Autosedačka Solution X-Fix verzus Römer Trenline Kidfix

raduska19
17. nov 2012

Ludia,prosim vas ,poradte mi,ktoru autosedacku si mam vybrat Solution X-Fix (Cybex) alebo Romer Trenline Kidfix,je to pre dieta od 15-36 kg. Neviem,ktora je pohodlnejsia a hlavne bezpecnejsia.Viem,ze ta Cybex ma aj bezpecnost pri bocnom naraze...

anjelicek26
17. nov 2012

@raduska19 - my mame cybex solution x fix, polohovatelna, pohodlna, dobre vyskovo nastavitelna, protekcia proti bocnemu a aj spätnemu narazu, ja jej nemam co vytknut... skus dieta do nej posadit, co sa tyka testov bezpecnosti, tak su porovnatelne. My mame doma este maxi cosi rodi a to je proti cybex o nicom...

raduska19
autor
17. nov 2012

No aj som to skusala,no cybex sa mi zda,lahko zaspintelna oproti tomu romeru...

papuka
17. nov 2012

@anjelicek26 ahoj, chcela by som sa ta opýtat, kedy mám vymenit vajíčko za vačšiu autosedačku a hlavne za akú, malý má síce 4 mesiačiky 7kg ale je vo vajíčku taký skrčený a nepáči sa mu tam ☹

anjelicek26
17. nov 2012

@papuka - tak ma smolu :( Pod 9 kg a pokial nesedi samostatne (stabilna krcna chrbtica) - musia byt splnene oba body - do väcsej sedacky nemoze. Pokial viem, tak concord ma sedacku 0-18kg, mozno sa pozrite po takej, ale kazdopadne musi byt este proti smeru jazdy.

Je vo vajicku vyzleceny? Prikryvas ho? Urcite vyzliect bundu, ziadne deky, radsej vykurti auto, kym tam maleho das... potom mu este musi byt pohodlnne..

anjelicek26
17. nov 2012

@raduska19 - my mame nasu dva roky a prat sme potah este nemuseli, tak neviem, aky potah ma romer, ale toto je v pohode, ved 4-5 rocne dieta uz nie je nejake prasiatko 😅

papuka
17. nov 2012

@anjelicek26 dakujem 🙂

raduska19
autor
17. nov 2012

@anjelicek26 A mozem isofix pouzivat aj s autom,ktore nema isofix? Nebude to lietat.?

anjelicek26
17. nov 2012

@raduska19 - no v tom pripade ti je isofx zbytocny, mozes kupit rovnaku bez isofixu, stoji hodne menej... ale ta sa zas neda polohovat 😖 Polohuje sa po tych drazkach ako je to ukotvene v isofixe v aute.

raduska19
autor
17. nov 2012

a ta bez isofixu sa da polohovat?