Ako vybrať správnu autosedačku pre 6 mesačné dieťa?

jedlicka222
15. aug 2019

Ahojte,
potrebujem poradit kedze sa stracam v informaciach o autosedackach. Maly ma 6 mesiacov, vazi 8 kg. V poslednych tyzdnoch velmi narastol, hlavne do dlzky a nevmesti sa do vajicka. Potrebujeme mu kupit autosedacku a preto prosim o vase rady. Sedacku vyuzijem sem tam v meste a obcasne dlhsia cesta k rodicom. Cize naozaj hladam nieco na obcasne cestovanie.
Vyhliadla som si Britax Römer Advansafix, ale je od 9 kg do 36 kg bojim sa aby sa v nej maly s 8 kg nestratil a je to uz sedacka v smere jazdy. To by uz bola sedacka na niekolko rokov. Potom este rozmyslam nad Britax Römer Max-fix II, ale to je len 0-18 kg a proti smeru jazdy.
Prosim o radu a pripadne aj ine konkretne typy sedaciek vhodne pre take babatko.

ydnew
15. aug 2019

@jedlicka222 určite druhý typ
Nakoľko dieťa tak malé ako vaše nemá stavané svalstvo aby cestovalo v smere jazdy
A sedačku do 0-18 kg využijete určite do 2,5 -3r
Moja mala ako 2,5mes mala 6kg v roku 12kg a teraz má 2,5r a váži 16,5 kg a stále mame romer do 18 kg

ydnew
15. aug 2019

@ydnew * stavané svalstvo pri prudšom zabrzdeni resp náraze (pozn. Pre tie čo by zavrtali)

lindusss2016
15. aug 2019

@jedlicka222 neverim, ze 6mesacnemu dietatu trci hlava z vajca... nohy trcat mozu

heregova
15. aug 2019

Ahoj,advansafix nie je urcena pre tak malinke babo. Mam 4 a pol rocneho a ten ju teraz vyuziva a to ma 16 kil😂Sice este nie je zakon v platnosti,plati tusim prechodne obdobie,ale do 15 mes.by malo byt babatko v protismere jazdy. Urcite pozeraj sedacky 0-18 alebo 9-18 a v protismere. Pri vybere sedacky mi velmi pomohol adac test. Hodis len do googla adac test autosedacky 2019 a vyhodi ti vysledky testovanych sedaciek. 6 mesacne babatko nema este dostatocne vyvinute svalstvo na to,aby bolo v tak velkej sedacke a sedacka ho tym padom nechrani. Snad som aspon trosku pomohla

saskia_98
15. aug 2019

@lindusss2016 to nie je len o nohach a hlave .. Moj maly mal 5 mesiacov a 9 kg ked uz mal autosedacku lebo vo vajci bol jak safalatka .. Jednoducho mu vajco bolo malé. Ked som ho tam posadila s nožkami si tlačil na bruško a grcal čiže musel ist do autosedačky.

heregova
15. aug 2019

A preco si myslis,ze je vajicko uz male? Ja mam vajco do 13 kil a vyskovo je dost velke. Jedine nesmie presahovat hlavicka,nohy nie su problem. Opierka hlavy by mala byt vyskovo nastavitelna.

lindusss2016
15. aug 2019

@saskia_98 tak nevravim, ze nemoze sa stat, ale vela mamiciek si mysli, ze nesmie nic trcat a to nie je pravda, nohy trcia skoro vsetkym detom

zabka1987
15. aug 2019

Ale ved v každej autosedacke nohy budú trčať 😫😂 je do 13kg a kým hlava netrci je ôk. A v zákone je, ze do 15mes musí byť v protismere. Advantsafix je pre väčšie dieta, mne tam sedí 5rocny. Musíš pozerať kategóriu 0-18

sapetka
15. aug 2019

@jedlicka222 my mame britax romer dualfix a spokojnost. Maly ma 2r este chvilku vydrzi a kupime inu

mirpet
15. aug 2019

My mame cybex sirona ale pouzivame zatial proti smeru jazdy...odporucam

luliu
15. aug 2019

6 mesačne dieťa nemôže sedieť v smere jazdy, nikdy!!! A tiež neverím, že mu je vajíčko malé. Nesmie pretrcat hlava, nohy môžu. Môj syn bol mega veľký ale do 9 mesiacov tam vydržal.

