Autosedačka pre 4-5 ročné dieťa

nejla
13. aug 2006

ahojte, potrebovala by som radu ohladne autosedacky pre 4-5 rocne dieta. Teoreticky by uz mohla mat len podsedadlovu cast autosedacky (101cm, 15kg). No mam ten problem, ze dozadu potrebujeme zmestit tri deticky, dve mensie, ktore maju beznu sedacku 9-18kg a tretiu, zrejme tento sedak, pretoze tretia taka ista sa tam nezmesti. Problem mam s tym, kam ju umiestnit. Najradsej by som bola, aby dcerka na sedaku sedela medzi tymi dvoma vacsimi sedackami, bola tak kryta, co by pri dverach samozrejme z boku nebola. No strasi ma, ze by bola uviazana len tym stredovym pasom. Prosim poradte, ako riesit situaciu.
Dakujem za kazdu radu

melory
20. nov 2007

mne to povedala zuzpidka z apriloviek, ale vies jedna pani povedala, tak neviem, do tych troch rokoch, skor mi to pride ako ze ked ta zastavia a dieta mas na rukach tak nebudu pokutovat, lebo dieta plakalo, alebo tak...inak to nevidim.

arabeska
20. nov 2007

sue,to vazne? 😲 u nas na antolskej prveze doktor kazal vsetkym autosedacku

renca3
20. nov 2007

ved my sme neboli vobec v perinke. o co im ide?

sue
20. nov 2007

Ena, že predsa sa má dať do perinky a tak do fusaku a do vaničky z kočíka alebo na rukách 🙄 🙄 🙄

sue
20. nov 2007

Ja pôjdem s malým v autosedačke aj keby sa na hlavu postavili... nebudem predsa riskovať, že nejaký blbko do nás nabúra a malý sa obúcha ešte ani doma nebude...

ella1
20. nov 2007

no ja neviem.to akože pre deti do troch rokov je bezpečné len tak sa ,,povaľovať" v aute?!
ak som vás správne pochopila 😀
to kto taký zákon vymyslel?! 😠

sue
20. nov 2007

Ella, nie... podľa zastaralých (podľa mňa aj priblblých) názorov sa má novorodenec alebo malé dieťa držať buď na rukách, alebo vo vaničke z kočíka (ktorá je síce možno homologizovaná aj ako autosedačka - napr.naša Jané sa môže používať aj ako autosedačka, ale nedá sa pripútať proti smeru jazdy...)

ella1
20. nov 2007

no ved to som aj ja myslela 😀 podľa mňa ked nie je poriadne pripútané tak aj ked je len v klasickej vaničke alebo na rukách,tak sa tam len povaľuje.preto tie úvodzovky 😀

pekné fotky máš.skoro ako juliane moore

kili
20. nov 2007

keď vás niekto bude otravovať, že autosedačku nie, tak mu spomente nedávny prípad, kedy sa zrútilo lietadlo ale dieťa, či deti prežili, lebo boli v autosedačke.
Nas nechali v pohode. Ja ku dr chodím len v autosedačkách, celé vaničky vláčiť nemienim.

melory
20. nov 2007

inak nas hugo mal aj v autobuse autosedacku 😀

kisska
3. dec 2007

Ahojte, mna by zaujimalo, ako pouzivate autosedacky - tie najmensie 0+. Pouzivate aj tie zakladne? Prave som pozerala po nete a ku "skrupinke", ktoru viem zohnat za cca 1500,-Sk, zakladna do auta stoji origosh 3500,-Sk, co mi pripada trochu vela... Hlavne, ked som to nikde nevidela okrem originalnych predajcov autosedaciek (nie ako sucast kocika). Pripevnovanie samostatnej skrupinky len pasom mi pripada trochu labilne, ked sa uz bavime o havariach 😒

ella1
4. dec 2007

myslíš tú od 0+ do 18 kg?
alebo sa tá škrupinka ešte do niečoho dáva?
😅 😀

pietra
8. feb 2008

ahojte,
potrebovala by som poradit. O chvilu budeme kupovat novu autosedacku, kedze povodna nam zacina byt kratka. Pred par mesiacmi v telke davali rozhovor s nejakym odbornikom a ten hovoril, ze detska chrbtica je velmi jemna a ak dieta sedi v smere jazdy, pri naraze alebo aj prudkom zabrzdeni sa hlavicka prudko predkloni, co moze sposobit poskodenie chrbtice a preto odporucal aspon do dvoch rokov davat dieta proti smeru jazdy. Ale pri vsetkych autosedackach kategorie 9-18kg pisu, ze sa umiestnuju len v smere jazdy. Kazdy koho poznam, ma sedacku v smere jazdy. Viete o nejakej, ktora sa da dat aj proti smeru?
Uz som z toho jelen a neviem, co teda kupit ☹

wladka
9. feb 2008

-+pietra, ja mam CAM lusiio travel.. ta sa dat aj do protismeru jazdy.. pohladam link na nu 😉

wladka
9. feb 2008

http://www.bonus-detom.sk/gal.cgi?pid=3464 .. to je ona.. na boku je nalepka s instrukciami ako priputat.. cervenym A v smere jazdy, modre B do proti smeru jazdy.. je vystuzena, som s nou spokojna 😉

wienika
12. feb 2008

caute baby, pri prechadzkach casto vidim, ze niektori ludia maju autosedacky, take od 9kg na prednom sedadle. je to vobec povolene, aby take male babo sedelo vpredu? a nevadi , ked je tam aj airbag? nikde neviem najst, do akeho veku dietata by malo byt vzadu a v protismere....ako pise pietra, to sa mi zda dlho....ved take 2rocne je uz velke a trcia mu nohy zo sedacky....

