Autosedačka - vajíčko. Ako ju v aute pripútať?

dicinka1
14. apr 2009

ahojte...zaujimalo by ma ..ako priputat dieta vo vajicku..alebo vajicko v aute 😕 rozmyslam ci sa vajičko nebude kyvat... 😒

veronika81
14. apr 2009

dicinka a nemáš k nemu návod? Tam by to malo byť pekne rozpísané, prísp. nakreslené. My máme vajíčko Peg Perego, dá sa pripútať aj samotné, sú tam na to miesta kadiaľ treba dať pás. Ale je k tomu aj podstavec, ten máme aj my, ten je pripútaný v aute stále a vajíčko sa na to iba naklikne a ešte opáše pásom. Je to praktické, ak často vyberáš vajíčko z auta.

dosa
15. apr 2009

ahoj dicinka - neviem ake mas vajicko - ale vacsinou su vsetky v tomto smere rovnake. pozri si toto video - musis si ho bud posunut, alebo pockat - na 3:20 je ukazane, ako sa dava vajicko do auta...

https://www.youtube.com/watch?v=jYQR0glqxqU
dicinka1
autor
15. apr 2009

dakujem baby 😉

nanika
15. apr 2009

Otazne je, ake mas v aute dlhe pasy, u nas takto pripnut nesla... mne sa zda, ze sme ju priputavali inak...

nanika
15. apr 2009

Inak, na kazdej autosedacke by si to mala mat nakreslene, ak ju dobre priputas kyvat sa nebude, ak sa ti to nepodari, ako nam par krat, kym sme sa naucili, bude troska mat volu.

trixi
15. apr 2009

dicinka, ak mas vajicko, ktore sa prichytava len bezpecnostnym pasom odporusam ho pred uchytenim uplne vytiahnut az na doraz a potom ho zacvaknut, ked sa takto vytiahnuty pas roluje spat, zvacsa ma taku zapadku, ze sa s nim potom neda pohnut a sedacka nelieta. Pozrela som si to video, a mne by nevyhovoval ten sposob uchytu vajicka, vela som jazdila s malym a za kazdym to vajicko takto "zastrikovat" sa mi nechcelo. Preto sme kupili vajicko s issofixom (moje auto to umoznuje) a to sa to vajicko len zacvakne to tej zakladne a hotovo. Je to drahsie, ale bezpecnejsie. Starsie auta vsak nemaju issofix, takze tam musi byt to vajicko uchytene len pasom.

dicinka1
autor
15. apr 2009

ja tu autosedacku este nemam doma..ale kupujem ju od jednej baby,do odtial z bazaru..tak neze kupim domarinu 😀

dosa
15. apr 2009

dicinka, ak aj je isofix v aute, tak len na zadnych sedadlach. vajicka maju tu jedinecnu moznost, ze ak cestujes s dietatom sama, mozes ho prevazat aj na prednom sedadle (predtym vsak treba vypnut spolujazdcov airbag). takze zalezi ako budete cestovat - na prednom sedadle by ti bolo vajicko s isofixom zbytocne. este jedna moznost uchytenia vajicka je baza - ta sa da dat aj na predne, aj na zadne sedadlo - je to akoby isofix, ale uchyteny pasmi v aute, na ktory sa zacvakuje vajicko.
ake vajicko kupujes?

dicinka1
autor
18. apr 2009

dosa..4 baby deluxe 😉

dosa
18. apr 2009

... pozrela som ju na nete, na tu baza, alebo zakladňa nebude, takze sa bude pasat tak, ako ta vo videu hore. ale nie je to nic hrozne, zo zaciatku je to mozno otravne, ale casom ziskas prax a uz ti to tak ani nepride - ved to robime pre bezpecnost tych svojich zlaticiek 😉

dicinka1
autor
20. apr 2009

dosa...idem si kuknut to videjko..dakuem 😉

mirokinder
14. feb 2013

Hlavne, nezabudnite, že dieťa v autosedačke - do 10 kg, sa zásadne priputáva chrbtom k smeru jazdy! A - autosedačku pre dieťa neodporúčame kupovať už použitú, lebo nepoznáte, čo sa s tou sedačkou už udialo. Môže byť narušený skelet, čo nie je vidieť, ale pri havárii by sa to prejavilo. A - hlavne vývoj ide rýchlo dopredu a staršia autosedačka, aj keď spĺňa normu už nemusí byť zďaleka taká bezpečná, ako tie novšie. Viď rôzne testy...

