Autosedačka pre 4-5 ročné dieťa

nejla
13. aug 2006

ahojte, potrebovala by som radu ohladne autosedacky pre 4-5 rocne dieta. Teoreticky by uz mohla mat len podsedadlovu cast autosedacky (101cm, 15kg). No mam ten problem, ze dozadu potrebujeme zmestit tri deticky, dve mensie, ktore maju beznu sedacku 9-18kg a tretiu, zrejme tento sedak, pretoze tretia taka ista sa tam nezmesti. Problem mam s tym, kam ju umiestnit. Najradsej by som bola, aby dcerka na sedaku sedela medzi tymi dvoma vacsimi sedackami, bola tak kryta, co by pri dverach samozrejme z boku nebola. No strasi ma, ze by bola uviazana len tym stredovym pasom. Prosim poradte, ako riesit situaciu.
Dakujem za kazdu radu

tono_babymarket
26. jan 2010

Pre supi

Dá sa vyprať, podľa symbolov prania, nízka teplota a nízke otáčky...

nanika
26. jan 2010

Tono, ja neviem, ja mam info, ze dieta by malo byt podla moznosti vozene v protismere kvoli tej chrbtici co najdlhsie, ale minimalne do toho jedneho roka. Pochybujem, ze nejaky ortoped je schopny posudit, ci je v pripade havarie dieta dostatocne zrele na to, aby si neublizilo. Deti sedia kludne od 5 mesiacov a myslim, ze to nie je vek ani omylom vhodny na autosedacku inej skupiny ako vajickovej, pripadne 0-18.

Este by som podotkla, ze tebou odporucana sedacka Britax nebola hodnotena ako velmi bezpecna a priklanam sa k nazoru, ze toto je naozaj divna skupina 0-18, kde je velmi malo kvalitnych a bezpecnych sedaciek. Ale tak isto v tejto skupine, ak dieta dosiahne vahu 10-13 kg, musi byt sedacka putana uz v smere jazdy.

a pripajam stokrat nahadzovanu tabulku testov 🙂

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-18/ocena/m...

tono_babymarket
26. jan 2010

...áno, súhlasím, že by malo byť čo najdlhšie, ale veľa dnešných detí už v 10 mesiacoch chodí po vlastných, čiže v tomto prípade je úplne OK, ak dieťatko cestuje v smere jazdy...dobré je však napolohovať čo najviac do ľahu, aby v prípade nárazu pohyb krčnej chrbtice nebol taký prudký...chcel som len upozorniť, že sa nedá orienovať len podľa váhy alebo veku, je potrebné posúdiť vývoj dieťatka /chrbtice komplexne...

...mnou spomenutá autosedačka je z dielní Romeru ....netvrdím, že je lepšia ako Romer KING PLUS, ale v tejto váhovej/vekovej kategórie je podľa mňa najvhodnejšia....Romer/Britax je pre mňa zárukou kvality a bezpečnosti

nanika
26. jan 2010

Tono 🙂 Nehovorim, ze je britax zly, len tie testy este trocha pokrivkavaju... Ja sama mam evolvu a myslim, ze nic lepsie v tej kategorii pre nas nebolo... Len oproti romeru, co sedacka, to super vysledky v testoch, su potom tie vysledky britax sedaciek troska rozpacite... Dufam, ze si vzajomne pomozu a pre buducnost vytvoria bezkonkurencnu znacku 😀

rebecca2006
27. jan 2010

Dakujem vsetkym za rady, uz mam v tom trochu jasnejsie 🙂

suzicka
14. máj 2010

Ahojte co hovorite na concord trimax 9-18?