Autosedačka. Novú z Tesca alebo použitú z bazáru?

cistko
12. aug 2007

Urcite tu uz bolo na tuto temu vela prispevkov, ale ja by som vas poprosila aspon v kratkosti o "vynadrenie"🙂 Rozmyslame kupit autosedacku - vajicko ale nevieme sa rozhodnut, ci mame skor vyuzit bazare a kupit lacnejsiu kvalitnejsiu alebo ci mame kupit novu napriklad Tescu, Hypernove alebo v Polsku. Co by ste nam poradili?

megie
15. aug 2007

podľa mňa je najdôležitejšie, aby si nejakú autosedačku vôbec mala (však je to už povinné, ale podla mňa aj potrebné, nikdy nevieš... 😔 ) Ale asi je lepšia kvalitnejšia (značková) aj ked z druhej ruky, len ju treba poriadne popozerať, aby dakde nebolo niečo roztrhnuté, natrhnuté, uvoľnené a pod. Dobré je sa opýtať, či bolo s autosedačkou "havarované", takú potom nekupovať. 😉

marcela22, a prečo je široké balenie v niektorých štátoch zakázané?! 😲 A v ktorých? 😨

bihan
15. aug 2007

Avion, záleží na tom, či sa dá dať tá autosedačka v protismere jazdy - niektoré sedačky v kategórii O-18kg sa už tak vyrábajú (kedysi ešte neboli).. v tom by som videla jediné kritérium.. ak sú robené pre mimo od narodenia, tak naozaj musia byť od narodienia 😉
No a čo sa týka tých periniek, tak toto ani ja nechápem, pretože práve toto pevné viazanie miminiek spôsobovalo, že mali nožičky príliš blízko pri sebe a museli nosiť poštolkové nohavičky... žijem vo Fr a tu niečo ako perinky a poštolky neexistuje - čim to asi bude? 😉

megie
15. aug 2007

bihan, uhm, tak ako teraz neviem, čo mam robiť, či to používať, alebo nie.. 😒

bleskovka
15. aug 2007

Aj ja si myslim, ze dolezite je, aby sedacka bola proti smeru jazdy pri malinkom babatku, je to bezpecnejsie.
baby, musim sa smiat, lebo ja byvam v byvalej DDR a tu sa prosim pekne bali nasiroko 😝 Tiez som bola prekvapena, ked mi to hned v porodnici ukazali, ale povedala som si, ze dobre, ved aj u nas sa to robi a na par tyzdnov to malemu neuskodi. Ale postolky tu nepoznaju, staci jedna bavlnena plienka zlozena na obdlznik na pampersku a zapnut to do body.
Ale teraz pride bomba-pri UZV kontrole v 6. tyzdni mi doktor povedal, ze balit do 6.mesiacov!!! A to ma maly normalny nalez, este som si to extra hladala na internete. Proste co stat, to iny zvyk a baby zo "zapad. Nemecka " sa len cudovali, ze oni balit nemusia 😒 tak si vyber.
...trosku od temy som odbehla, ale nedalo mi 😅

marcela22
18. aug 2007

Megie, tak to si ma zaskočila-je to už dávno, keď som to niekde čítala, ešte v tehotenstve...ale už aj tu na SR veľa doktorov úplne upúšťa od širokého balenia. Preto sa chodí na sono s kĺbikmi už okolo jedného mesiaca. Našťastie malá ich má dobre vyvinuté...
A či máš to široké balenie používať? Uvidíš podľa toho, čo Ti povedia lekári. je pravda, že my sme na širokom balení vyrástli v podstate všetky, ale zasa keby ho Tvoje dieťatko nepotrebovalo ver, že bude oveľa spokojnejšie len v "malej" plienke. Moja Sonja bola z neho nervózna-a viem o mnohých deťoch v mojom okolí ktoré v tých veľkých plienkach nemôžu nájsť kľud...
Držím palce, aby Tvoja Sára to balenie nepotrebovala!!! 😉

