Autosedačka pre 4-5 ročné dieťa

nejla
13. aug 2006

ahojte, potrebovala by som radu ohladne autosedacky pre 4-5 rocne dieta. Teoreticky by uz mohla mat len podsedadlovu cast autosedacky (101cm, 15kg). No mam ten problem, ze dozadu potrebujeme zmestit tri deticky, dve mensie, ktore maju beznu sedacku 9-18kg a tretiu, zrejme tento sedak, pretoze tretia taka ista sa tam nezmesti. Problem mam s tym, kam ju umiestnit. Najradsej by som bola, aby dcerka na sedaku sedela medzi tymi dvoma vacsimi sedackami, bola tak kryta, co by pri dverach samozrejme z boku nebola. No strasi ma, ze by bola uviazana len tym stredovym pasom. Prosim poradte, ako riesit situaciu.
Dakujem za kazdu radu

mato88
1. aug 2009

siti potah v cine?? na to si ako prisla?? to je taka blbost,nehovoriac,ze potah robia asi v 8 farebnych ci 6 tich variaciach a s dvoma kvalitami potahu,mikroplys a velur,ty cina !

mato88
1. aug 2009

to ze nemozes porovnavat 150 eurovu sedacku s 300 eurovou sedackou je ako keby si porovnavala napriklad mercedes a volkswagenom

mirkakk
1. aug 2009

mato88 tak tie autosedacky ospevujes a taku zakladnu vec neovladas ☹ , presne tak, su site v cine....

sirinka urcite zostan pri Romerke napr. KID PLUS alebo KIDFIX alebo sa pozri na MAXI COSI RODI XR

sirinka
1. aug 2009

mato ok, uz chapem... 😉

tak sa asi poobzeram po tej cybex solution, pripadne romerke....diky...este mame chvilku cas na rozmyslenie

mato88
1. aug 2009

skladane su v nemecku a kde su site ti nikto nikdy nepovie,mas pravdu,neovladam to,to je totizto vyrobne tajomstvo,a spoliehat sa na to ze jedna baba povedala je dost ubohe,ako aj pri recaru,ako aj pri romerke,takze nebud mudra,lebo vies o tom velke ho..o a snazis sa tu pretlacit nejaku blbost,aj cestoviny co kupis v anglicku vyrobene akoze made in uk,su vyrobene v taliansku,adidas a ostatne znacky kde siju?? indonesia a podobne krajiny a nehovoriac o tom,ze bacha na cinu,niektore vyrobky maju milion krat kvalitnejsie ako hociktori iny stat,hovorim konkretne o elektronike,ale nie o takej co kupis u vietnamcov,ale s tebou to nema vyznam rozoberat,sa pozri trosku kto ma aj nejaku historiu a prax vo vyrabani sportovych sedaciek pre rally,formulu a pod,kde tie sedacky musia zvladat take tazke podmienky aby ochranili jazdca,ze tebe sa o takych podmienkach moze len snivat,ja osobne dam urcite detsko do sedacky ktore toto splna

janka1874
1. aug 2009

no žienky prestante sa hádať toto je fórum kde má každý právo vyjadriť svoj názor a nie sa urážať

mirkakk
2. aug 2009

mato88 sa trosku krot a vyjadruj slusne....to co som napisala je moj nazor, ked som vyberala autosedacku zvazovali sme aj tebou spomenutu, ale bola pre maleho nepohodlna a nastastie mam ludi okolo seba, ktori trosku do toho vidia viac asi ako ty....to je moj nazor ak ho mas iny, neberiem ti ho....

marionn
2. aug 2009

jéééj, 😕 čo to tu? ☹ Niekto neberie ohľad na názor iných 😒

janka1874
3. aug 2009

veru niekto asi neakceptuje názor iných a uráža čo je podľa mňa dosť drzé

mato88
5. aug 2009

jasne predajca romeru si bude mlet svoje a predajca recara svoje,len je dost ubohe sa tu ohanat vecami ze niekto mi povedal toto,a niekto zase tamto a najprv urazat firmu tym ze je sita v cine,ked ani ty sama nevies kde sita romer a na slovensku a ani nikde inde nikto nevie kde je ktora sita,lebo sa opakujem uz druhy krat,je to vyrobne tajomstvo,za dalsie si sa naprv do mna obula ze nie si spokojna s latkou u recara,zaujimave je ze romer robi len s jednou latkou a recaro s dvoma,a o farebnych variaciach ani nehovorim,tak som si aspon urobil o tebe a ludi co ta obklopuju svoju mienku,cim drahsie tym lepsie,ale nie je to vzdy pravda a je velmi smutne ked tu nikto nespomina svetovu spiskovu firmu recaro ktora ma viac skusenosti ako vsetky tie vase romer a chicco a ine kraviny dokopy,pre vas tu pritomne mozno vobec neznama ale vo svete motorizmu najlepsia znacka na svete 😎

sirinka
5. aug 2009

mato preboha prestan...

