Autosedačka Nania - skúsenosti

simonkabianka
22. apr 2017

Ahoj, chcela by som vedieť vaše osobné skúsenosti s týmito autosedačkamy. Nania beline SP 9-36 panda a Nania cosmo asi od 0-18 alebo 25. Neviem ktorú kúpiť tá s tou pandou je samozrejme lacnejšia ale neviem či sa oplatí aj na dlhšie trasy keďže sa nedá polohovať a tá s tou minnie vyzerá super, len je o dosť drahšia teda lacnejšiu ako 50€ som nenašla 😃 ale neviem dokedy nám vydrží :/ teda nie som si istá či je do 18 či do 25. Ďakujem za vaše rady 🙂

ditezka
22. apr 2017

Ahoj, my máme. Nania 9-18kg, podobná ako Minie, dá sa super polohovať, syn bude mať 4 roky. Ale už plánujem koncom roka meniť za väčšiu. Inak max spokojnosť. Odporúčam skôr polohovateľnú, koľko krát ako malý cestou zaspal a len som posunula a ležal. V tej na sedenie by mu to nebolo pohodlné, a teda ani mne. Skôr keď bude väčšia by som jej to kúpila, momentálne by som neriešila sedačku kvôli obrázku. Môžeš doplniť nejakým vankúšikom alebo hračkou, čo si bude držať.

majinka273
22. apr 2017

Mame obidve, cosmo pouziva uz nase tretie dieta :D zmesti sa tam dieta do 18kg, da sa polohovat do 3 poloh, nevyhoda podla mna je ta,ze ked uz je vacsie dieta, co pri 18 kg je aj 3-4rocne (moja 4rocna ma 15kg) nie je dostatocna velkost, alebo skor vyska, kvoli hlavicke, proste dieta je dlhsie a hlavicka nie je celav sedacke potom. Teraz ju ma nasa skoro 2rocna, zatial jej staci, no buduci rok ju urcite uz vymenime. Pre babatka je ale podla mna super 🙂
Nanie Beline, tu maju starsie deti - 7rocny a 4rocna a nam vyhovuje, neskor sa z nej da urobit podsedak, polohovanie hlavicky nema, ale je dost priestoru na opretie, neviem priznam sa ani, ci je nejaka sedacka pre vacsie deti,ktora je polohovatelna.... Nepisete ake stare dieta mate 🙂 drzim prsty pri vybere... 🙂 Inak, co sa tyka funknosti, so znackou nania sme spokojni, nestoji vela a splna co potrebujeme 🙂

janickacrazy
22. apr 2017

@simonkabianka Ak to chceš pre to 9mesačné bábo, tak určite tú polohovateľnú kúp. Také malé ešte často spí v aute a v tej druhej by bolo stratené ešte, tá je tak od tých 3-4rokov.

krasnanevesta
22. apr 2017

Preboha preco nania ved to nesplna ziadne bezpecnostne testy ja viem ze je lacna ale ked sa pri neho zlomi zabije ti dieta.....

mizu89
22. apr 2017

@simonkabianka my mame tu polohovatelnu ale iny motiv.sedacka super pospali sme si v nej ale uz ju chcem vymenit.maly ma sice len 13kg 2,5roka ale hlava mu je uz akurat takze zisla by sa vacsia.ja hladam momentalne zopu carera je lepsia a ide mi aj o pohodlie a bezpecnost dietata.tu prvu zase ma moj otec ked si zobere vnuka takze tu by som skor vyuzila na mensie vzdialenosti
ak cestujete dalej tak by som siahla po lepsej.aj pouzite su dobre sedacky.vsak tam sa nema co pokazit

candii
22. apr 2017

Urcite by som autosedacku bez testou nekupovala.. na bezpecnosti svojho dietata by som nesetrila..

vevesh
22. apr 2017

@candii
@krasnanevesta tato sedacka testy ma a su tak v strednej skale...a pokial este citat viem, otazka znela skusenosti s nou a nie ci by ste VY takuto sedacku kupili...

