Autosedačka Meggy a Zooty. Sú kvalitné?

darilka
11. jún 2008

Ahoj babenky a vôbec všetci,
chcem sa spýtať, či máte nejaké skúsenosti s autosedačkou značky Meggy alebo Zooty. Majú výhodnú cenu, no neviem, či sú kvalitné. Ďakujem a prajem pekný deň 😅 🙂 😅

frog
11. jún 2008

Já znám jen tu zooty.Mluvila jsem s paní co je prodává a nejdou polohovat,což mi nepřijde moc dobrý..ta druhá bude asi dost podobná.

gucz
11. jún 2008

kamarátka kúpila tú autosedačku meggy, ale zdá sa mi to ako nejaký lacný šuvix, stála nejakých 1990 korún, skladá sa z dvoch častí a je to dosť labilné, ja by som to teda nechcela. Ja tiež nemám moc koruniek, ale malej kúpim autosedačku do 25 kg polohovateľnú asi babypoint zenith alebo athos. Kúpim ju na malej prvé narodeninky a prispejú aj obe babky, nemusia jej kupovať somariny. Stojí okolo 3600 a je to podstatne kvalitnejšie, mám omrknuté. A potom už kúpime len podsedák

frog
11. jún 2008

taky na ně mám stejný názor.Ty babypointy nejsou špatný,ale mě se zdály tvrdší.Myslím že lepúší než zenith je atos,má lepsší tvar u hlavičky.Já koupila chicco key 1xp,na netu se dá sehnat i za 3500 i s poštovným..je fakt dobrá,pěkně polohovatelná.Na autosedačkách nemám cenu šetřit.Původně jsem chtěla 9-36,ale nakonec jsem si to rozmyslela.Navíc sedačky složené ze dvou dílu nejsou moc bezpečné,při názaru hrozí přelomení v místě spoje.
Gucz a jak píšeš o té labilnosti,tak přesně takhle mi přijde sedačka StarMax..

darilka
autor
12. jún 2008

Vdaka za vyriesenie dilemy, gucz a frog. Ved ja som aj chcela aj nechcela, no nebola som si velmi ista. Este raz vdaka. Budem hladat nejaku inu a omrknem tie spominane babypoint a athos. A este nieco: Kupovali by ste autosedacku z druhej ruky? Alebo uplne novu?
Vdaka 🙂

frog
12. jún 2008

Z druhé ruky ano,ale jen od známých o kterých vím že jsou solidní.Jinak Atos i Zenith jsou sedačky od babypointu,pro upřesnění 😉

miskinadamko
18. jún 2008

my mame zooty rider a sme s nou straaasne spokojny, ma vystelku kt. je cca do 6mes. potom sa da dat dole, vysoke bocnice, ochranu hlavy a da sa napolohovat aby bola viac lezmo ked babatko spi. mozem ju len a len doporucit, mam ju aj v albume 😉

darilka
autor
20. jún 2008

Ahojte,
tak a nakoniec sme kupili Babypoint zenith. Spravili sme podobne tak, ako gucz spominala. Stala 3790,- ale zlozili sa na nu krstni rodicia. A teraz k sedacke. Je pekna, ale hlavne, je hlboka, to znamena, ze chrani dieta aj pri bocnom naraze. Maly v nej paru razy spal,no nevyzeral, ze sa mu nepaci. Skor by som povedala, ze sa mu velmi paci, ked moze pozeraz cez predne sklo a sledovat auta na ceste. Z predneho sedadla sme dali dolu operku hlavy, takze ma na cestu paradny vyhlad. Sme s nou spokojni.

mirrinka
20. jún 2008

My máme Meggy Galaxy a sme veľmi spokojní 🙂

norik1
15. mar 2009

Ahojte maminky,

ozivujem tuto temu, hladam autosedacku do druheho auta lebo prehadzovat jednu je strasne vycerpavajuce hlavne na cas a nervy 😅

Prosim poradte nejaku, ktora sa da dobre polohovat na spanie - Babypoint Zenith? Atos? Meggy?Uni baby?

Ak viete niekto poradit, budem vdacna 😵

katavinka
26. mar 2009

Norik1: aj my riešime momentálne autosedačky; kategóriu 1-2-3 nám neodporučili, vraj pre také 10lg bábo nie je bezpečná. Meggy je poľká značka a vôbec sa mi nepáčili, strašne mohutné, materiál o ničom, Babypoint sa dá, ale uvažujeme skôr nad Zooty rider.

norik1
27. mar 2009

Katavinka ja teraz riesim Uni baby sport - presne ten isty model ako BP Zenith, dokonca ich sije ta ista firma, ale za 86 Eur... http://www.babybazar.sk/unibaby-novy-tovar-id51... a je to kategoria 1,2 cize do 25 kg a potom uz je len podsedak...

Meggy nie je nahodou francuzska? sa mi tak zda...

katavinka
27. mar 2009

norik1: áno, francúzska, pardon...
túto do 25kg som nemala možnosť vidieť, neviem, či by tiež nebola príliš mohutná. Pôjdeme to vyskúšať
aj s drobcom asi.

katavinka
28. mar 2009

Takže vyhrala Zooty Rider, pre malého jak stvorená; tááák sa tešil, keď sme ho tam posadili. Dá sa upevniť aj v proti smere jazdy aj v smere jazdy. Čo je super, že opierka hlavičky sa dá nastaviť, takže má hlavičku pekne chránenú, zmenšovacia vložka sa dá vybrať neskôr.

annika
11. apr 2009

Ahojte, mamičky!
Môžte aj mne poradiť??? My by sme potrebovali už do 36 kíl a cenovo do 3000 Sk/ 100eur. Boli sme v obchodoch a všade je táto kategoria na najvyššej polici a vyskúšať si všetky.... no veru je to asi blbé...
Cez internet zas kupovať...no neviem, ja nerada... ale som už pozerala toto:
http://www.babybazar.sk/autosedacka-36kg-id7765...
alebo toto:
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
Neviem si vybrať....pomooooocococococcocccc!!!!

katavinka
11. apr 2009

annika, vybrala by som si asi prvú kvôli materiálu. Inak je to v podstate jedno.

ivkaa1
7. mar 2010

Ahojte...my máme Zooty Rider a som s ňou veľmi spokojná

moprch
21. aug 2012

Ahojte, my máme Zooty safety comfort a sme s ňou spokojní. Syn sa v nej vozil od 10 mes, má vyberateľný polster, posuvné pásy, má polohovateľnú opierku hlavičky, celá sa dá polohovať podobne ako vajíčko. Vyskúšali sme niekoľko sedačiek, lacných aj drahších.....

sandrika1986
10. jún 2013

Ahojte, my máme autosedačku- vajíčko zn.Meggy a sme spokojný 🙂