Autosedačka STM Starlight. Skúsenosti?

tinni
4. mar 2008

mate s nou niekto skusenosti? 😕 chceme ju kupit, tak by som rada nejake referencie 😉

zuzka1000
4. mar 2008

Máme ji doma, sedačka dobrá, ale jedinný problém je v tom, že máme na svůj věk větší dítě a je mu teda akorát, takže už aby bylo lepší počasí a nebudeme ho tolika oblékat a snad se do ní vejde 😅

tinni
autor
4. mar 2008

zuzi, ale to je autosedacka od 9-36kg, ako vam moze byt mala? 😕

zuzka1000
4. mar 2008

Já vím, že je v téhle kategorii proto jsme jí brali, ale není moc široká, je úzká. Takže nevím, až mu budou třeba dva roky 😕

pietra
4. mar 2008

znami si tuto autosedacku kupili a zatial su spokojni. Tak som aj ja nad nou uvazovala, je jednou z vyberu.
Zuzi, to sa tam fakt nezmestite? 😕 Ved ta sedacka je az do 36kg, tak to vobec nechapem. Je uzsia ako ine autosedacky?

zuzka1000
4. mar 2008

Tak jako vejdeme, ale třeba od Maxi Cosi mi příjdou širší, ale zase nemají tolika toho polstrování. Každej kdo ho vidí v tý sedačce mi říká, jestli mu není malá 😀

pietra
4. mar 2008

zuzka, ale to tam mate este tu zmensujucu podlozku, ze? Lebo inak si fakt neviem predstavit, ako by v tej autosedacke deti cestovali, ked ma byt az do cca 12 rokov

makelka
4. mar 2008

ahoj, my ji máme taky, je opravdu užší, ale příjde mi bezpečnější, sundali jsme spodní vložku, co byla pod prdelkou a je to mnohem lepší 😉 nám vyhovuje 😉

prada
4. mar 2008

Taky nad totu sedačkou uvažuju, vypadá dobře...

tinni
autor
4. mar 2008

ta sedacka je nadherna, uplne som sa do nej zamilovala 🙂

tilly
4. mar 2008

aj my ju máme v mojom aute, v mužovom už máme STM my seat...

podľa mňa je to dobrá sedačka, malý sa v nej aj dobre vyspí, lebo si na tú bočnú ochranu môže zložiť hlávku..
má 98 cm a vyše 15 kg a je mu aj so zimnou bundou tak akurát, ale už ju máme tuším zdvihnutú na tom druhom stupni, ono sa dá tá opierka hlavy posúvať hore dole a dá sa vytiahnuť tá zmenšovacia podložka...

ja som s ňou veľmi spokojná, až na to, že je ťažká, takže sa blbo prenáša z auta do auta, takže sme kúpili do mužovho auta tú druhú sedačku a táto je už stabilne v mojom aute, takže už nemá chybu 😀

tinni
autor
4. mar 2008

fakt je tazka? lebo my ju budeme tiez prenasat z mojho auta do priatelovho... nie som ochotna kupovat dve 😀

tilly
4. mar 2008

tinni, mne to každodenné prenášanie liezlo na nervy, ale rok sme ju bez problémov prenášali, len potom ma začalo serkať to mužove taxi auto, tak som mu kúpila inú sedačku, tú prenášame v pohode, lebo má len nejaké tri kilečká...
vo forbaby na rajskej ju majú, tak si ju tam choď " poťažkať" 😀

tinni
autor
4. mar 2008

no super, tak to si ma teraz trosku zneistila 😅

geegee
4. mar 2008

zuzka1000, ja som tiez nad nou meditovala, no my mame 1,5 rocneho 15kiloveho a 92cm, tak nam by asi tiez dlho nevydrzala 😒 Ja uz neviem co kupit ☹

vavka33
4. mar 2008

Tini,ja nemam skusenosti s tou autosedackou,ale zaujala ma ta,co je tu n koni v izerate.
Co by si povedala na nu?lebo nad jej kupou uvazujem.
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

tinni
autor
4. mar 2008

my mame rok a 8 kilo, takze snad nam vydrzi dost dlho... aj tak si myslim, ze za nejake tri roky ju budeme menit, lebo bude uz taka opotrebovanejsia...

geegee
4. mar 2008

baby a videli ste nejake vysledky bezpecnostnych testov na tie sedacky? Ja mam pocit, ze 9-36kg vychadzaju dost zle, aspon co som ja pozerala.

tinni
autor
4. mar 2008

vavi, aj ja som na nu pozerala... ale ked ja som uchylna na ruzovu farbu a tuto STM som si uplne zamilovala 😀 inak aj ta v bazare vyzera dobre a je to novy tovar,a le ja si nemozem pomoct, ja chcem strasne tu ruzovu 😅

geegee a kde si to citala, tie testy?

tilly
4. mar 2008

geegee, my seat? ale je tam len trojbodové zapínanie

ale táto starlight vám musí stačiť, veď píšem, že ja tam svojho zapnem bez problému a to má 2,5 roka...

tú megamax by som teda nechcela, nemám rada také výrobky, už na tom poťahu je to vidieť kvalitu...

vavka33
4. mar 2008

Tini lea ma 11kg a co mame autosedacku z druhej ruky sa mi uz nezda bezpecna.
Geegee,co je dnes bezpecne?ked sa ma nieco stat stane sa aj v super sedacke.Dolezite je,aby tam to dieta bolo spravne upevnene,malo opierku na hlavku a bolo chranene aj pred bocnym narazom,aj ked celkom ochranit sa neda.

vavka33
4. mar 2008

Tini,ja som pisala mail,ci maju aj ine farebne variacie,uvidim co napise. 😉

macanet
4. mar 2008

Tuto sedačku máme a jsme spokojeni , jezdíme asi měsíc 😉

tilly
4. mar 2008

ja mám doma v oblíbených stránku s testami, tak keď prídem z roboty, dám ju sem 😉

vavka33
4. mar 2008

Tilly,preco myslis,ze je to zla kvalita potahu?v com je zla?

geegee
4. mar 2008

Ja nad autosedackou meditujem uz 2 mesiace a cim viac citam, tym mam pocit, ze sa pre male velke dieta nic nehodi. Nam je uz 0-18kg mala, hlavicka trci hore a na tie od 15kg je este priskoro, takze ostava 9-36, alebo 9-26. Ale 9-36 vychadzaju z testov aj take Britaxy priemerne, kvoli bezpecnosti a 9-26 je zase biedny vyber.

K testom: http://www.google.sk/search?q=autosedacky++test...

tinni
autor
4. mar 2008

hej, tie autosedacky z druhej ruky mam tiez pocit, ze uz su take menej bezpecne tym opotrebovanim...

no ja som pozerala aj ine znacky v ruzovej farbe, ale hovorim, tuto STM som si na prvy pohlad zamilovala, hovorila som priatelovi, ze inu uz nemusime ani pozerat 😀

geegee
4. mar 2008

u mna zatial vyhrava tato, nasla som ju za 6000...len ma odradza ze je 9-36

tilly
4. mar 2008

neviem, zdá sa mi to taký silon a podľa mňa je to poľská sedačka, ja neviem, nejako tým poliakom nedôverujem 😒

a asi by som si sedačku najskôr pozrela, posadila do nej dieťa až potom ju kupovala... aj keď potom cez net

zuz11
4. mar 2008

pridam sa tiez sme dlho vyberali sedacku a rozhodli sme sa a objednali Maxi-Cosi PrioriFix Black Reflection a na leto biely potah a speci na leto ze saje pot... tiez by som silikonove potahy nedala malej 🤐