Autosedačka pre 4-5 ročné dieťa

nejla
13. aug 2006

ahojte, potrebovala by som radu ohladne autosedacky pre 4-5 rocne dieta. Teoreticky by uz mohla mat len podsedadlovu cast autosedacky (101cm, 15kg). No mam ten problem, ze dozadu potrebujeme zmestit tri deticky, dve mensie, ktore maju beznu sedacku 9-18kg a tretiu, zrejme tento sedak, pretoze tretia taka ista sa tam nezmesti. Problem mam s tym, kam ju umiestnit. Najradsej by som bola, aby dcerka na sedaku sedela medzi tymi dvoma vacsimi sedackami, bola tak kryta, co by pri dverach samozrejme z boku nebola. No strasi ma, ze by bola uviazana len tym stredovym pasom. Prosim poradte, ako riesit situaciu.
Dakujem za kazdu radu

melory
13. aug 2006

nejla prve co ma napadlo bolo dat jej "podritnik" a pas do stredu a dve deticky k oknam.

nejla
autor
13. aug 2006

no nebude to jednoduche, prave som citala v narodnej obrode, ze ak vzadu v aute nie su tri trojbodove bezp.pasy, tak tam v ziadnom pripade nesmu byt tri autosedacky. tak to je skvele....asi ju budeme schovavat do kufra.
prostredny pas nemame trojbodovy, len cez brucho, tiez si myslim, ze to nestaci.................ale ked si nemozes pomoct lepsim autom?????
neviem ci nieco vymyslime

adulienocka
16. aug 2006

ahojte.ja mam dve deticky.obydve mam v sedacke,ale ked tu mam tretie na navsteve tak ho dam do sredu medzi sedacky sadnut.a nedavam mu ani sedacku,ani ho nepripinam.inak som tu prvy raz a volam sa ada,mam stvorrocneho syna adamka,a polrocnu dcerku natalku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tilly
16. aug 2006

adulienocka vitaj, v nastaveniach si nastavíš pas a tam dáš aj vek detí a niečo o sebe 😉

nejla no ja neviem, ale koľko áut má v strede trojbodový pás? ja som si to ešte nevšimla na žiadnom...

kili
16. aug 2006

nejla: tak si pre to mrňa čo čakáte kúpte autosedačku, ktorá sa dá dať na predné sedadlo (možno sú také všetky ja neviem). A keby ste išli niekam aj s manželom, tak ty si sadneš do zadu medzi tých starších.

verulka
16. aug 2006

Baby, my sme kupovali auto a jedina podmienka bola 3bodove pasy a posilnovac riadenia...(to sme mali uz 3 deti)Inak ak jazdis u nas, tak staci tretie najstarsie dietatko priputat pasom. Dalsia moznost je sa opytat, co by stalo namontovanie stredneho 3b pasu, dalsia je kupit sedacku 9-18, ktora je upravena na iba ten 2 bodovy pas(myslim ze Chicco taku robi)
A vidim, ze to tiez mate odma vesele, podobne ako my..Gratulujem k tretiemu tehotenstvu 😉 Snad som aspon trosku pomohla
A treba kupovat sedacky s autom- my sme kupovali 2 podsedaky a jednu mame aj s opirkou a len 1 typ sa nam zmestil do auta

adulienka
17. aug 2006

tilly co si tym chcela povedat,ze v nastaveniach si nastav.pas a tam dam vek dietata a nieco o sebe. 😉

natana
17. aug 2006

no nezávidim vám, čo máte tri detičky a menšie auto. My máme síce v aute tri trojbodové pásy a dcérke sa najviac páči v strede, lebo najlepšie vidí čo sa deje vpredu (ale máme veľké auto). Ale na predné sedadlo by som dieťa určite nikdy nedávala (je to sedadlo smrti- nyjväčšia úmrtnosť pri nehodách) a mám pocit, že u nás to ani nie je povolené. Asi najlepšie riešenie bude ako spomínala verulka, kúpiť tú sedačku na ten stredový pás, lebo dorobenie trojbodového pásu bude určite poriadne drahé

melory
21. dec 2006

chodim do autoskoli a na slovensku nieje zakon o autosedackach...deti v zadu sa prepravuju na kila 😀 ano na kila do 12 rokov 😉

tajga
15. jan 2007

Ja tiež potrebujem radu, akú značku autosedačky odporúčate , segrin má 6 mesiacov a nevieme ktorú po vajíčku kúpiť ??? 🙄