mato88
5. aug 2009

uz som ticho 🤐

mirkakk
6. aug 2009

pre mato88
len pre doplnenie informacii:
samozrejme, ze nejaky predajca recara ti nepovie z fleku, ze len aby ste vedeli potah je cina...skusil si sa pozriet na tie autosedacky, ktore sa "chvalia" tym, ze su vyrobene v cine napr. babypoint, tak to je presne ta kvalita, z ktorej ma potah recaro...
No a pokial si dobre spominam, ked sme vyberali potah na Romerke, tak minimalne z 15 farebnych moznosti + 3 rozne kvality (bavlna, polyester a nejaky kombinacia).....ale uz to naozaj radsej nechame tak 😉

stankatt
6. aug 2009

tak my mame autosedacku Recaro a velka spokojnest 🙂 predavacka nam ju odporucila, maju dobre testy a ako pise Mato, patria k najlepsim, bo firma sa zaobera iba vyrobou autosedaciek... tak neviem... ale my sme spokojny a mala tiez 😉

sirinka
6. aug 2009

ja neviem, co si robite iluzie... v podstate vsetko dnes pochadza z ciny 😀 len asi je rozdiel, pre aku firmu sa tam co vyraba.... aspon dufam...

stankatt
6. aug 2009

sirinka suhlas 🙂 🙂 🙂

mato88
6. aug 2009

to ze je sedacka z ciny este neznamena ze je to smejd,lebo aj ked si nahodou da recaro usit sedacku v cine,tak je tam nejaky techologicky postup a na konci je nejaky kontrolor kvality a ked to splna vsetky podmienky,tak az potom to pride do recara kde to skontroluje dalsi kontrolor,ale o vyrobe je tu tiez asi zbytocne pisat,takze napriklad ta sita v cine moze mat milion krat lepsiu kvalitu ako ta sita napriklad v nemecku,takto robia cinania napriklad monitory pre firmy ako alpine,jvc a pod

mirkakk: si odpusti uz konecne tie narazky na recaro,lebo vacsinou taky ludia co na nieco nadavaju vacsinou ten vyrobok nevideli ani z rychlika,co sa tyka potahu,je to tiez trapne sa tu ohanat ci je lepsia bavlna,alebo mikroplys,lebo to ti dieta nezachrani!

za dalsie,testy sedaciek sa robia na fungel novych sedackach dodavanych jednotlivou firmou a nie ze si sam tester vyberie sedacku rovno z vyroby,z coho vypliva ze kazda firma si moze tu jednu konkretnu sedacku upravit aby bola este lepsia aby si urobila dobre meno na ukor kvality a bezpecnosti,nehovoriac o tom,ze kazda vec co je urcena na bezpecnost ked sa ti porusi,poskodi by sa mala automaticky vymenit za novu,staci otras,pad z vysky a pod,takze ked omylom do sedacky kopnes,mala by si ju vymenit lebo uz si mohla narusit jej vnutorne usporiadanie materialu a zrovna to usporiadanie je dolezite pre ochranu,takto je to aj v moto sporte,takto je to aj u sedackach,to je k testom 🙂

petruci6
23. nov 2009

ahojte baby,

potrebujem radu,chcem kupit vajicko od 0-13kg,v tom sa mi mala este vie vyspat a trosku lezat,mame doma uz autosedacku od 9-25kg,ale tam len chuda sedi
potrebovala by som poradit,kt sa vam zda byt najvacia??viem napr,ze jane autosedacky su malicke,aj ked mame jane kocik,nebudem to vyuzívat na kocik,len do auta
dakujem za radu 🙂

nanika
24. nov 2009

Petruci, vaha a dlzka baba je aka? Uz by malo podla mna vydrzat v tomto vajicku, kupovat dalsie nema vyznam... Vela deti uz v tomto case prechadza na 9-18, lebo vajco je male a kupovat ho mozno na mesiac, dva, ja neviem...

miavin
24. nov 2009

ahojte - tak čítam, že tu riadna debata ohľadom sedačiek......no my sme dlho váhali a ťažko povedať, ktorá autosedačka je tip-top - najlepšia. My sme si tiež pozerali testy, zobrali malého - poskúšali a najviac nám vyhovoval concord ultimax - a som naozaj maximálne spokojná....to je základ, aby bolo bábo v bezpečí nie????

petruci6
24. nov 2009

nanika moja mala ma len 7600g,je z tych mensich deticiek,takze kym bude mat tych 13kg to este potrva
my mame sedacku od 9kg vajicko sme nemali vobec,lebo sme nemali auto
ale teraz na dlhsie cesty si musime poziciavat vajicko,lebo v tom sa da este lezat a spinkat
v tej vacsej len sedi a je to nepohodlne,preto rozmyslam nad vajickom z bazaru,nie nove

nanika
24. nov 2009

Vidis petruci, tato info mi chybala.

