Autosedačky 0-18 kg. Ktorá je najlepšia?

lili91
23. feb 2008

Ahojte! Chcela by som poprosit o vase skusenosti s autosedackymi 0-18 kg. Aka znacka vam vyhovuje a v com? Potrebujeme kupit a neviem sa rozhodnut. V nasom meste, ked pridem do obchodu, tak tam maju nejake dva-tri druhy a z toho sa vyberat neda...na nete je ich mnoho, ale len na obrazku🙂 Tak prosim poradte, ktora z nich sa naozaj oplati, je priestranna, polohovatelna, bezpecna...Dakujem!

elise
23. feb 2008

my máme meggy za 1600 sk ale vyberali sme ju s malým -skúšali sme ju aj v aute aj malého donej posadiť a to sme prešli rôznymi značkami táto nám aj do auta sadla aj malý bol v nej akurt a dá sa ešte aj dať do polohy ležiacej aby malému neklesla hlavička ked zaspinká.skúšaj sedačky s malou a skúšajte si ich aj dať do auta

elise
23. feb 2008

a skúšali sme v zime naobliekaného aby mal pohodlie

zuzkagu
23. feb 2008

Ahoj tak neviem či ti poradím ale moja skúsenosť s autosedačkou 0-18 kg nie je veľmi dobrá. aj ked sme najprv začali od vajíčka tá bola superná to bola kat. 0-13 kg, potom ked Ninka začala sedieť tak sme jej kúpili Renolux omega XL ale bola to najhoršia kúpa, autosadačka bola Ok ale nie už pre deti ktoré vedia sedieť, resp. ako tak sedieť.Tieto sedačky majú taký zvláštny sklon medzi riťkou a chrbátokom pretože sú konštruované aj pre najmenšie deti lebo sa dajú aj tak polohovať od bábätka. Ninka v nej vôbec nechcela sedieť, pretože sa jej zle sedelo, bola vnej ako keby padnutá dole. Tak som ju rýchlo predala a kúpila je z kat. 9-18 kg Maxi cosi priori z druhej ruky a to je teda pani sedačka od vtedy žiadne nervy a je kľud. Toto bola naozaj kúpa. je to jedna z najlepších sedačiek.
Tak ak ti môžem poradiť, tak kupujte sedačky postupne po kategóriach, niekde som to aj čítala že je to lepšie pretože je to prispôsobované podľa veku dieťaťa ako tie čo majú viac kategórii spojených.
Zuzana

zuzkagu
23. feb 2008

Elise nechcem ti nejako oponovať, ale sedačka meggie nie je vôbec bezpečná čo sa samoška odbúra aj na cene a mne sa zdá strašne nepohodlná. Ale nechem sa ťa nijako dotknúť.
Zuzana

elise
23. feb 2008

to je tvoj názor 😉 ja som sedačku nevyberala podľa ceny, ale skúšala som malého a aj v aute a sadla najlepšie a výborne sa dala zapnúť pásmi a skúšala som ju aj na škole bezpečnej jazdy v pchove kde som prudko brzdila aj robila šmyky na vode, hodiny. dokonca aj s malým a bolo to úplne super ani sa nezobudil a spinkal dalej vôbec sa sedačka ani nepohla a pevne držala.dokona aj ten inštruktor má tú istú značku pre syna. ale každá z nás má iné skúsenosti a na rôzne veci rôzne názory lili musíš sa rozhodnúť sama, ty poznáš svoje auto a svoje dieťa najlepšie

zuzkagu
23. feb 2008

Ja viem že je to len môj názor,veď koľko ludí toľko názorov 😉 , ale nechcela som sa ťa nijako dotknúť, ja som tiež nevyberala sedačku podľa ceny. Ked som kúpila maxi cosi ani som nevedela že je taká superná 🙂 . Všetci vtedy hovorili okolo mňa len o Romer.
Zuzana

dannynka
23. feb 2008

aj my mame meggi od 0-18-kg a nevieme si ju vynachvalit 😉

dannynka
23. feb 2008

meggi=meggy preklep v rychlosti 😅 😅

kangaroo
23. feb 2008

no my máme v oblube autosedačky romer, práve sme objednali dalšiu s isofixom - romer duo isofix plus, pre lepší prehlad o bezpečnosti tu sú nejaké hodnotenia autosedačiek http://www.testberichte.de/testsieger/level3_au...