candii
22. apr 2017

@vevesh nie je bezpecna, v testoch nedopadla dobre. Autorke nechceme zle iba poradit. To snad este mozme. Aj tak vyber autosedacky je na nej ak klud 🙂

vevesh
22. apr 2017

@candii keby nebola bezpecna, nebola by si ju vobec v testoch nasla a nedajboze kupila v obchode- urcite hodnoty bezpecnosti splna, ktore su v strede skaly to znamena, ze su sedacky lepsie a sedacky horsie od tejto a vyber sedacky je relativny, kedze ten zalezi aj od kvality auta, ucelu jazd a aj ceny atd..

krasnanevesta
22. apr 2017

V predaji najdete aj sedacky ktore sa pri narazae odtrhli z izofixov.....tolko este k teme.

janulik2008
22. apr 2017

kazdeho vec do akej sedacky da dieta kedze za dieta je zodpovedny rodic. ka5a sedacka musi mat testy. mali sme ferrari a sme boli spokojni. ta dole minnie je polohovatelna od narodenia do cca 18kg ak dobre vidim ta hore podobnu sme chceli ta je od 9kil do 36 teda najprv davas 5 bodove pasy ptm das pasy dole a ostane len konstrukcia a nakoniec mas z toho podsedak. my sme nakoniec kupili inu ale na podobny princip 🙂

simonkabianka
autor
22. apr 2017

Ďakujem už som objednala cosmo nakoniec 🙂 a čo sa týka bezpečnosti treba si naťukať www.youtube.com a do vyhľadania nania cosmo sp crash test prvé vidieo myslím že celkom dobre obstála a hlavne nevyleteli z nej tie figuríny ako z ostatných autosedačiek treba si tých crash testov pozrieť viac a potom budete vedieť porovnať 🙂 a inak ešte cosmo sp obstála s troma hviezdičkamy v teste bezpečnosti a beline sp s dvoma sa mi zdá 🙂 len treba pozrieť testy z alebo po roku 2010 😊

mirkaaa80
22. apr 2017

@simonkabianka nania je dobrá značka za rozumnú cenu. Je vyrábaná vo Francúzsku, takže ziadna Čína. Obstála aj v crashtestoch, nebola síce medzi najlepšími, ale určite bola ďaleko lespia ako hociktore prestížne značky, dokonca aj obsah škodlivých látok v potahoch je v norme. My máme autosedačky cybex ale jednu máme aj túto a ja ti ju odporúčam. Tu polohovatelnu ti odporúčam ak máš dieťa menšie ako 2 roky. Veľkosť do 18 kg vydrží cca do 4 rokov, záleží skôr ako bude dieťa vysoké, než kolko bude vážiť. Tá červená do 25 kg je vhodná skôr pre väčšie deti, syn má 6,5r. a 18 kg takže tá vám vydrží dlhšie. Odporúčam ale kupovať postupne, teda najprv vajíčko do 9 kg, potom sedačku do 18 kg, až potom tú najväčšiu. Ide o bezpečnosť dieťaťa.

nikolahrozna
3. dec 2017

Ahoj, ak si nie si ista kvalitou tej autosedačky, tak siskus na viacerých portaloch pohladať informácie o nej, ja som narazila na clánok https://premamicky.eu/autosedacka-nania , avsak ja s touto sedackou nemam skusenost, ale skus si to aspon prečitat, ja som si podla tejto stranku kupila autosedacku Romer a som s nou nadmieru spokojna 🙂

barborka93
14. feb 2018

@simonkabianka ahoj si spokojná s autosedačkou?

simonkabianka
autor
23. feb 2018

@barborka93 dobre 🙂 máme mánia od 0-18 a dá sa dať do ľahu čo j

simonkabianka
autor
23. feb 2018

Je super ale druhy raz si už vyberiem radšej inú farbu lebo máme čiernu :D nabudúce zoberiem tu s pandou