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-13/ocena/m...

tu su vysledky testov, tak by som sa vazne aj ja zamerala na kupu bezpecneho, kvalitneho a kludne z tej druhej ruky. Vahovu kategoriu sa podari naplnit minimu babatiek, skor ho prerastu na dlzku, tak tymto smerom by som sa na vahu neorientovala. Babu nesmie trcat hlavicka, dovtedy je to ok.

hasleerka
25. jan 2010

kočky čo ste tu také skúsenejšie poradte od akej výšky môže byť podsedák alebo čím je to ohraničené, neviem nájsť žiadny článok k tomu

kessiee
25. jan 2010

ahoj, hasleerka a aku mas autosedacku? mozno je to na kazdej inak... napr. concord trimax podsedak, co sa da odopnut od sedacky ako takej je do 36kg... neviem, ci som pomohla...

hasleerka
25. jan 2010

kessie ja nemám žiadnu, len máme ísť so známymi autom a ja potrebujem požičať, tak či mi stačí zohnať len sedačku alebo podsedák

nanika
25. jan 2010

Hasleerka, zmazalo ma :( Povinnost mat sedacku je do 150 cm, vaha na podsedak je 22-36 kg.

rebecca2006
26. jan 2010

Baby, potrebujem poradit- mame 6 mesačné bábo, má 8kg a zatiaľ fičíme na vajíčku Jané Rebel, problém je, že mu veľmi trčia nohy- je dlhý ako týždeň pred výplatou. Hlavičku má fixovanú pekne. Zatiaľ to teda ešte nehorí , ale predpokladám, že tak do 2 mesiacov budeme asi musieť poriešiť novú autosedačku. čo doporučujete? V zásade máme 2 možnosti- kategóriu 9-18kg a 0-18- kombinovanú- tie pokiaľ viem, sú ale menej bezpečné. Ja by som najradšej kúpila sedačku pre 1 hmotnostnú kategóriu, tú väčšiu, ale predpokladá, že sú zapojiteľné len v smere jazdy. Od akého veku môže dieťatko sedieť v smere jazdy? S akými značkami máte dobré skúsenosti? O Romerkách som počula len chvály, ale ako je to s ostatný,i- budem vďačná aj za negatíva. A ak môžete, poučte ma- na čo je určený systém Isofix? Ak ho sedačka nemá, je to veľké mínus? Vďaka 🙂

supi
26. jan 2010

Ahojte neviete mi prosim poradit
mame romer vajicko. da sa ten latkvy potah vyprat v pracke???
dakujem

kessiee
26. jan 2010

rebecca preco si myslis, ze autosedacky 0-18 kg su menej bezpecne? skus si precitat tuto temu v babätkach:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
riesila som to iste, co ty, az na to, ze nas drobec je vo vajicku natrieskany skor na sirku 😅 nakoniec som sa rozhodla pre sedacku concord ultimax (0-18), aj ked ju tu vyuzijeme minimalne (lebo sa zakratko stahujeme do zahranicia). mas pravdu, autosedacky kategorie I su v aute umiestnene len v smere jazdy, babätko by tak teoreticky mohlo sediet od 9mesiacov, resp. 13kg (urcujuci je ale vek, takze vozit treba co najdlhsie v protismere z dovodu slabsej krcnej chrbtice u deticiek).
Isofix je system na upevnenie autosedacky (sedacka sa neupevnuje pritom pasmi), a ak ho ma aj sedacka ale nema ho auto, je ti to nanic - teda nezlucitelna kombinacia. isofix teraz montuju takmer do kazdeho z novsich modelov aut. takze ak mate v aute isofix a mate financnu moznost zakupenia autosedacky s isofixom (tie su drahsie), urcite je to bezpecnejsie riesenie. snad som troska pomohla 😅

tono_babymarket
26. jan 2010

Pre rebecca2006
Pri autosedačke je dôležitá hlavička - nesmie presahovať chrbtovú opierku.
Autosedačky skupiny 1 sú upevnené v smere jazdy, čiže pred tým, ako ju začnete používať je vhodné posúdiť chrbticu, najmä krčnú dieťatka - malo by aspoň samostatne sedieť, ideálne by bolo, keby sa samo vedelo postaviť, čiže okrem hmotnosti a veku treba zahrnúť aj tieto kritériá.

Čo sa týka isofixu...
POZOR!
Isofix nie je zárukou toho najbezpečnjšieho, opäť platí, že ak je kvalitná autosedačka, tak isofix zvýši bezpečnosť, no a naopak nekvalitnej nepomôže ani isofix, aby bola bezpečná.

Pri výbere sa zameraj na:
- dostatočnú ochranu hlavičky
- dostatočnú bočnú ochranu
- možnosť polohovania
- nadstaviteľné bezpečnostné pásy, ktoré prispôsobíš veľkosti dieťatka
- mechanizmus istenia bezpečnostných pásov auta (aby autosedačka "sedela bez pohybu" v aute)

Ak pre dieťatko nie je ešte vhodná kategória 1, kľudne môžeš ísť do 0-1, ale zameraj sa na kvalitu-skôr značkové autosedačky, sú dostatočne bezpečné, len manipulácia je o kúsok ťažia napr. pri tom ultimaxe, ale napr. u Britax First class je jednoduchá http://www.britax-roemer.de/auto-kindersitze/fi...