vandas
22. jan 2007

ahojte, tiež prosím o radu skúsené mamičky...sú autosedačky - vajíčka medzi jednotlivými značkami a typmi kočíkov tej istej zmnačky kompatibilné?
(kúpila som sekáč kočík peg pérego a neviem, či môžem kúpiť vajíčko chicco..)
vopred vďaka

fafa
22. jan 2007

Ja si myslim, ze skor nie. Mala som autosedacku chicco a kocik Jane a ani nahodou to nepasovalo...spytaj sa priamo v predajni, tam ti urcite poradia...

melory
20. nov 2007

vedeli ste ze ten zakon o autosedackach plati od troch rokov? ja nie, ale bola som poucene. zatial som ten zakon nenasla, tak niesom si na 100% ista.
moj syn 4.rocny ma uz podsedak a dcera 7.mesacna je v synovej sedacke.

arabeska
20. nov 2007

melory,to fakt?tak potom je ten zakon postaveny na hlavu 😲

mel,huga uz ma na podsedaku?kolko meria?lebo ja mam davidka stale v sedacke a neviem do kolko cm to musi byt

melory
20. nov 2007

musi mat meter a to hugo ma

melory
20. nov 2007

este...ten podsedak ma poistku na pas aby mu neislie cez krk,

arabeska
20. nov 2007

jej dik,no tak meter uz mame davno tak uz zacneme aj my iba s podsedakom 🙂

melory
20. nov 2007

je to prakticke.

sue
20. nov 2007

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/...
Melory, kde je to, že až od troch rokov?

tilly
20. nov 2007

ja neviem, tie podsedáky... mne sa to nepáči, neviem, ako to chráni, my sme mu teraz kúpili sedačku 15-36 kg a to ma ešte baby na babetku strašili, že to nestačí 😲

arabeska
20. nov 2007

tilly,ako nestaci? 😕 ved pokial mu pas uz nejde cez krk tak uz podsedak moze byt,nie?

melory
20. nov 2007

sue, neotvori sa mi link, ale uznaj, ved prave tie najmensie deti potrebuju najviac ochrany, aj ked pediater je proti tomu, ze diata je v sedacke - vajicko.

tilly chrani to tak isto ako vsetky, bezpecnostnym pasom

ella1
20. nov 2007

pokiaľ ja viem,tak do 12 rokov a 150 cm.vám ten podsedák príde bezpečný?
my máme romer kid plus od 18-36 kg.dá sa to potom spraviť na sedák,ale neviem,ja by som sa zatiaľ bála.hlavne z boku tam nie je opora.a okolo hlavy.

a nezdá sa mi,že až od troch rokov.

melory
20. nov 2007

stelu mam na boku pri dverach a hugo je na podsedaku v strede, mne to pride bezpecne, nevidim dovod, preco nie...tiez mam podsedak znackovy, a to asi vyrobca vedel ako ho vyrobit.

tilly
20. nov 2007

ja neviem, skrátka teraz má aj bočnú ochranu, keď do nás niekto vrazí z boku, tak nepreletí, ja neviem, je to môj subjektívny pocit...

sue
20. nov 2007

Melory, nedá sa na to len kliknúť, musíš to celé skopírovať...
... no ja neviem... ja by som do auta bez autosedačky nesadla 😔 a do troch rokov už vôbec nie 😔 (ale pripravujem sa na vážne problémy v pôrodnici - minule kamarátku nechceli pustiť z pôrodnice s bábätkom vo vajíčku 🤐 )

melory
20. nov 2007

to vazne? ved pisem, ze su proti tomu. moj muz doma namontoval sedacku a ani nevedeli.

ena
20. nov 2007

sue: a co povedali, ze ako ma niest to babo, peso pod pazuchou? 🙄

ella1
20. nov 2007

nemyslela som to v zlom,ale podobne ako tilli aj ja mám ten pocit.4 ročné dieťatko mi príde ešte také malinké a krehké.
ked bude naša väčšia,tak potom asi nebude chcieť sedieť takto,tak dáme len sedák.ale teraz sa ešte bojím.

sue
20. nov 2007

...no ona mala problém, lebo dieťatko obliekla do kombinézy a do zavinovačky do autosedačky a nie do perinky...a tak ich nechceli pustiť 🙄