Autosedačka Britax Evolva Ultra 123. Máte skúsenosti?

kobyliacik
2. jan 2009

Je to autosedačka od 9 do 36 kg od výrobcu Romer. Bola by som veľmi rada, ak by mi niekto, kto ju má šupol nejaké skúsenosti, keďže o ňu máme záujem. Rada by som si ju osobne omakala, ale nikde poblízku ju nemám. Vďaka🙂

danu
28. júl 2009

vixi • 1d • Dnes o 10:22
Ahoj,
vie mi niekto poradiť, či sa autosedačka v aute môže pri zákrutách mierne nakláňať? Išli sme podľa manuálu a stále sa nám maximálne takých 5 cm posúva do bokov. Muž vraví, že sa to inak nedá dať, ale mne sa to nezdá. Poraďte niekto 😉 Nemalo by to tam pevne držať?
Vďaka.

kejtty
24. nov 2010

Ahojte, kupili sme pred tyzdnom Britax Evolva no nadoraz ju zapneme do Fabie. Ale ked je v pololahu uz sa pasy nedaju vobec zapnut.
Su v tych novsich fabiach dlhsie tie pasy? Alebo len my mame kratke v tych starsich. Pritom som si pozerala nas typ auta na stranke Britax, tak vraj sa mal v pohode zapnut ☹

jinjin
6. júl 2012

Zdravim
Mame Evolvu od 1,5r synka (tou dobou 14kg). Je mohutna, trosku sloziteji se upina (stovnavam s britax first class), nelze polohovat za jizdy a ma podle me zbytecne kratke 5ti bodove pasy (malej v zimni bunde na kratky prejezd se tak tak zapne a to ma 90cm). Ale jinak jsme maximalne spokojeni. Je prostorna, hlavove opery lze vysunout vysoko a snadno, celkove je kvalitni a synovi pohodlna (nerad jezdi, tak je to znat).
Osobne doporucuji!

zlatat
7. júl 2012

aj my ju máme od 1,5 r. synčeka ( teraz má 5,5 r ) ... mne sa práveže tie pásy nezdali byť až také krátke - nášmu malému sme až teraz dávali dole tie 5-bodové pásy, čiže doteraz bol s nimi pripútaný - pri iných autosedačkách by to nehrozilo.
Je mohutná a trošku ťažšie sa upínala autopásom ( ak má auto krátke pásy, nie je šanca ju pripútať ), ale na druhej strane je super pohodlná, malý nemal problém v nej dlhé hodiny prespať ( keď sme šli do Chorvátska )
Ja odporúčam - necháme si ju aj pre tretie bábo.

liliana363
7. júl 2012

my mame britax evolva 123. a som s nou spokojna, je taka robustna.. mame ju uz 3 roky.
Niekde tu pisete aj ceny, ja som sa vtedy dost nahladala, kde ju maju najlacnejsiu a nakoniec sme ju kupili zo str.
detskezbozi.com. momentalne tam maju len variant plus a obycajny, nie ultra. a ceny podla modelov su od 3690 - 4299czk.

zlatat
9. júl 2012

@liliana363 my sme ju kedysi boli kúpiť v Brne - vtedy nás vyšla v prepočte na okolo 170 € - neviem, koľko teraz stoja - nemám prehľad

nanika
10. júl 2012

tie pasy su o kusok vacsie, ako pri kingovi, takze ja to hodnotim tiez pozitivne. Kde sa mi uz maly nedal upinat do pasov, v evolve to bola este dhsi cas pohodicka 🙂

zuzuxx
2. aug 2012

neviete niekto ako sa dava dole potah? nikde to neviem najst, chcela by som ho oprat...

nanika
3. aug 2012

@zuzuxx ktoru mas? plusko, alebo normalnu?

zuzuxx
3. aug 2012

@nanika normalnu, ale vsak to je jedno, vyzeraju takmer rovnako

nanika
3. aug 2012

@zuzuxx ide o to, ze pluskova ma zjednodusene zvliekanie potahu sedacky bez demontaze pasov, preto sa pytam. Mas navod? Je to tam normalne popisane, strana 64, tu mas elektronicku verziu. http://www.britax-roemer.cz/media/2540949/cz.pdf
Ide len o to, aby si spravne naspat zalozila pasy, skus si to obzriet a porovnaj si to s navodom, aby si to vedela dat naspat. Nie je to nic tazke. Na vyzlecenie potahu navod netreba, len na montaz pasov. Ak ti to nejde ani podla navodu, napis mi IP, krok po kroku ta budem navigovat.

