Autosedačka s pultom pre a proti

dhlinkova
1. dec 2018

Ahojte, máte niekto skúsenosti s pultíkovou autosedačkou? Príp. vaše názory?
Chceme ju pre 2 ročného. Cestujdme často a dosť často na 1500 km trasy.

meluela
1. dec 2018

@dhlinkova kedysi som ju kupila ako vtedy jednu z najdrahsich a podla testov najbezpecnejsich. Ked som si o tom nastudovala viac, som dost nastvana. Vobec nie su take bezpecne ako sa tvaria, su dizajnovane tak aby dobre obstali v (vopred znamych) testoch, ktore nevedia zachytit ich rizika. Ak chces naozaj bezpecnu sedacku, tak protismernu co najdhsie a ak sa inak neda a kupite uz sedacku v smere jazdy, tak radsej 5 bodovy pas nez pultik. Mam k tomu aj zdroje, asi najlepsie je to zhrnute tu: http://www.petsvestek.cz/2016/02/nebezpeci-auto...

andrbeata
2. dec 2018

@dhlinkova My máme Cybex, ale som z nej sklamaná. V lete ako - tak ok, hoci polohovať sa nedá a malý mi 500 km spal na pultíku.
Pultík má takmer po krk, v zime je k ničomu, lebo kým zahreješ auto, dieťa nie je ako prikryť.
V stredu som ju v aute aj zlikvidovala.

jankazsa
2. dec 2018

@dhlinkova pultik v lete dieťa zbytočne zahrieva, dcéra sa pod ním veľmi potí. V zime to až tak nevadí. Čo do bezpečnosti ťažko povedať, ale keďže dcéra vie vyliezť spod pultika, resp. Odsunúť ho, asi to nie je tak bezpecne,ako nás presviedčal výrobca (kiddy). Ja by som už takú sedačku nekupovala, mladšiemu sme kúpili sedačku s pásmi.

meluela
2. dec 2018

@jankazsa ano, za istych okolnosti mozu deti z pultikovej sedacky vyletiet ...

jankazsa
2. dec 2018

@meluela človek sa snaží nájsť pre bezpečnosť svojho dieťaťa to najlepšie riešenie a napokon zistí, že vďaka úspešnému marketingu kúpil mačku vo vreci

r_d
2. dec 2018

My ju máme tiež. Vlani sme mali nehodu a nebol problém. Skončili sme na streche.
Skôr si myslím, že je obchodný ťah konkurencie. Ak pult nie je dobre pripevnený, tak sa to stať môže, inak nie je šanca vykĺznutia.
Pri pultových autosedačkách sa neprikrýva dieťa, je tam dosť teplo.
Ak má dieťa tak vysoko pult, tak je mu sedačka veľká. To, že spí na pulte, tak čo? Nič zlé.

speci_rodinka
21. nov 2023

Nedám na nu dopustit, dcera ma uz 4.5roka ale stale si vyzaduje mat pultik. Vravi ze jej je omnoho teplejsie s nim

ak zaspinka vies polohovat vysunutim sedavej casti dopredu, dieta ma dobru polohu na spanie.

niekedy ma pred sebou plysaka pre opretie hlavicky , alebo aj krcnu opierku z jisk. ma original gumku. zakvacim o pultik a ona si hlavku s ruckami polozi nan

odporucame vsetkymi 50-timi- cela rodina😂

rychle upnutie, tychle odobnutie bezpecnost dvera sa na pultiku hra aj kresli.

prave hladam este jednu pre babku

angel993
21. nov 2023

@dhlinkova určite neodporúčam pre 2 ročne dieťa. Ja som ju kedysi tiež chcela po vajíčku, ale po tom čo kamarátke vyletelo 2,5 ročne dieťa pri prudkom brzdení cez pultik som si začala hľadať lepšie testy sedačiek. 2 ročnému sme kúpili joie i spin 360 a je v nej v protismere. Jazdíme často dlhšie trasy, vie si v nej pohodlne pospať. Má tak zmenšovacie vložky, takže nemá okolo seba veľa miesta a nelieta tam.