ella1
13. feb 2008

ja som videla susedu,ktorá 3-týždňové dieťa vozí v tej prenosnej taške,čo sa vkladá,do športovej časti do kočíka(podotýkam,že nie tá tvrdá vanička) a pripúta ho na predné sedadlo.vraj je na autosedačku malý! 😲
no ja teda neviem,ale bezpečné to ani zdaleka nie je!

a myslím,že u nás sa nesmie dieťa voziť v predu,aj ked je v škrupinke proti smeru jazdy.ale 100% som si nie istá.

wienika
13. feb 2008

ja si tiez myslim...vpredu sa moze vo vajicku, len vtedy ak tam nie je air bag..co je problem, lebo ja ho mam a neda sa vypnut..a ta tvoja suseda je blazon...keby mala nehodu, tak neviem, neviem..

strasska
27. okt 2008

Uz tu sice dlho nikto nebol, ale predsa skusim. nemate niekto autosedacku od neonato 0-18? potrebovala by som poradit s pásmi a zapínaním.

sirinka
20. júl 2009

ahojte...neda sa mi nacitat stranka novych testov sedaciek...
neviete niekto, kde by sa to este dalo najst? viem, ze vitazom v kat 15-36kg je cybex solution, ale zaujimalo by ma aj ako skoncili romerky...diky.

denisa555
27. júl 2009

ahoj. neviete aké sú kritéria pri používaní podsedáka? aká výška váha dieťatka? ďakujem

mato88
27. júl 2009

ahojte,najlepsie autosedacky ake su momentalne na trhu a myslim ze aj dlho budu su sedacky znacky RECARO,vajicko sa da dat aj na isofix,aj pripnut bezpecnostnym pasom,sedadla 1-3 kategorie tak isto,zakladna isofix stoji nejako do 1500 sk,sedacky su drahsie,ale na dietatku netreba setrit,tato firma sa zaobera len vyrobou sedaciek a ma v tom velmi dlhu dlhodobu prax,vyraba sedadla aj pre pretekarske auta,autosedacky vyrabaju od vajicka cez kategoriu 1 az po 3,niektore maju aj viac kategorii v jednej,vyrabaju sa v roznych farebnych variaciach a dvoch druhoch latiek,tie kategorie sa urcuju podla vahy a veku

sirinka
29. júl 2009

mato no ale podla adac a crash testov su najlepsie nejake ine sedacky....tak ako to je...

denisa kriteria su tusim vek 3 roky a nejaka vyska...ale neviem aka...my budeme pouzivat radsej komplet sedacku, nie len posedak.

mato88
29. júl 2009

a ty testom veris? realita je vzdy ina,testy vyhravaju vacsinou firmy ktore si zaplatia za to aby vyhrali,robim uz v tuningu dost rokov a viem ako to chodi,vacsinou su lepsie firmy ako tie o ktorych sa furt rozprava,reklama a marketing urobia vela,recaro to nepotrebuje,recaro je kult,opytaj sa doma polovicky,urcite tu firmu pozna ak je trosku autickar,za dalsie,ak by bol aj ten test korektny,nemozes predsa porovnavat sedacku Romer za 300 eur zo sedackou za 150 eur,je to nezmysel,pozeral som tie testy a myslim si aj tak svoje,hlavne aj co sa tyka crash testov a hlavne realita je niekde inde,urcite sa po nasich cestach nechodi 50km za hodinu,takze mali by sa robit crash testy trosku inym sposobom,nevravim ze ine sedacky su zle,ale recaro je spicka

mato88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
30. júl 2009

mato no verim tym testom...tie od adacu by mali byt nezaujate...a co ine mi zostava, sama si otestovat tie sedacky vsetky nemozem...
a nerozumiem, co mas na mysli ze je nezmysel porovnavat 300eurovu a 150 eurovu sedacku...

mirkakk
31. júl 2009

mato88 prosím ťa snáď ani sám neveríš tomu, čo píšeš 😕

Recaro a najlepšie, to si kde vzal? Ja by som ich nechcela už len kvôli tomu, že majú poťah šitý v Číne a som dosť zaťažená na "chémiu" takže aj plasty nie sú bohviečo....

Jednoznačne TOP-ky sú Maxi Cosi alebo Romer a to nielen kvôli testom bezpečnosti, ale aj pohodliu dieťaťa....

To je môj názor, ja si dám svoje dieťa do jenej z týchto a ty si daj do Recara....každý sme však presvedčený, že robíme pre deti to najlepšie....

sirinka
31. júl 2009

no my zatial tiez pouzivame romerky...a sme spokojny, len v tej kategorii od troch rokov som ich v teste nenasla...preto sa pytam...

janka1874
31. júl 2009

a aký je Váš názor na autosedačku
http://www.babytrend.sk/espiro-autosedacka-opti...

zaujímal by ma Váš názor

sirinka
31. júl 2009

janka ja uprednostnujem sedacky iba pre jednu vahovu kategoriu, tie su vraj najbezpecnejsie.