zuzuxx
3. aug 2012

@nanika uz som si to popozerala dakujem. Vyzera to riadne zlozito, flak som vycistila rucne, tak to zatial necham tak. Snad sa na to niekedy odhodlam 😉

rabiva
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nibiru
19. mar 2013

Baby moja mala ma 16,3kg zatial mame maxi cosi tobi maximalna spokojnost ešte leto by v nej mohla vydržat na výškuvahovy limit splna no mame aj britax evola ta je 9-36m. teoreticky by mohla bit mala už zapínana len pasom auta nie?nie pasmi sedačky....len mne sa to dáko nezdá aby bola upnuta len pasom auta,viem že do 15kg pasy dieta udržia, len nikde som nenašla čo ak je tam dieta s vahou nad 15kg pri naraze by mohli asi pasy povoliť však?a zase aby bola zapnuta obomi je blbost ako to riešite vy?

nibiru
19. mar 2013

tak našla som nove britax evoli maju od váhy 15-36 3bodove pasy mi mame staršiu verziu ale v pohode može bit zapnuta do kedy to bude treba:o)

aknedz
12. júl 2013

Ahojte, prosim vas, chcela som sa spytat na sedacku, tam zospodu ma taku vec, co sa vyklapa - tym sa akoby sedacka trosku zakloni - moze sa to pouzivat hned od maleho dietatka, ci az potom ked je vacsie?

purina12345
17. júl 2013

@aknedz ahoj, kúpila si si ju? my sme ju včera objednali, tak dúfam že bude ok

aknedz
17. júl 2013

@purina12345 Ahoj, ano , kupili sme ju uz davnejsie a zatial co bolo par jazd, tak sme spokojni 🙂 akurat nemam vyriesene to vyklapanie - na ktore som sa tu pytala, nikto mi neopdpisal 😒

purina12345
17. júl 2013

@aknedz super, tak dúfam že aj Matúškovi sa bude páčiť 🙂
možno by ti vedela @nanika poradiť

nanika
17. júl 2013

@aknedz mozes to naklapat uz teraz. Pre mensie deti je lepsie sediet v zaklone a pri vacsich detoch nad 120 cm to vyrobca deklaruje ako povinne, Ale povedzme si uprimne, ten zaklon viac zalezi od tvarovania sedadla auta, ako od klinu 🙂
@purina12345 vdaka za upozornenie, ja uz velmi na MK nechodim, ale ked ma niekto priamo oslovi, nemam problem. Maj sa pekne 🙂

aknedz
17. júl 2013

@nanika dakujem 🙂

nanika
17. júl 2013

Takto je to v navode:
Pozor!
Pre deti s výškou postavy nad
1,20 m sa smie sedačka
EVOLVA 1-2-3používať
iba v polohe naklonenej dozadu
s dištančným klinom vpredu

O pouzivani pri nizsich detoch nie su ziadne obmedzenia, tak ked viem, ze nejdem na 10 minutovu cestu ku lekarovi, ale budem cestovat dalej a predpokladam ze mi dieta zaspi, pred jazdou si napolohujem sedacku tak, aby mala vacsi zaklon a dietatu nepadala do predu hlavicka.

nanika
17. júl 2013

Este upresnim otazku, co tu polozila @nibiru , Romer ma svoje autosedacky konstruovane tak, ze vnutorne pasy su do max 18 kg (multitech v smere jazdy do 18, v protismere do 25kg).

nibiru
18. júl 2013

@nanika dakujem no musím s konštratovať že evola má polohovanie na spanie otrasné zakaždým ked malá zaspí je ohnutá v krku potom ju bolí krk máme ak vankúšik,aj okolo krku no v maxi cosi tobi sa mi toto nikdy nestalo ani ked bola sedačka v sede.☹

akinorev30
18. júl 2013

Ahojte, viete mi niekto povedať, ako táto autosedačka dopadla v testoch? Lebo podľa toho čo som našla, tak dosiahla len uspokojivé výsledky 😖 , ale na druhu stranu som čítala aká je veľmi bezpečná, tak teraz neviem.

danadany
15. apr 2014

@nibiru
@purina12345
@nanika Baby prosím Vás ako sa dávajú preč z tejto sedačky pásy keď ju chcem dať už na 15-36 kg? To čo ide ponad plecia som úplne v pohode zo zadu odopla ale z dola z pod zadku neviem tie pásy dať preč. ďakujem

nibiru
16. apr 2014

@danadany mi ich tam mame doteraz ☹

danadany
16. apr 2014

@nibiru a nedá sa to odmontovať? to máte ako pod sedačkou či ako?

nibiru
16. apr 2014

@danadany ano pod sedačkou tiež mi to nešlo dať doel trapila som sa 3dni potom som to vzdala.

nanika
17. apr 2014

@danadany z Evolvy? pozriem, ale mam pocit, ze to dole ide.