alinka76
18. aug 2007

keď som ja doma povedala, že dieťa si odveziem z pôrodnice vo vajíčku, tak moja mama na mňa pozerala s hrôzou, že prečo vymýšľam a neodveziem si malého v perinke, tak ako sa to robilo vždy. no áno, lenže teraz už autá nechodia max. rýchlosťou 60km/hod. nebudem kvôli nejakému magorovi riskovať život svojho dieťaťa. a presne, kúpila som si overalík, do ktorého bábo zabalím a tých pár minút domov určite zvládneme. tiež som kupovala cez mimibazar autosedačku z druhej ruky, ale tiež z tých novších, musela mať striešku, chrániče okolo hlavičky a cez tráčiky a tiež podložku. vlastne, mám ju odfotenú aj vo fotoalbume. lebo presne, sú v ponuke rôzne autosedačky, ale aj staršie modely, ktoré mi pripadajú trošku tvrdšie.

bambulka026
5. sep 2007

Ja sa chcem spytat, ci sa Vam da sedacka - vajicko upevnit pasom na zadnom sedadle, pretoze mi mame asi kratke pasy na prichytenie sedacky...
Skusali ste to uz?
Na prednom je to v poho, lenze mame airbag, a neda sa vypnut... 😖
Popripade poradte ako ste to riesili vy...

ivush
5. sep 2007

bambulka a akú značku autosedačky a auta máte ? Ja som o tomto probléme už počula, že nie všetky autá majú vzadu dostatočne dlhé bezpečn. pásy a, že si na to treba dať pri kúpe autosedačky pozor...hm fakt záleží od toho aká je to autosedačka, k niektorým existujú aj také podstavce, ktoré možno (tým si ale fakt nie som istá) "spotrebujú" menej toho pásu...

bambulka026
6. sep 2007

My mame sedacku BabyPoint od nejakeho ceskeho vyrobcu a auto mame Fabiu.
Suseda ma vsak sedacku Chico a tiez sa im neda zapnut v aute, a nielen v ich aute...
ivush vy ste aku kupili?

ivush
6. sep 2007

bambulka my sme kúpili značku bébé confort, čítala som, že v niektorých autách tiež nešla zapnúť, a tak sme ešte predtým než sme ju objednali vyskúšali, či nám stačí pás...
Ale napr. brácho má vajíčko peg perégo a vo Fabii im pás stačí...

bambulka026
7. sep 2007

hmm, budeme to musiet nejako vyriesit... 😖

katrin
7. sep 2007

Bambulka, my sme mali Fabiu, ked sa krpci narodili, mali sme PP autosedačky s podstavcom. Na predné aj zadné sedadlo sa dali zapnúť. Neskúšate to náhodou zapnúť na stredné zadné sedadlo? tam býva kratší pás. Čo sa týka Fabie, tak napríklad dve vajíčka sa nám dozadu nezmestili, lebo potom šofér sedel s rukami skrčenými, nohami pod bradou a nalepený na volante 😀 Inak, máme teraz autosedačky, kt. sú vhodné od 0-18kg, od 0-9kg sa otáčajú proti smeru jazdy a pás nám ich tiež neobopol 😒 My ich už teraz používame v smere jazdy a pásy stačia... Ale inak, toto je fakt dosť veľký problém

bambulka026
7. sep 2007

Ahoj Katrin,
skusali sme zapnut za sofera i za spolujazdca, no su kratke tie pasy.
Nasa sedacka nema podstavec takze uvidime, zrejme budeme musiet dat vypnut airbag na sedadle spolujazdca a vozit ju tam...
Tie sedacky od 0-18 nie su moc dobre pre novorodencov, kedze este nevedia sediet a zosuvaju sa dole.
Mala ju suseda a potom radsej este dokuppili vajicko a vozili maleho v nom kym nevedel sediet.

petulienka
11. sep 2007

Ahojte,

prosim vas nematte niekto skusenosti s autosedackou znacky Coneco? vyzera ze su to poliaci, tak by som chcela vediet ake mate pripadne skusenosti s touto znackou.

