Autosedačka v smere a aj proti smeru jazdy

emka530
12. máj 2018

Ahojte. Potrebujem poradiť..naš drobček ma 9 mesiacov a 10 kíl (že drobček :D ) stále je vo vajíčku, ale zháňame už autosedačku ktorá by s ním rástla. Pozerám po takých kde sa dajú opierky hlavy nastavovať, a chcela by som polohovatelnú s isofixom. Chodievame na dlhšie trasy a v prípade takej, kde je pultík pred hruďou, mi príde dieťatko moc utlačene a ak zaspinka, s hlavkou na pultiku, potom môže byť nervozne z vykrivenej polohy. Aké používate vy, ktoré sa vám viac osvedčili? Je lepšie kupiť novú a neznačkovú, alebo značku a používanú? Dajte prosím typy, ktorá značka je ta naj..ktorá sa mi nerozpadne po mesiaci používania 🙂 na bazaroch ich je veľa, len neviem po akej ísť..ďakujem za každý typ a radu. 🌹

90909
12. máj 2018

@emka530 ja poradim tak vseobecne...rozhodne by som kupila znackovu, ale teda vyrobcu, ktory sa na autosedacky specializuje, medzi take naj znacky patri napr. britax romer alebo cybex. Ak by ste chceli novu, rozhodne by som vyberala oznacenie i-size - su to sedacky podla novej normy, ktora sa zavadza a ma prisnejsie kriteria - dalsia vec, ak budete chciet novu za par rokov predat, inu ako i-size vam uz asi nikto nekupi. Dalej su tu crash testy autosedaciek, ktore sa daju dohladat na internete a podla toho sa zorientovat. Velmi pekne ohladom sedaciek tu radi @meluela. Tiez je tu skupina vyberame autosedacku, tam sa mozno tiez poradit

silvia610
12. máj 2018

Mame novu od britax romer som maximalne spokojna a nebola ani velmi draha rychla montaž do auta aj malemu da v nej pači... mame ale bez isofix keďže ho nemame ani v aute

babi81
12. máj 2018

@emka530 my mame cybex sirona je usofix, obojsmerna polohovatelna, uplna spokojnost, ked zaspi jednoducho das nizsie , nikdy jej hlavka nepadla na pultik, nasa ma 2roky 13kg a v pohode sa zmesti este aj v protismere.pouzivame od narodenia s novorodeneckpy vlozkou, chofime aj 10hodin

fantinka
12. máj 2018

Nas syn ma tiez 9m a 10 kil a pred mesiacom sme mu kupili novu od britac romer. Je otocna a s tou moznostou som max spokojna, lebo sa uzasne lahko naklada do auta - syn 😂. Sedacku si skratka otocim do dveri auta, nalozim syna a otocim do protismeru. Tym, ze este nevie sam sediet, je lepsie ked dieta sedi stale protismere jazdy. Plus urcite by som nekupovala pouzitu, citala som odborny clanok, kde sa to vobec neodporuca. Tato nasa nebola lacna, ale je od narodenia do 105cm, tak ju vyuzijeme dlho a potom podedi druhe dieta, ak by bolo. Nam napr cybex v predajni neodporucali...

sasunka
13. máj 2018

9 mesacne dieta este musi urcite sediet v protismere - kvoli krcnej chrbtici, ktora sa v pripade prudkeho zabrzdenia ci nedajboze narazu, moze poskodit. Pozri si testy co sa stane s dietatkom ak je v smere jazdy - kamoska si to nastudovala a jej takmer 3 rocny syn sedi este stale v protismere. Takze ako pisu baby vyssie, tiez som za tu otocnu - my mame Romer Dual Fix a sme maximalne spoko. Akurat ze nasa dcera je na svoj vek velmi vysoka, tak do 3 rokov jej ta sedacka nevydrzala lebo jej uz trci hlava. Preto odporucam porovnat si, ktora z tych otocnych je najvacsia (s najvyssou opierkou).

lavender21
13. máj 2018

Tiež sme kúpili Britax Römer Dualfix ako @sasunka ale tú novšiu i-size. Je väčšia ako starší model, som s ňou nesmierne spokojná. Malá má 10 mesiacov, jazdí v protismere. To že ju viem otočiť pri nakladaní je veľká výhoda.

nela6
14. máj 2018

@emka530 ja mam do 13 kg vajco v protismere a potom od 13kg a 85cm cybex pallas 2fix /puktikova/ 🙂. Podla novej normy ma i-size byt do 1,5r dietata alebo 105cm... Moj syn mal ako 1,5r 81cm a 10kg cize stačila mi aj maxi cosi vajco do 13kg a 85cm v protismere...