denisa2214
23. feb 2008

Ahoj, takisto ako Zuzkagu, aj ja som veľmi spokojná s Maxi cosi priori XP- podľa testov je bezpečná, polohovateľná pomocou jednej ruky do 4 polôh, veľa poťahov, ktoré ponúkajú je vyrobených zo vzdušných materiálov (my máme tiež taký- typ poťahu Penguin), vďaka ktorým sa detičky v lete až tak veľmi nespotia a navyše má pri opierkach na ruky také umelohmotné "zarážky", kde sa dajú uložiť pásy, takže keď ideš dieťa nakladať do sedačky, neprisadne si ich- možno nie až tak podstatná vec, ale už som ju veľakrát veľmi ocenila.

talinka
29. mar 2009

ahojte, viem uz sa tu dlllho neprispievalo,ale mam tiez taky problem..mame vajicko JANE a 4mesacneho syna,ktory sa tam nezmesit, pliecka tam ma uplne stisnute..a to nie je nejak tucny alebo velky, proste male vajco a preto teraz riesime prenho vhodnu autosedacku...zatial mam tipy na BRITAX first class a RENOLUX next confort...nemate skusenosti neviem sa rozhodnut...????

a pri Britax je napisane, ze je polohovatelna aj na spanie( co potrebujeme! resp. poloha lezmo ale len v smere jazdy comu moc nerozumiem, preco nie aj v protismere ved prave teraz to potrebujeme, ked nase mimi este nesedi...tu su linky na obe sedacky, tak pls, poradte, resp. ktoru by ste doporucili, dakujeeem 🙂

http://www.biga.sk/autosedacky-0-18-kg/britax-f...

http://kociky.babyland.sk/kociky-babyland.php?S...

talinka
30. mar 2009

takze nikto nic? asi nemate skusenosti 😉

standu
30. mar 2009

ahoj, my sice mame maxi cosi priori xp, ale aj na nej je napisane, ze ma 4polohy, na spanie....ale prax je ina. polohovanie chrbatika myslim ze ziadna autosedacka nema, len sa to tak vysuva, ale ten 90supnovy uhol ostava, takze babo vlastne stale sedi a tak male babo by som sediet nedavala, zbytocne sa tym nici chrbtica. vacsie sedacky ako vajicko ssa mozu myslim tak od 8.mesiacov, tak to zvacsa uvadzaju vyrobcovia..neviem na ake dlhe cesty chodite..vidim, ze byvas v BA alebo okoli, tak si chod radsej po predajniach vyskusat, nazivo, maleho si tam posadis, pomozu, poradia.

sakura77
30. mar 2009

ahoj talinka,my mame renolux,pouzivame ju tiez cca od 4 mesiacov a v pohode,da sa dat do troch poloh,aj vpredu v protismere,dokonca mame k tomu este aj opierku hlavy,ked podrastie
jasne ze to nie je nalezato uplne rovno,ale ved ani klasicke vajicko nie je ,tiez je ohnute-samozrejme by som ho tam nedala "sediet"-ale do tej najnizsej polohy-"nalezato"-je to poloha ako keby ho mas na rukach,urcite nikto nedrzi babetko ako pravitko,takze podla mna je to ok

talinka
30. mar 2009

standu, praveze tieto sedacky su usposobene pre deticky od 0+...su v takej istej polohe ako vo vajku do tych 9 kg v protismere jazdy 😉 no este nechodime na dlhe cesty ale chceme zacat, ale take v norme bezne po SK, Rakusko,Madarsko zatial 🙂 a jasne, pojdeme osobne vyskusat,len som chcela vase skusenosti a rady z praxe 😉

talinka
30. mar 2009

sakura, dakujem za prispevok 🙂 takze aj renolux je ok

denisab32
30. mar 2009

talinka
keďže si z BA určite nebude pre teba problém zbehnúť odskúšať obe autosedačky, ja osobne by som volila radšej tú Romerku....

katavinka
31. mar 2009

My máme Zooty rider O-18kg a veľmi nám vyhovuje. Je veľmi priestranná a pohodlná. Do 9kg sa používa v proti smere jazdy (ako vajíčko) a od 9kg v smere jazdy. Opierka hlavy sa dá nastavovať a takisto polohovať.