dakujem

tomaslavka3
24. okt 2007

petulienka-nepoznam 😎

miva
31. okt 2007

Ahojte dievcata,
len som chcela upozornit na jeden clanok v Plus 7 dni minuly mesiac, ze autosedacky - vajicka mozu zapricinit smrt dietatka, ked hlboko zaspi, hlavicka mu klesne dopredu a zadusi sa. Skumali smrt 10 deti do 1/2 roka na Novom Zelande. Preto sa neodporuca dieatko nechavat v autosedackach spavat, a davat ich tam len na prevoz, ked hrkot auta zabranuje tomu hlbokemu spanku, a robit casto zastavky. Ale jedno dietatko zomrelo aj pocas jazdy! 😢
Preto asi nie je dobre mat vajicko ako sucast priamo vo vanicke.

babulina
27. dec 2009

babule, poradte aku autosedacku vajicko, v prvom rade je pre nas bezpecnost, preto uprednostnujeme taku ktora ma podstavec, len tu zacina byt problem cislo jedna, lebo mame tvarovane sedadla a podstavec tam nie zrovna najlepsie zapadol (pri prvej dcere sme mali PP prima viaggio), a druhy problem ze mame kratke pasy lebo okrem stredoveho sedadla nam ziaden iny pas nesadol, asi dost casto budeme mat vajicko vpredu na sedadle, takze isofixovy podstavec je nam zbytocny
na starom vajicku mi vadilo ze bola velmi siroka a ninke tam hlavka doslova lietala, rozmyslali sme nad romerku ale coraz viac na nu pocuvam zle ohlasy, zacinam byt z toho zufala, jedine plus je to ze mame este kopu casu,
ake mate vajicka a ako ste s nimi spokojne?dakujem

dosa
27. dec 2009

neviem preco su na romerku zle ohlasy, ja ju pouzivam uz pri druhom dietati a som moc spokojna. je tam taka super opierka hlavy, takze ked dieta zaspi hlava mu nelieta a pasy sa posuvaju zarovno opierkou velmi jednoducho. raz som mala pozicanu taku sedacku, ze tam bolo tie pasy treba rozobrat a prestrkovat cez take dierky - to by ma asi nebavilo... a mozes si na romerku kupit bud bazu, alebo isofix - ja osobne ho nemam. a romerka sa da kombinovat s dost velkym mnozstvom kocikov. ja som ju pri prvej dcere pouzivala s podvozkom britax verve a teraz mam teutoniu solano - mam ho stale v aute a ked niekam s malym idem, nemusim vlacit vajce v ruke... a nemusela som sa obmedzovat pri vybere hlavneho kocika aby sa mi zmestil do kufra 😉

tilly
3. jan 2010

a je lepšia romerka alebo maxi cosi (cabrio)

dosa
4. jan 2010

tilly, to neviem posudit, lebo maxi cosi som nikdy nemala a ani nevidela zblizka 😒

nanika
4. jan 2010

tilly, pozri si tabulku testov, mozno ti to pomoze sa rozhodnut

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-13/ocena/m...

tilly
4. jan 2010

mám romer, asi to nechám tak, len som chcela nejakú bázu, alebo isofix, lebo mi lezie na nervy stále naťahovať pás...

a maxi cosi mi prišla trošku väčšia... omrknem si ich v obchode obe...

dosa
4. jan 2010

tilly, ved aj na romerku mozes kupit bazu, ale musis mat ten novsi typ, s tyckami naspodku. ja mam bez tyciek, po starsej dcere, tiez som si chcela ulahcit zivot, ale nic z toho, nakoniec davam do pasu. zvykla som si, mam na to uz cvik 😉

tilly
4. jan 2010

ja mám práve ten starší typ tiež... nemám tam tie tyčky... ☹ a neviem, či sa mi oplatí teraz kupovať nová sedačka, keď má malý už dva mesiace... pozerala som aj ojazdené s fixom, vyšli aj tak od 150 Eur v rakúsku... tak neviem...

tilly
6. jan 2010

ozaj a čo by ste brali viac, perego s fixom alebo romer bez fixu?