Autosedačka do taxíka. Je povinná v Čechách?

tini
21. aug 2007

Ceske mamicky, ako je to u vas? Chystame sa do Prahy a budeme musiet ist taxikom, je tam povinna autosedacka? Letime a do lietadla so sebou nesieme len kociar.

claire
21. aug 2007

Tini, v taxíku nemusí. Jen nesmí sedět vedle řidiče - tj. musí být vzadu a připoutané. Což nevím, jak bez autosedačky s 5měsíčním prckem lze. Já bych osobně při objednávání taxi operátorce řekla, že chci i sedačku (možná ji budou mít).

tini
autor
21. aug 2007

Diky, Claire, skusim este hotelovy taxi, mozno oni maju sedacky.

ramzesa
21. aug 2007

No podla mna by mali mat taxikari sedacky vo vybave. By som si pri objednavani taxika pytala aj sedacku, ako pise claire.

mirka414
21. aug 2007

kedze nepoznam sofera taxikara ako jazdi sedacku by som vyzadovala taxikari byvaju rozne typy ludi takze istota je sedacka...

valsik
21. aug 2007

Potvrzuju, ze taxikari nemusi mit autosedacku. maji povolenou vyjimku. Kamaradka to taky hlasila operatorce, ale ta se na to pravdepodobne vyprdla a poslala auto bez sedacky.Takze pri ceste riskovali. Myslim, ze slusna taxisluzba autosedacku nabidne...

babulina
21. aug 2007

no u nas (SVK) vas do taxika s dietatom uz nechcu zobrat, odkedy je platny zakon o pouzivani autosedacky, sme potrebovali riesit odvoz z nasej svadby pre jednu rodinu a nikto ich nechcel zobrat, dokonca ani taxi sluzba s ktorou ma nasa firma zmluvu

tini
autor
21. aug 2007

Da sa objednat letiskovy taxi? Co sa pamatam z Prahy, na letisku stoja take velke strieborne taxiky a myslim len AAA maju zmluvu s letiskom, nie? Ine taxiky nesmu chodit cakat na letisko alebo ano? Ale neviem si dost dobre predstavit, ze tam 1 bude cakat od rana s autosedackou a blokovat si tak miesto na sedenie pripadne v kufri.

leva
21. aug 2007

Ahoj,vcera som si brala taxi,hned ako videl taxikar dieta ponukol mi autosedacku 🙂 Pravda nie vsetci su vzorny.

musko
21. aug 2007

Babulina, to ma prekvapuje, lebo taxiky majú výnimku - viď nové číslo časopisu Mama a ja - sú tam 2 dvojstrany venované autosedačkám a všetkému okolo nich....

babulina
21. aug 2007

my sme mali savdbu ani nie mesiac po nadobudnuti platnosti zakona, tak vsetci boli urcite z toho vyplaseni a nikto nedocital zakon do konca, ale som rada ze to viem ze maju vynimku nabuduce budem argumentovat 🙂

mirka414
21. aug 2007

no hruza ake vynimky...to niesu auta?ved v kufri sa najde miesto na sedacku...ale to len moj nazor.

sisstin
21. aug 2007

holky..a co když nemám odvoz z porodnice..my nemáme auto..a zavolám si taxík..tak jak? 😕

claire
21. aug 2007

Sisstin: Tak musíš mít vlastní autosedačku, nebo si zajistit, aby ji taxikář měl. Vím jen za Prahu - někteří taxikáři ji mají, ale většinou se to dá zajistit přes operátora, který pošle taxík, který ji má. Vzhledem k tomu, že ty budeš, potřebovat autosedačku pro novorozence, tak tu asi taxikář mít sám od sebe nebude. Zkus si už teď zavolat na nějakou taxicentrálu u vás a poptej se.

Ale doporučila bych, aby se taxikář cestou do porodnice stavil u nějaké tvé kamarádky a přijel s autosedačkou. Jestli ji nemáte, tak ji asi ani nebudete v budoucnu potřebovat a jednorázové použití ti stačí.

claire
21. aug 2007

Mirka414, to by musel vozit sedačku pro miminko, pak jednu od roka a pak to sedátko pro větší děti. A nedej bože, aby vezl děti dvě - jak by to měl taxikář dělat? :o) A i kdyby je měl všechny v kufru, tak co když poveze někoho s kuframa? 😀

sisstin
21. aug 2007

claire: no právě, že já žádné kamarádky s prckama nemám..tak si to nějak nemám od koho půjčit..takže uvažuju, že bych asi nějakou v bazáči koupila.. 😕 o autě uvažujeme, že ho koupíme..sice nevím kdy 😅 😅

ale díky za odpověď...jsem právě nevěděla, jestli vůbec nějaké taxíky s autosedačkou jezdí..a jestli ti dovolí ti tam dát třeba svoji 😉

claire
21. aug 2007

Jasně, že dovolí 😀 Myslím, že vlastní autosedačka se ti užije, i když nemáte vlastní auto (zatím). Na taxíky, když někam pojedete se známýma autem, když tě někdo bude chtít přiblížit...

Já už si to dneska ani nedovedu představit, jak se dřív přepravovaly děti - když je někdy vidím nepřipoutané a bez sedaček... co kdyby došlo k havárii ☹

sisstin
21. aug 2007

claire: jak? Na matčině klíně 😉 😒 😒 😒 😒 já jsem taky tak projezdila dětství 😅

claire
21. aug 2007

A druhý? A kolik jezdilo tehdy aut a kolik dneska, že jo...

sisstin
21. aug 2007

claire: já si pamatuju, že jsem ještě furt byla natlačená v tý mezeře vepředu..abych viděla..no kdyby někdo prudce zabrzdil..tak už jsem prolítla..ale holt dřív to bylo normoš 😕

claire
21. aug 2007

Právě. Ale jestli ti jde jenom o to, jak přepravit miminko z porodnice domů a nebojíš se, že se něco stane, tak podle mě můžeš Lacka mít v zavinovačce na rukách. V taxíku tedy.

claire
21. aug 2007

Já tam byla taky ;) Děti rádi koukaj. Akorát je to při nárazu nulová šance na přežití, když prolítneš předním sklem ☹

danae
14. jan 2008

Tini, jestli jeste nakukujes. Jak jste to vyresili? Ja jsem si jednou chtela objednat taxi se sedackou (AAA Taxi) a neuspela jsem. Rekli mi, ze se to musi objednavat nekolik dni dopredu, tak jsem z toho porad takova nesva. Nasla jsi nejakou taxisluzbu, ktera je schopna poskytnout auto alespon treba do par hodin? Moc diky!

tini
autor
15. jan 2008

Danae, nahodou som tu mrkla 😉 Vtedy som pred cestou volala do hotela a spytala sa na autosedacku, tak nam poslali auto z hotela so sedackou, ale tou 9-18 kg, hoci som ziadala 0-13 kg a ten pan mi tvrdil, ze to je urcite pre 0-13 kg 😒 Ale kedze sme nemali inu moznost, tak som ho dala to tej velkej autosedacky a sli sme, pri ceste spat nam uz dali pre 0-13 kg. Normalne prazske taxiky som nakoniec neskusila, neporadim ti.