Autosedačka cybex sirona 0-18kg

nanika11
22. okt 2018

Ahojte, má niekto takúto autosedačku? Ak áno, ako ste s ňou spokojné?

brezza
22. okt 2018

@nanika11 aj mna by to zaujimalo, ale skor ta S i-size, lebo ta je otocna, netreba ju zdvihat a da sa otocit co je vyhoda pri priputavani.

malinajahoda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanika11
autor
22. okt 2018

@malinajahoda a vieš mi napísať ktorá typovo rovnaká 0-18kg dopadla v tom teste lepšie? Ďakujem

malinajahoda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinajahoda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinajahoda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanika11
autor
22. okt 2018

@malinajahoda
@malinajahoda ďakujem za odpoveď aj za ochotu

malinajahoda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
racica12
23. okt 2018

My ju máme, sme spokojní ale 100 % ju za jazdy neviem otočiť (o 180 °) kvôli limitom veľkosti auta. Máme kiu ceed combi. Na môj vkus sa aj ťažšie zapínajú pásy

nanika11
autor
24. okt 2018

@malinajahoda máme britax romer 9-18 kg. Len malý má len 7 mesiacov a musí byť v nej v smere jazdy. A keď zaspí tak sedí takmer rovno a to sa mi nepáči. Do vajíčka je veľký. Má 9,5kg a 73cm.

racica12
24. okt 2018

@nanika11 náš bol väčšie bábo, znášal ju lepšie ako vajíčko je v nej od 8 mesiacov v protismere, dobre sa v nej vyspí, pekne v klbku, takom pololahu by som povedala

malinajahoda
24. okt 2018

@nanika11 nebojis sa ho mat v smere jazdy kebyže sa nedajbože niečo stane?

nanika11
autor
24. okt 2018

@malinajahoda bojím, preto som uvažovala aj uvažujem nad kúpou inej, kde by bol malý ešte v protismere a zároveň by v nej nebol ako sardinka

malinajahoda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanika11
autor
24. okt 2018

@malinajahoda cestujeme často, krátke trasy cca 20km,a občas aj dlhšie cca 100km. Najdôležitejšia je bezpečnosť, ale tie ceny autosedačiek sú fakt vysoké. Zneužíva sa potreba, výrobcovia sú si vedomí, že rodičia autosedačku potrebujú a preto sú tie ceny prehnané. Ak máš možnosť a chuť pozrieť nejakú, ktorá je vhodná pre väčšie dieťa a zároveň vekom malé, aby mohlo byť ešte v protismere a neskôr v smere jazdy a je kvalitná a cena by sa vošla do cca 300€, bolo by to super. Vďaka za ochotu.

nanika11
autor
24. okt 2018

@racica12 a teraz je váš malý ako starý?

malinajahoda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
racica12
24. okt 2018

@nanika11 15 mesiacov a 12 kg

nanika11
autor
24. okt 2018

@malinajahoda Prosím ťa mohla by si pozrieť ako dopadla táto ausedacka : Britax-Römer autosedačka Dualfix 2019, BeSafe autosedačka iZi Modular i-Size 2017 a Britax-Römer autosedačka Max-Fix II 2017? Ďakujem moc

malinajahoda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanika11
autor
24. okt 2018

@malinajahoda ďakujem pekne. Ak môžem ešte poslednú otázku. Britax-Römer Dualfix 2019 a Britax-Römer Dualfix i-size 2018 je v testoch hodnotené každé zvlášť, alebo je to jedna a tá istá sedačka? Ono ten rok nie je asi podstatný..

malinajahoda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinajahoda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanika11
autor
25. okt 2018

@malinajahoda myslela som rozdiel medzi dualfix a dualfix i-size... Lebo niekde vidím uvedené len dualfix a niekde dualfix i-size. A videla som aj rozdiel v cene takmer o 100€.

malinajahoda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nanika11
autor
25. okt 2018

@malinajahoda aha, tak ešte raz ďakujem

1alusa1
14. nov 2018

Ahojte 🙂 ktoru autosedacku by ste poradili pre novorodenca - cybex aton 5 0-13kg + isofix alebo tuto sirona m2 i size 0-18kg? Este som rozmyslala ze mozno by bolo fajn kupit najprv cybex aton M + bazu isofix a potom uz len dokupit sironu m2 kedze baza je ta ista 🤔 uz mam z tych vsetkych sedaciek popletenu hlavu 😅
Na prvom mieste je pre nas urcite bezpecnost krpca.

malinajahoda
14. nov 2018

Prepáčte, vymazala som svoje príspevky.
Dnes som sa dozvedela tu na MK od dôveryhodných zdrojov a uznávanej odborníčky, že autosedačka od 0 do 13kg je nebezpečná a Dtest je podplacany.

@nanika11 inak ktorú si si kúpila?

nanika11
autor
14. nov 2018

@malinajahoda nakoniec sme kúpili britax romer dualfix m i-size (61-105cm) do 18kg. Uvidíme ako dlho využijeme, dúfam že aspoň 1 a pol roka. Mimochodom, ktorá autosedačka od 0-13kg je nebezpečná?

malinajahoda
14. nov 2018

@nanika11 ževraj všetky. Píšem to ironicky samozrejme. Jedna pani sa tu venuje sedackam a toto mi dala na známosť.
Kolko si za ňu dala? Si s nou spokojná?