bellabell
15. aug 2019

Určite NIE v smere jazdy!

alilka
15. aug 2019

@luliu
@bellabell baby možno blbá otázka(pardon) ale prečo nesmie v smere jazdy?my čakáme prvé tak zatiaľ znalosti nemám..ďakujem za radu 😉

luliu
15. aug 2019

@alilka lebo je to nebezpečné, pri náraze by ho to mohlo zabiť. Dieťa môže sedieť v smere jazdy až keď ma už pevné krčné svalstvo, keď už vie sediet

alilka
15. aug 2019

@luliu ahaa,ďakujem za vysvetlenie..😉

fkata
15. aug 2019

Nepreskakuj autosedačky. Kúp do 18 kg, príp. 25 kg, ale určite nie do 36 kg.
Ešte by mal ísť do protismeru.

ecoli
15. aug 2019

My máme Joie every stage.... Dá sa dat aj v protismere jazdy... Tiež takto malá pár mesiacov cestovala kým dorastla a mohla sedieť v smere...

sono2
15. aug 2019

@jedlicka222 celkom nechápem, musí sa ti tam vojsť. Ono sa vie vajíčko operadlo nastaviť. Býva do 13kg. Z pravidla by mal vedieť sedieť a áno na takéto sedačky je ešte malý

sono2
15. aug 2019

@luliu presne!

babi81
15. aug 2019

@jedlicka222 my sme mali cybex sirona 0-18kg, protismerna a ked je fieta vacsie vies dat do smeru jazdy.drahsia, ale kupila by som zase

evkamotka
16. aug 2019

Neries ci je jazda obcas ci castejsie. A co ked prave jeden z tych obcasnych razov do vas niekto hrkne? Nech to nie je luto tych penazi, radsej usetri na inom.
Tiez, je dolezite aby bola bezpecna v meste, to nie je ziadna banalita. Prave tam je milion tukancov ci nahlych pribrzdeni. Otec je hasic, vravi ze za 35 rokov praxe nezazil, ze by niekto prezil nehodu v rychlosti 130km/hod (alebo vyssej). Prave v meste je dolezite, aby dieta sedacka chranila, v 130ke je to jedno takze to ze na diaľnicu ides len obcas.....

kathhii
16. aug 2019

My máme sedacku, ktorá sa dá pouzit aj v smere aj v protismere, ale to tiez nie je pre tak male dieta... Tá je až od 9.mesiacov ale stále musi byt v protismere...

jedlicka222
autor
16. aug 2019

Dakujem vsetkym za prispevky a nakoniec som sa rozhodla pre Britax Romer Dualfix takze ak niekto predavate hlaste sa.

sapetka
16. aug 2019

@jedlicka222 dobre si sa rozhodla👍

dadka36
17. aug 2019

@jedlicka222 my sme volili pre 11 kg ADVANSAFIX, veľmi zla volba, co sne zistili az ked v sedacke zaspal, bola veľká, potreboval ešte špeciálnu vložku. Navyse navlek na hlavou opierku schadzal stalw dole a navlieka sa dosť ťažko (to nam podali potom aj priamo u vyrobcu), tak sme potom vymenili za tu druhú. Ovela lepšia voľba

liduska12
17. aug 2019

My sme velmi spokojni so Cybex Sirona S. Starsia ma Romer Advansafix III sict, ale to dostala az po roku. Na nu je tvoj maly este moc malicky...Mladsiemu sme riesili autosedacku skor, lebo bol dlhy a velky, preto dostal 0-18kg.

kaja0007
17. aug 2019

Môže mu byť vajíčko malé, pretože aj vajíčka majú rôzne veľkosti v závislosti od výrobcov. Napr. Besafe je pre mini deti. My máme Kiddy, ktorá sa dá polohovať ako jediná do ľahu aj počas jazdy a verím, že vydrží do 1,5roka. Je priestranná aj po stranách, zato je ale masívnejšia aj ťahsia. Možno by ste mohli kúpiť teda väčšie vajíčko.