Autosedačka pre novorodenca na trojdňovú cestu

kidist
28. feb 2017

Ahojte, o tyzden vyrazame na 3 dnovu cestu autom (kazdy den 600km) so 4 mesacnym babatkom (cca 7kg). V obchode nam povedali, ze babo do15 kg moze byt v autosedacke bez prestavky max. 50minut. Takze moja otazka znie - viete o autosedackach, ktore su vhodne pre tak male babatko na tak dlhe cestovanie? Alebo ako to poriesit?

xstelinka
28. feb 2017

@kidist zastavit kazdu 1,5 hodiny, ponosit,pokocikovat....

sun123
28. feb 2017

Monza reverso..ale samozrejme,prestavky treba

silvia76
28. feb 2017

Polohovatelna autosedačka Cassualplay sono, má polohu aj na ležanie 🙂

bosoriak
28. feb 2017

@kidist No najlepsie je tolko necestovat autom, neda sa vam radsej letiet lietadlom?
Ak by som uz musela ist takto dlho autom, isla by som vzdy na noc (dufam, ze idete dvaja). Neviem, ako ti spava v noci, ale je to podla mna rozhodne setrnejsie, nez robit kazdu hodinu pauzu. To je ohromne vycerpavajuce pre vodica. Tych par noci to vydrzi aj dlhsie, nez 50 minut. Ale teda pripravila by som sa na velmi vycerpavajucu cestu.

My sme chodievali na vylety a moje baby vzdy spali v aute a uplne v klude aj niekolko hodin, ale je pravda, ze sme nikdy nesli niekolko dni po sebe.

bosoriak
28. feb 2017

@kidist A vidim, ze odpovedam nie na polozenu otazku, prepac 🙂 , takze za mna, mozno pouvazovat nad autosedackou co je vanicka na zadnom sedadle, tam dieta normalne lezi. Inak je kazda autosedacka rovnaka, rovnaka poloha, rovnake obmedzenie pohybu.

momoqui
28. feb 2017

@kidist ahoj my sme boli s babom na 2 tyzdne na roadtripe🙂 kazde 2-3 hodinky si spravte pauzu a hotovo 🙂 aj tak by ste si urcite robili prestavky. My sme mali obycajne vajce od Concord a zvladli sme 🙂

katriona1
28. feb 2017

@kidist já jezdím s dcerou pravidelně od jejích 3 měsíců, ale teda nejezdím až tak dlouhé trasy, ale jenom cca 250 km. 4x za měsíc, což je tak 2-2,5hod. čisté cesty a nějakou dobu je malé ve vajíčku před cestou, takže to dohromady ty 3 hodiny budou, nevím kde prodejce vzal, že může být v autosedačce dítě jenom 50 minut do 15 kg., však takovou váhu nemá ani moje 3 letá dcera a to teda už není žádné bábo 🙂 navíc dcera mi skory vždy prospala celou cestu a cestování autem má do dnes velmi ráda a i dnes si pospí 🙂 však je plno matek co jezdí s dítětem na nákupy a vozí je potom ve vajíčku po obchodě několik hodin, pokud je to jednou za čas tak v tom problém nevidím
jak už tu psali přede mnou udělala bych zastávku tak každé 2-3 hodiny, prostě když se malé probudí a bude mít hlad 🙂 ale raději měj po ruce flašku s mlékem/vodou, kdyby se nedalo hned zastavit, když malé začne plakat 🙂
do té vaničky bych nešla, jsou mnohem méně bezpečné než vajíčko a bezpečnost je pro mě důležitější a co se týká pohodlí tak ta poloha je přibližně stejná, ty drahší se základnou se budou dát lépe napolohovat a budou bezpečnější, já nemám polohovací vajíčko, ale mám základnu na upevnění a díky tomu byla dcera v tom vajíčku více na ležato 🙂

silvinka511
28. feb 2017

Presne tak ako pise katriona1 - odkial vzal tu dobu 50 minut? Moja 4 rocna dcera ma 16,5 kg - to znamena ze este nedavno nemala byt v sedacke dlhsie ako hodinu? To by sme teda asi na vylety nevyrazili 😉
My jazdime 450 km pravidelne a mladsia dcera (6 mesiacov) zaspi hned ako vyrazime (ked je dobre napapana a pohodlne vhodne oblecena) a zobudi sa cca po vyse 300 km. Potom hned ako sa da zastavime - napapame sa, troska ponosime, ponatahujeme kosti 😊 a pokracujeme - to uz ale nie je take idealne tych zvysnych vyse 100 km. Ale starsia ju zabavi tak sa da zvladnut. A mame obycajne vajicko - malinka ma skoro 8 kil. Prajem nech to zvladnete v pohode.