka je fajn, len DEREK by už 5-bodové pásy nevyužil, malého by tam nezapol, takže pre neho by bola zbytočná...

V kategórii 15-36 kg je super, ak je autosedačka s isofixom, pretože pás auta obopína dieťa i autosedačku a pri brzdení váha autosedačky netlačí na dieťa, keďže vďaka isofixu sa autosedačka stáva "súčasťou" auta
http://www.britax-roemer.com/car-seats/kidfix/ ............ je to TOP-ka vo svojej triede 😉

levika
20. mar 2009

Ahojte, potrebovala by som radu- ak by som tuto autosedacku chcela pouzivat len prilezitostne v druhom aute a mam 2 deti- jedno musi byt priputane este aj pasmi autosedacky a druhe uz bez pasov- kolko asi trva vmotovanie "vlozky pre dieta do 18 kg"- nie je to nejake komplikovane? dakujem

zlatat
21. mar 2009

Ahojte potrebovala by som radu. Máme 2,5 ročného synčeka, ktorý váži 12 kg a už mi hlavičkou presahuje autosedačku 0-18 kg. Tým pádom mu musíme kúpiť novú sedačku a vzhľadom k jeho váhe to asi bude musieť byť kategória 9-36 kg, že?
Poradíte mi konkrétny typ? Ja som uvažovala nad Britax Evolva ( ale trošku mi vadí, že nemá opierku na ruky ) alebo Kiddy Life plus alebo Kiddy Infinity plus. Čo poviete, ktorá bude najlepšia? Myslím aj na pohodlie bába, totiž často jazdíme na dlhé trate.
ďakujem

tyli
23. jún 2009

Ahojte, ja mám podobný problém ako zlatat. Len môj syn ná 17mes.,12kg a autosedačka 0-18kg je mu len ta tak. Taktiež ešte potrebujeme, aby bola aspoň trošku polohovateľná.
Ak máte niekto Römer Evolva 123 Ultra, napíšte mi prosím ako ste spokojní a koľko cm je najvyžšia výška chbt. opierky vrátane opierky hlavy. Ešte som pozerala STM starlight SP, prípadne Recaro 9-36kg Ďakujem za každú radu 🙂