A len jedna poznámočka všeobecne; nie všetko, čo je drahé, je dokonalé a bezpečné! Keď som prezerala testovanie autosedačiek, tak pr. Jané vajíčko bolo ohodnotené dostatočne, takisto niektoré Chicco autosedačky...

talinka
31. mar 2009

denisa, jasan nie je to problem...ale vyskusat je jedna vec a skusenosti potom z praxe a jej pouzivania su ina vec a to bolo pre mna dolezitejsie,jasnacka, ze obe vyskusam... 😉

talinka
31. mar 2009

katavinka..to ani nepoznam co mate vy....
a to mas veru pravdu, nie vsetko co je drahe je aj dobre.... 😖 aj ked by malo byt uz pri tej cene,ale vacsinou platis len za znamu znacku....aj ked JANE a CHICCO nie su zrovna nejak drahe znacky...

katavinka
31. mar 2009

talinka: asi ako pre koho. Tú čo sme chceli, stojí 7000 a sorry, keď som zistila, že je na figu, tak tých 7000 je fakt dosť.

talinka
1. apr 2009

katavinka, to je jasne, ako pre koho 😉 ale pre bezpecnost mojho dietata, urcite investujem...preto chcem kupit co najlepsie aj na zaklade testov a hodnoteni...a pozerala som testy autosedaciek a JANE veru nema zle hodnotenie 😉 aj ked zrovna JANE kupovat nejdem ..rozhodla som sa pre ten ROMER vyzera to tak

katavinka
1. apr 2009

talinka: napísala som, že zlé hodnotenie má Jané vajíčko, tak to isto kupovať nejdeš 😀 A aby sme sa chápali, áno, pre bezpečnosť dieťaťa všetko, len o tom dokola píšem, že nie všetko čo stojí 10000 je bombové 😒

talinka
1. apr 2009

katavinka...sak jasne to je jedno...ale vajicko veru nema zle hodnotenie...ale ved kazdy ma na veci iny nazor 😀 a to mne nemusis hovorit, ze vsetko co stoji vela, nie je dobre, poznam to a neraz som sa s tym stretla, ja najradsej volim tu zlaut strednu cestu ani najlacnejsie ani najdrahsie.... 😉 a preto si najprv vzdy robim prieskum,kym nieco kupim...a neberiem hned prvu znackovu vec,ktora potom bude aj nak naprd 😀

katavinka
1. apr 2009

talinka: nemá? veď v teste dostalo známku "dostatočne" 😨 Stále človek aby "skúmal", drobci tak rýchlo rastú, veď len pred nedávnom sa riešili vajíčka, kočíky, teraz šporťáky a riadne sedačky 😀

talinka
1. apr 2009

katavinka, tak v "mojom" teste co som nasla na nete..nebolo dostatocne ale dobre hodnotenie....presne stale musime nieco skumat a riesit 😀 😀 a to je fakt rastu ako z vody, teraz sa mi narodil a dnes ma 4 mesiace 😵

katavinka
14. apr 2009

30.týždeň je test autosedačiek

dmonikad
14. apr 2009

Ahoj. Ja mám teraz vajíčko od chicco, malý má 7 mesiacov a už v ňom nechce byť. (nedá sa polohovať 😖 ) Čo by som mala kúpiť teraz? Tie 9-18 kg sa mi zdajú veľké 🙂 . (malý má cca 8,5 kg). Na čo mám dať pozor? Aké normy to má splňať???

annika
14. apr 2009

My máme chicco do 18 kíl, sme spokojní, aj malý sa rád vozí v nej
Ale druhýkrát by som kúpila určite tie do 25 kíl, pred rokom som ešte nevidela také /?/ teraz sa mi strašne páčia. Náš malý má teraz 18 mesiacov a 13 kíl a túto sedačku, čo máme teraz, používame rok asi. Tie 25-ky by sme mohli aj dlhšie. A po tých 25 kíl stačí aj ten podsedák.Takže Lili, moja rada, kúp si radšej kategóriu 9-25 kg. Pa&pa!