erika_rika
24. apr 2013

S tou použitou sedačkou je to pravda, v niektorých krajinách (Kanada) je dokonca zakázané predávať použité detské autosedačky. Čo sa týka upevnenia, najlepšie, najpohodlnejšie a hlavne najbezpečnejšie je upevnenie systémom Isofix. My máme vajíčko Peg Perego Prima Viaggio TriFix, ktorú je možné v aute pripevniť troma rôznymi spôsobmi, no isofix je naj. Máme k nemu isofixovú základňu - tu sú naše postrehy k možnostiam upevnenia tohto vajíčka v aute: http://www.overenedetmi.sk/isofix-zakladna-pre-...

leilairea
16. jan 2014

Ahojte, včera má moja polovička zaskočila tvrdením, že "vajíčko" co mame doma je autosedackou a pre chrbatik bábätka nie je dobre ho v tomto zobrať domov z pôrodnice. Trochu som zneistila. Preto mám na vás Maminy otázku vajíčko a autosedacka nie je to iste? Dakujem

vjaja
16. jan 2014

Jednoznačne isofix základňa 🙂

sense
16. jan 2014

@leilairea pokial je to autosedacka od 0 tak ano je vhodna aj pre novorodenca ....my sme mali tiez autosedacku najpr Römer SHR II plus a potom Maxi Cosi Pebble, oboje su autosedacky a nie je problem ....cize "vajicko" je autosedacka pre novorodencov...

leilairea
20. jan 2014

Dakujem vam

lagunasa
21. apr 2014

@vjaja
@erika_rika
bohuzial niektore starsie auta nemaju tu vec na zadnych sedackach kde sa da isofix zacvaknut. tiez som taku chcela ale ked som si obzerala nase sedacky v aute, nic take som tam nenasla. takze kto nema isofix tak darmo mu ho ponukat ....

erika_rika
21. apr 2014

@lagunasa a ake auto mate veterana? 🙂 nie ..srandujem, ano mas pravdu, ale niekedy je isofix tak sskyrty ze ho len tak nenajdes. Ako napr v aute mojej maminy, az podla prirucky sme ho nasli. A to ma tiez, starsie auto.

lagunasa
22. apr 2014

@erika_rika ok. ja si kludne necham poradit. mame Ford Galaxy rocnik 2000 alebo 2001 ( teraz presne neviem). je to minivan. sedacky si krasne skladatelne a ked som aj mala jednu vylozenu z auta tak som ju presla celu a isofix som nenasla.

lagunasa
25. apr 2014

@erika_rika tak som to odfotila ako to vyzera medzi sedacou castou sedacky a opierkou .... naozaj tam neni o co to zacvaknut. ta trubka co vidno na fotke je hruba nieco cez 1 cm.

erika_rika
25. apr 2014

@lagunasa aha, chápem. Isofix su také oka. Pytala som sa aj draheho a tiez hovoril, že sãmu zda ten rok výroby taký, že tam ešte nemusí byť vždy isofix uz.

mirokinder
7. máj 2014

Zdravím, nedá mi nereagovať na tieto témy:
1. Vajíčko, autosedačka trieda od 0, 0+ t.j. od 0 do 10, resp. 13 kg je samozrejme vhodná na prevoz novorodenca v aute, ale nie je vhodná na dlhodobejší pobyt dieťaťa v nej počas času, keď auto stojí, resp. mimo auta. Ide o to, že v tejto autosedačka väčšinou nie je vhodný uhol opierky a poloha dieťaťa, ohnutie chrbátika zvyšuje riziko zástavy dýchania, hlavne v čase, keď sa sedačka s dieťaťom nehýbe. Pokiaľ je v pohybe, tak je riziko minimálne.
2. Iso-fix sa väčšinou uvádza ako doplnková výbava áut a nemusí vždy závisieť od roku výroby auta. Sú to také oká, alebo diery v kovovej konštrukcii, v medzere medzi sedákom a opierkou na sedadlách v aute. Sú len na zadných sedadlách.
3. Ideálna verzia, najbezpečnejšia, najlepšia manipulácia a samozrejme najdrahšia - je samostatná základňa uchytená isofixom a do tejto základne sa len vkladá autosedačka ( vajíčko ) pričom sa automaticky uchytí a zaistí. Pri vyťahovaní sa len odistí a jednoducho vytiahne. Rýchle, praktické, bezpečné.

babymarket_sk
7. máj 2014

Ja len doplním pána Miroslava
bod 2 - niektoré autá majú iso-fix aj na prednom sedadle spolujazdca, v prípade použitia predného sedadla nezabudnite vypnúť airbag!